8 השפעות שעשויות להיות ללעיסת מסטיק על גופכם

לאורך ההיסטוריה, אנשם לעסו הכל: החל משרף ושעוות פרפין ועד ל׳אורביט׳. לדוגמה, לפני 5000 שנה אנשים נהגו ללעוס פיסות זפת של קליפת עץ ליבנה. לזפת יש יכולות מחטאות והשפעות רפואיות אחרות, בדומה לגומי לעיסה מודרני. בבירור, יש יותר בהרגל הזה מסתם נשימה רעננה או הסחת דעת. הרבה יותר, כך מסתבר.

צוות האתר שלנו בדק כמה מהמיתוסים הקשורים בהשפעות שיש ללעיסת מסטיק על הגוף שלנו ואנחנו שמחים לשתף אתכם בתוצאות.


זה משפיע על השיניים שלכם

© depositphotos.com

* חיובי: מסטיק ללא סוכר משמיד בקטריות ביעילות, מה שיכול להעלות את שוויה של משחת השיניים שאתם קונים. הוא מגן על השיניים שלכם מפני שחיקה ודלקת חניכיים בעזרת גירוי רוק נוסף ששוטף את החומצות ואת שיירי המזון. הוא גם מחזק את שכבת המגן בעזרת שימוש בסידן נוסף ופוספט.
* שלילי: אך אם המסטיק שלכם מכיל סוכר, יש לו השפעה שלילית על בריאות הפה שלכם. בקטריה שחיה בתוך החור בשן שלכם, מעכלת את הסוכר לפני שהוא מגיע לקיבה, מה שמסתכם בהצטברות פלאק על השיניים שלכם. זה גם מגביר שחיקת שן עם הזמן.


זה משפר את הזיכרון

לעיסת מסטיק מעלה את קצב הלב שלכם, את זרימת הדם ואת תנועת החמצן למוח. אחת ההשפעות החיוביות של זה היא בוסט קוגניטיבי שאנחנו חשים: זה משפר את הערנות, את התהליך המחשבתי, קבלת ההחלטות והזיכרון. למרבה הצער, זה לא עובד בטווח הארוך – זה עובד רק אם אתם לועסים לפני או במהלך משימה מאתגרת.

זה מסייע בהורדה במשקל

© depositphotos.com© depositphotos.com© depositphotos.com© depositphotos.com

* חיובי: מסטיק יכול לעתים לדכא את התאבון שלנו. לאחר לעיסת מסטיק בבוקר, אנשים נוטים לחוש פחות רעבים. הוא מתוק ודל קלוריות, לכן הוא עזור לסייע לכם לחתוך בחטיפים. הוא גם מגביר את צריכת האנרגיה, מאיץ את חילוף החומרים שלכם וגורם לכם להרגיש פחות עייפים לאחר האכילה.
* שלילי: אבל המוניטין של המסטיק כעזר דיאטטי יכול להיות שלילי. תנועת הלעיסה והרוק המתמיד מהתל במוח שלכם לחשוב שאתם רעבים. מסטיק מנטה דוחק בכם לאכול ג׳אנק פוד, מאשר אופציות בריאות כמו פרי מאחר וזה הופך את טעמו לנוראי. לועסי מסטיק נוטים לאכול פחות ארוחות ביום, אבל מפגיזים בקלוריות כשהם אוכלים.

זה גורם לבעיות בלסת

© depositphotos.com© depositphotos.com

לעיסה מתמדת יכול להוביל להפרעות שמשפיעות על מפרקי הלסת והשרירים סביבה. כל תנועת לסת – אכילה, צחוק או אפילו דיבור – מלוות בכאב שלפעמים מתפשט לצוואר והכתפיים. הסיכון גבוה במיוחד אם אתם לועסים בעת מתח, כפי שאנשים נוטים לחשוק שיניים בצורה בלתי מודעת כשהם עצבניים.


זה משפיע על מערכת העיכול שלכם

* חיובי: ייצור רוק עודף בעת לעיסת מסטיק מסייע בצורה יעילה כנגד בחילות בוקר ומחלת ים. יש כאלה שאומרים שזה עובד טוב יותר מתרופה, מקטין את הסיכוי להקאה, לתחושת חוסר נוחות בבטן, ובחילות, בעוד שהוא זול ונגיש הרבה יותר.
* שלילי: אך אבוי לכם אם יש לכם קיבה או מערכת עיכול רגישה. כשאתם לועסים, אתם תמיד בולעים כמויות קטנות של אוויר וממלאים את הקיבה שלכם בגז שיכול לגרום לנפיחות. כוהל הסוכר בו משתמשים לעתים קרובות כממתיק עובד כחומר משלשל, גורם להתכווצויות, כאבי בטן ושלשול.

הוא מקטין צרבת

© depositphotos.com© depositphotos.com© depositphotos.com

לעיסת מסטיק אחרי ארוחה יכולה להקטין את רמות החומציות בושט שלכם. זרימת הרוק מדללת ומנטרלת את החומציות לאחר מזונות כבדים. זה עשוי לצמצם רפלוקס קיבתי-ושטי וצרבת.

זה משפיע על המוח שלכם

© depositphotos.com© depositphotos.com

* חיובי: למרבה ההפתעה, בלעיסת מסטיק טמונים כוחות על המשפרים את מצב הרוח שלכם ומקלות על סטרס. נשנוש של החומר הזה מקטין את רמות הקורטיזול, הורמוני החרדה ואקט הלעיסה הפשוט מרגיע את רוב האנשים. הוא מפיג מתח ועייפות ומשפר את מצב הרוח שלנו לאורך היום כולו.
* שלילי: אך הלחץ המתמיד על הלסת מגביר את תדירות המיגרנות וכאבי הראש שהם תוצר של מתח במקרה הגרוע ביותר, זה יכול לגרום לכאב ראש כרוני. לכן, אם כבר יש לכם נטייה למיגרנות, מוטב להימנע ממסטיק.

זה מונע זיהומים באוזן

זיהומים באוזניים מופיעים כשבקטריה מצטברת בתעלות המחברות בין האוזניים והאף. זה משפיע לעתים קרובות על ילדים. לעיסת מסטיק המכיל את הממתיק המלאכותי סיליטול עוזר למנוע מבקטריות להתיישב באזור הזה.

האם אתם אוהבים ללעוס מסטיק? האם הבחנתם בשינויים גופניים כתוצאה מכך?