8 הרגלי בוקר של אנשים מסודרים במיוחד

"לשמור על סדר ברוטינות החיים הרגילות ולסיים פרוייקטים קטנים שהתחלתם הם צעד ראשון וחשוב לעבר מטרות גדולות יותר" – ג'וייס מאייר.

אם אתם מגדירים עצמכם כהיפך המוחלט מאנשים מאורגנים, אולי אתם תוהים לעצמכם כיצד הם עושים זאת. נראה כאילו כמה אנשים בכלל לא משקיעים מאמץ כדי להיות מאורגנים. הם תמיד מגיעים בזמן, הכל מוכן מראש ותמיד נראה כאילו הם יודעים מה הם עושים. עבור השאר, אפילו לצאת מהמיטה ולהתלבש לקראת היום הקרב עשוי להיות מלחמה מהולה בכאוס ובלבול.


האמת היא, שאנשים מאורגנים יותר הם בעלי הרגלים שלאחרים אין – והם מקפידים עליהם. אם אתם מחפשים להיות אנשים מאורגנים יותר, כדאי לכם לחכות את ההרגלים של האנשים המאורגנים ביותר. הם יכולים לעזור לכם להחזיר את השליטה על החיים שלכם, ולהפוך לגרסה מאורגנת יותר של עצמכם.

הנה 8 הרגלים של אנשים מאורגנים מאוד, מהם אתם יכולים ללמוד


1. להתעורר מוקדם ולתפוס את נפלאות הבוקר
אם אתם חיים עם שותפים או משפחה, להתעורר 15 דקות לפני שאר הבית עשוי לחולל הבדל משמעותי באפשרות שתתכוננו היטב לשאר הבוקר. אתם לא חייבים להילחם על מקום במקלחת, כי אתם כבר בעלי יתרון על שאר האנשים בבית. אם אתם חיים לבד, להתעורר 15 דקות לפני שאתם מתעוררים בדרך כלל יכול לתת לכם את המרחב להתחיל את הבוקר כמו שצריך.

2. אל תבדקו את הסלולרי שלכם דבר ראשון על הבוקר
פיי וולף, המחברת של New Order: A Decluttering Handbook For Creative Folks (And Everyone Else) אומרת "אני ממליצה לא לשמור את הסמארטפון בחדר השינה כשאתם הולכים לישון…" כשיש כל כך הרבה גירויים בסמארטפון חשוב שלא להיכלא למלכודת של לשכב במיטה ולדפדף בטלפון איך שאתם מתעוררים.

לפני שאתם יודעים, אתם כבר מאחרים. במקום להושיט יד מיד אל הסמארטפון, נסו קצת תרגילי נשימה שיעזרו לכם להתעורר. זה יגרום לכם להרגיש שמחים ורגועים יותר, ומוכנים לצאת מהמיטה ולהתחיל את היום.

3. עשו משהו מהנה
בבוקר, תנו לעצמכם חלון זמן לעשות משהו שאתם באמת רוצים לעשות. זה יכול להיות ציור, קריאה, האזנה למוזיקה או אפילו לתת לעצמכם זמן קצת לשוטט בטלפון. בכל מקרה, הגבילו את זה בזמן. הרשו לעצמכם רק 5-10 דקות לפני שאתם מתחילים עם שאר הבוקר. תקבלו בוסט של אנרגיה מלעשות משהו שאתם נהנים לעשות, ועדיין לעמוד בזמן.

4. עשו משהו שדורש מעקב מבלי להיכשל
אנשים מאורגנים משלימים את מטלות הבוקר שלהם באותו סדר בכל יום. ככל שהם משלימים את השגרה באותו הסדר, כך קל להם יותר להתעורר בבוקר ולשמור על הקצב.

הבלוגרית והצלמת המקצועית קייסי אוסמונדסון אומרת, "ככל שאתם מתרגלים השלמת מטלה, כך אתם מפסיקים לחשוב עליה באופן מודע. מה שנראה פעם כמו אתגר הופך להיות טבע שני".


כשאתם מתחילים לעשות זאת, אתם תגלו שנדרש פחות מאמץ לצאת מהמיטה ולעשות את כל מה שצריך לעשות כיד להשלים את שגרת הבוקר. פירוש הדבר הוא שאם אתם מאחרים כרוניים, תתחילו להיות מאורגנים יותר ולעמוד בזמן.

5. הציבו מטרות ריאליות יותר לעצמכם
לנסות לשנות את כל השגרה שלכם עשוי רק לגרום ליותר סטרס. בכל מקרה, הצבת מטרות ריאליות יכולה לעזור לכם להגשים את כל הדברים שאתם מציבים לעצמכם. יש לעבוד על הרגל אחד אותו אתם רוצים לשנות, וברגע שטיפלתם בזה, תהיו מוכנים לעבור לבא אחריו.

המייסדת והנשיאה של ארגון "סופרים", ג'ודי ווטסון אומרת, "השגרה שלכם אמורה להיות הבסיס כדי לנהל סדר יום שוטף וחלק, ועליכם להשלים אותה בטרם אתם יוצאים מפתח הדלת. אם יש דברים אחרים שאתם חייבים לעשות בכל יום, חשבו על האופן בו תוכלו לפשט אותם ולפזר אותם באופן שווה על פני לוח הזמנים שלכם".

ברגע שהרגלתם את עצמכם למשהו, לא תצטרכו לחזור ולעבוד עליו, וזה יתן לכם את הכוח להתחיל לעבוד על אחד אחר. אנשים מאורגנים מציבים יעדים ריאלייים לעצמם וכך הם יכולים לשמור על ביצועים גבוהים מבלי לדאוג.

6. הכינו את האוכל בלילה שלפני
להכין אוכל יכול לקחת זמן רב מהבוקר שלכם. קל יותר להכין את זה בלילה שלפני. אנשים מאורגנים עשויים גם להכין כמות גדולה של אוכל לכל השבוע ולשמור את זה באחסון במקרר או במקפיא כך שכל שיהיה עליהם לעשות הוא להוציא ולחמם את זה. תהיו מאורגנים הרבה יותר אם כל שיהיה עליכם לעשות בטרם אתם יוצאים מהבית, הוא לחטוף את האוכל מהמקרר.

7. לסדר את הבית
אם יש לכם את ההרגל הזה של לשים את הכל על המיטה כשאתם מתכוננים בבוקר, ייתכן ואתם מכירים את התחושה של לחזור הבית ולגלות שהמיטה לא מוכנה שפשוט תשכבו עליה ותרגעו. סידור האיזורים השונים בבית שלכם לפני שאתם עוזבים מבטיח כי שכשתחזרו הביתה, תוכלו להירגע ולטפל בדברים חשובים באמת.

אנשים מאורנים מוודאים שהם לא מבזבזים זמן מיותר בסידור מרחב העבודה שלהם כי לדבריה של המאמנת האישית, רבקה זלצמן, "כל מה שאנחנו מערימים מונע מאיתנו לסדר דברים בחיים ולהגיע להישגים. פשוט אין לנו את המרחב הפיזי והמנטלי לעשות דברים שאנחנו רוצים וזקוקים להם."

8. לעשות את המטלה הכי פחות חביבה עליכם קודם
במקום לדחות מטלה מדכאת, אנשים מאורגנים מטפלים בה קודם כל. לאחר מכן, הם לא צריכים להקדיש את כל תשומת הלב שלהם למשהו שהם לא רצו לעשות. זה הופך אותם פרודוקטיביים יותר במהלך יום העבודה, מבלי לשים לב למה שמחכה להם שיחזרו הביתה.

רבים מאיתנו לא מאורגנים, חלק מזה בגלל שאנחנו לא בטוחים אלו הרגלים יעבדו בשבילנו. אנשים מאורגנים מאוד מתרגלים הרגלים שיהפכו את היום שלהם לקל ויעיל יותר. אם אתם נלחמים כדי לשמור על הסדר ומנסים להפוך את היום שלכם לקל יותר, יתכן ותמצאו את כל הטיפים האלה כיעילים עבורכם. מי יודע? אולי עם הזמן, אתם תהפכו לאנשים מאורגנים מאוד!