8 דרכים להיפטר מהקלוריות העודפות על ״טייס אוטומטי״

המילה ״דיאטה״ יכולה להבהיל את רובנו. אבל תמיד יש דרך לעקוף את זה. ישנן שיטות רבות שיכולות לעזור לכם להוריד במשקל מבלי לשנות דבר במשטר שלכם. כן, זה באמת אפשרי מאחר וישנן שיטות רבות המוכחות מדעית שיעזרו לכם לרדת במשקל.

צוות האתר שלנו עשה את שיעורי הבית שלו ומצא את השיטות הטובות ביותר והמגובות מדעית כדי להיפטר מעודף המשקל ללא מאמץ ניכר.


אכלו יותר חלבון

© elenathewise/ Depositphotos.com© Shebeko/ Depositphotos.com

כשאתם אוכלים מזונות עשירים בחלבון, אתם נמנעים אוטומטית מאכילת יתר, שגורמת לכם להשיל כמה קילוגרמים מבלי לספור קלוריות. דיאטה עשירה בחלבון, בשילוב התעמלות, יכולה גם לעזור לכם לפתח שריר נקי, שגם מסתכם בהורדה במשקל.


אכלו בעיניים מכוסות

מחקר גרמני גילה שמשתתפים שעיניהם כוסו אכלו פחות ממשתתפים שיכלו לראות את הצלחת שלהם. ההסבר לתופעה הזו הוא שחסך בראייה מקטין את הרעב הנהנתני – זאת אומרת, רעב שלא נגרם ע״י צורך במזון אלא ע״י מזונות מעוררי תיאבון. אולי הגיע הזמן לחוויית אכילת שונה.

שתו מים לפני הארוחות

© Iatanni/ Depositphotos.com© Prostock-studio/ Shutterstock.com

לפי מחקר שנערך לאחרונה, שתייה של כחצי ליטר מים חצי שעה לפני הארוחה יכולה לעזור לכם לרדת במשקל. המשתתפים במחקר הזה לא שינו את אורח החיים שלהם, ועדיין הצליחו להוריד כ-2 ק״ג. לכן, כדי להתחטב, מוטב לשתות 1-1.5 ליטרים של מים בכל יום.

שתו קפה
אם אתם אוהבים קפה, יש לנו חדשות טובות: המדע חשף שעלייה בצריכת הקפה והתה שלכם יכולה למנוע מכם התקפי מזון בלתי נשלטים, להאיץ את חילוף החומרים שלכם ולהגביר את שריפת השומן בזמן שאתם מתעמלים.

עשו מקלחות קרות


בנוסף לעור זוהר ולסיוע בהחלמה שלאחר אימון אינטנסיבי, מקלחות קרות יכולות לעזור לכם גם להוריד כמה ס״מ סביב הצוואר והכתפיים. כדי להבהיר את הנקודה, כשהגוף נחשף לסביבה קרה, כמו במקלחת כזו, תאי שומן נשרפים כדי לייצר חום, מה שמוביל לירידה במשקל. לכן אולי זה הזמן להוריד את טמפרטורת המים שלכם כשהם מתקלחים.

שבו לפני שאתם אוכלים

כולנו מנהלים ימים עמוסים בהם אנחנו אוכלים בעמידה או בישיבה. למרבה הצער, אם ההרגל הזה חוזר ונשנה, לאט ובזהירות, עשוי להסתכם בעלייה במשקל. כדי למנוע את הנזק, תזונאים מאמינים שישיבה בעת הארוחה עשויה לעזור למוח שלכם לזהות שאתם אוכלים ארוחה הגונה, להקטין את הסיכון לאכילת יתר לאורך היום וכך לשמור עליכם חטובים.

לעסו את האוכל שלכם

© Diedov Denys/ Shutterstock.com

אם לדבר מבחינה תזונתית, 200 קלוריות הן 200 קלוריות לא משנה כמה אתם לועסים אותן, אבל נראה שלמדע יש נקודת מבט נוספת להסתכל על זה. בעזרת לעיסה עד שלא נותרים גושים כלל, הגוף שורף יותר קלוריות במהלך העיכול. בנוסף, לעיסה איטית יכולה לשפר את זרימת הדם לקיבה. כתוצאה מכך, אם תיקחו את הזמן שלכם בזמן שאתם אוכלים אתם יכולים לשרוף אקסטרה 2000 קלוריות ביום.

אכלו מזון חריף

© Anna_Pustynnikova/ Shutterstock.com© Nalga/ Depositphotos.com

הוכח מדעית שמזון חריף יכול לגרום לירידה במשקל מאחר והוא מקטין את התיאבון ומגביר את כמות האנרגיה שאנחנו מוציאים. מחקרים נוספים מראים שאכילת צ׳ילי יכולה לגרום לאנשים לצרוך פחות קלוריות ממה שהיו עושים בדרך כלל. לכן הוספת רוטב חריף לארוחה שלכם עשויה למעשה עזור לכם להיפטר מהמשקל הבלתי רצוי.

האם יש לכם טיפים נוספים שעוזרים לכם לשמור על הגזרה? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!