8 חוקים יוצאי דופן שעליכם למלא בזמן שאתם אוכלים במדינות זרות

האם ידעתם שהרגלי אכילה ומסורות שאנחנו מחשיבים כנורמליים ותקינים עשויים להיתפס כבלתי מכובדים ואף להיאסר במדינות שונות? בדרך כלל אנחנו מתבלים את המזון שלנו במלח ופלפל ולא מבינים שהדבר הזה עשוי להיתפס כעלבון במדינות מסוימות. במאמר הזה, ישנם דברים שעלינו לזכור כשאנחנו מטיילים במדינות זרות.

צוות האתר שלנו מצא עבורכם כמה מהרגלי האכילה המשונים ויוצאי הדופן שאולי תיתקלו בהם אם תטיילו ברחבי העולם.


חצי כוס תה מיועדת רק לאורחים רצויים בדובאי וקזחסטן


© Depositphotos   © Depositphotos


בדובאי וקזחסטן, התה נמזג לפי חצאי ספל או פחות, כך שהאורחים לא ירגישו כאילו המארחים ממתינים שיעזבו. ע״י מזיגה של חצי ספל, המארח מודיע לך שהם רוצים להאריך את השיחה הנחמדה. אם אתם מקבלים ספל מלא, זהו רמז קל שהגיע הזמן ללכת הביתה.

קומקום תה נקי הוא קומקום בלי נשמה בסין

בסין, אנשים לא שוטפים את קנקני התה שלהם עם חומרי ניקוי. הוא נשטף עם מים או עם חול מיוחד. הפלאק שמצטבר נחשב כנשמתו של התה, אותה אסור ״להרוג״ עם כימיקלים שונים.

באיטליה, אתם תעליבו את השף אם תבקשו תוספת גבינה


© Depositphotos   © Depositphotos

אנחנו לא יכולים לדמיין פיצה או פסטה בלי תוספת גבינה. ולמרות שהאיטלקים מתים על המוצר הזה, מוטב שלא תבקשו תוספת גבינה. זה עשוי להעליב את השף מאחר וייתכן שזה מעיד על כך שאינכם אוהבים את האופן בו הוכנה המנה ורוצים לשנות אותה.

אל תבקשו מלח או פלפל בפורטוגל או במצרים

אם אתם מבקשים מלח או פלפל במצרים או בפורטוגל, אתם עשויים לפגוע ברגשותיהם של אנשים. העניין הוא, שהמסר המועבר לאדם שהכין את המנה, היא שהיא אינה טעימה מספיק ויש צורך ״להשלים״ את העבודה.

אל תשתמשו במזלגות בתאילנד


© Depositphotos   © Depositphotos

מזלג הוא חלק אינטגרלי בסכו״ם בו אנחנו משתמשים כדי לאכול. אבל בתאילנד, שימוש במזלג נחשב כהרגל מגונה. אתם רשאים להשתמש בו רק כדי להעמיס את הכף שלכם, וזה הכל.

אוהבים מנה מסוימת? בסין אל תסיימו את כל מה שיש לכם בצלחת


© Depositphotos   © Depositphotos

אם אתם אוהבים מנה מסויימת, אנחנו רוצים לסיים אותה ולהראות כמה היא טעימה. בסין, זה בלתי מנומס לסיים את כל מה שיש לכם על הצלחת. צלחות ריקות מעידות כי המארח לא הגיש מספיק אוכל והאורחים עדיין רעבים. אז אם אתם רוצים להחמיא לשף או למארח, מומלץ שתותירו מעט מזון על הצלחת שלכם, לא משנה כמה הוא טעים.

מוסר תה באנגליה

כמעט כולם יודעים שמדובר במסורת בריטית, לשתות תה בחמש בערב. אבל לא הרבה אנשים יודעים כיצד הבריטים שותים תה. ראשית, הם בדרך כלל מוסיפים חלב. שנית, הם מעדיפים את התה שלהם קר, לא חם. דבר נוסף, ערבוב התה נעשה בשקט ובעדינות, ובמרכז הספל.

הישמרו לכם מפני שימוש לא יאות בצ׳ופסטיקס ביפן

© Depositphotos   © Depositphotos

ביפן, לא מומלץ להעמיד את מקלות האכילה שלכם (כפי שמודגם בתמונה). לפי המסורת, אנשים שמים כך את מקלות האכילה שלהם רק בהלוויות. במסעדה, מעשה כזה נחשב עלבון לבעלים.

זו גם הסיבה שאסור לכם להעביר מזון בעזרת הצ׳ופסטיקס. בהלוויות, משתמשים במקלות אכילה כדי להזיז עצמות ממקום למקום בעת שריפת הגופה.

מהו המנהג המשונה ביותר בעיניכם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!