8 דרכים לשחרר את עצמכם מהכאב המציק בגב ובצוואר

עוויתות בשריר הן לעתים קרובות דרכו של הגוף להודיע לנו שמשהו לא תקין באורח החיים שלנו. אולי עבדתם יותר מדי על הגב בחדר הכושר, או אולי התנוחה שלכם לא הכי טובה במהלך יום העבודה שלכם מול המחשב, או שצפיתם אמש ארוכות בטלוויזיה בזמן שרבצתם על הספה. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות להקל על הכאב ולמנוע חזרתו בעתיד.

צוות האתר שלנו רוצה שהקוראים שלנו ירגישו במטבם, וזו הסיבה שאנחנו מציעים לכם את הטיפים הללו שיעזרו לכם להיפטר מהכאבים בגב ובצוואר.


טיפול בחום ובקרח
במשך 48 או 72 השעות הראשונות, רופאים ממליצים להשתמש בקרח על האזור הכואב (במשך 10-20 דקות בכל פעם). קומפרסים של קרח יכולים לעזור במניעת דלקות, בהאטת פולסים עצביים, מה שעוזר להקהות את הכאב. אם השרירים שלכם עדיין כואבים ונוקשים לאחר מכן, היעזרו בחום בעזרת מקלחות חמום, קומפרסים חמים ועוד. זה יגביר את זרימת הדם וישחרר את השרירים הנוקשים.

עיסוי עדין

© pixabay.com


זה תמיד טוב לחפש עזרה של מעסה מקצועי, אבל אם המקרה שלכם לא כל כך חמור, אתם יכולים לבקש מהפרטנר שלכם לעשות זאת עבורכם או אפילו לעשות זאת בעצמכם. ראשית, עסו בעדינות את השריר הכואב וחצו בזהירות על האזור. אם זה לא עוזר, נסו לצבוט ולהחזיק את האזור.

נוזלים

© shutterstock.com© pixy.org

מומחם בתחום הרפואה מזהירים שבקרב הסימפטומים הרבים הקשורים באי קבלה מספקת של נוזלים לאורך היום, אתם עשויים לחוות התכווצויות ועוויתות בשריר. לכן, וודאו שאתם שותים הרבה מים. וכדי לחשב את כמות המים לה אתם זקוקים, קראו את המאמר הזה.

התעמלו, אך לא מיד

אם התמודדתם עם בעיה של עווית בשריר הצוואר או הגב, ייתכן מאוד וזה נגרם בשל פעילות גופנית. מומחים ממליצים לחדול מפעילות רק לכמה ימים, ואז לחזור שוב בצורה הדרגתית ולכלול מתיחות.

פעילות גופנית ממנה עליכם להימנע בתחילה:


* ג׳וגינג
* ריקוד
* כפיפות בטן
* גולף
* ספורט הקשור במגע

בכל הנוגע למתיחות, תוכלו להרים קלות אתת הכתפיים שלכם ולהנמיך אותן, לגלגל אותן קדימה ואחורה. זה רעיון טוב לבקש מהרופא או מהפיזיותרפיסט שלכם רעיונות אחרים למתיחות שבטוח לעשות במצבכם.

חזרו לפעילות רגילה אחרי שבועיים או שלושה

בדקו את הכרית שלכם

© shutterstock.com

סיבה נפוצה לכאבי גב וצוואר היא העובדה שאתם ישנים על הכרית והמזרן הלא נכונים שלא תומכים בצוואר שלכם. מוטב לנסות ולישון על כרית מיוחדת לצוואר. זו יכולה להיות אחת שעשוה קצף זיכרון שמתאימה לצורת הראש והצוואר שלכם. בנוסף, מוטב שלא תהיה גבוהה ונוקשה.

השתמשו בצווארון רך

© shutterstock.com

שימוש בצווארון רך מגביל בצורה משמעותית את התנועות שלכם, אך מוטב להיוועץ ברופא שלכם קודם לכן.

שכבו והירגעו

עוויתות בשרירים הן אינדיקציה ברורה לכך שאתם זקוקים למנוחה, והפתרון הזה ירגיע את הכאב. מומחים רפואיים ממליצים לאנשים לשב על הגב ולהניח כרית מיוחדת לחולית תחת הראש וכרית נוספת תחת הברכיים. כדי להפוך את החוויה הזו למרגיעה עוד יותר, האזינו למוזיקה החביבה עליכם או השתמשו בארומתרפיה.

חשבו על העתיד

© shutterstock.com© pixabay.com

ישנן דרכים רבות למנוע כאבים בגב ובצוואר – הנה כמה מהן המומלצות ע״י רופאים:

* אם אתם עובדים על המחשב במשך שעות, נסו לעשות מתיחות על בסיס קבוע במקום העבודה שלכם (כל שעה בערך)
* השתמשו במתקן מיוחד שמחזיק את המסמכים שלכם כך שתוכלו לקרוא אותם בגובה העיניים ולשמור על צוואר ישר.
* אל תנעלו נעלי עקב.

בנוסף, חשוב מאוד לקבל מספיק וויטמין D וסידן בתזונה שלכם.

אנחנו מקווים שהטיפים האלה יעזרו לכם להיפטר מהעוויתות בשרירים ולנהל חיים חפים מכאב! האם אתם מכירים טריקים אחרים שכדאי לנסות? בבקשה, שתפו אותם איתנו בתיבת התגובות בהמשך!