8 טיפים להתעלות על תעלולי השיווק ולהפוך לצרכן נבון

מקצוענים בתחום השיווק הם מומחים שמטרתם היא לעודד צריכת יתר ולהגביר את המכירות. הם משתמשים בכל טריק בספר כדי לשכנע אתכם לקנות דבר מה, בין אם מדובר במוצר או בשירות. זה לא מפתיע שאנחנו הולכים שולל תדיר במלכודות הללו ומבזבזים הרבה כסף על משהו שאיננו זקוקים לו. החדשות הטובות הן שאפשר להימנע מתעלולי השיווק הללו.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה של דברים שאנשי שיווק לא רוצים שתדעו ויעזור לכם להימנע מבזבוז כסף וצריכת יתר.


לעולם אל תבטחו באיך שאתם נראים בחדר ההלבשה

כולנו עברנו את החוויה הזו, בה ההשתקפות שלנו בחדר ההלבשה לא דומה לשום דבר שאנחנו רואים במראה אחרת. המראות בחנות מעניקות לכם השתקפות מחמיאה בכל נקבובית בפנים. בנוסף, היא גם מעניקה את האשליה שאתם מידה אחת או שתיים גדולים יותר ו-5 שנים מבוגרים יותר. הכל בשל התאורה הדלה בחנויות רבות.


תעלול השיווק הזה משחק על האגו של הצרכן ומשכנע אותו לרכוש פריטים נוספים – במקרה הזה, בגדים – שגורמים להם להרגיש טוב יותר לגבי עצמם. כך, הם מתקנים את הבעיה שלא הייתה שם מלכתחילה.

הימנעו ממשקאות בגודל בינוני

אנשים נוטים לבחור במשקאות בגודל בינוני מאחר והמשקה הגדול גדול מדי והקטן לא משביע את צימאונם. המשקה הבינוני, אינו עסקה משתלמת מאחר והוא גדול רק במעט מהקטן ויקר כמעט כמו הגדול. אותו תעלול שיווק תקף גם לגבי הפופקורן בקולנוע. הטכניקה הזו קרויה בשם אפקט הפיתיון, והוא מתרחש כשאופציה שלילית מעוצבת כך שתשכנע את הלקוחות לבחור באפשרות היקרה יותר.

פרסומות גורמות לנו להשתמש ביותר משחת שיניים מכפי שאנחנו באמת צריכים

רוב האנשים מצחצחים שיניים עם יותר מדי משחה, בזמן שגודל של אפון הוא די והותר. הטרנד הזה מגיע במקור מהפרסומות, בהן משתמשים בכמות גדולה של דברים כי זה נראה טוב יותר וגורם לנו להרגיש כאילו השיניים שלנו נקיות ולבנות יותר אם אנחנו משתמשים בכמות גדולה של המוצר.

מבצעים הם רעיון טוב רק לעתים נדירות


אחת הנקודות העיקריות במבצע הוא למקסם את הרווח ולגרום לכם לרצות ולקנות יותר, אבל זה גם עשוי להיות סימן לכך שהמוצר מתומחר גבוה מדי או באיכות ירודה. כדי לא ליפול קורבן לסיילים, שאלו את עצמכם האם הייתם משלמים מחיר מלא על המוצר. אם התשובה היא לא, השיבו את הפריט למקומו ודעו שאתם בסך הכל רודפים אחר הסיפוק המיידי ברכישת מוצר חדש.

הפנו גב לטרנדים
אם אתם אוהבים בגדים טרנדיים, אולי מוטב שתשקלו מחדש את מה שקורה במלתחה שלכם. כל כמה חודשים, ישנה גזרת ג׳ינס חדשה או צבע שמציף את האינטרנט. המטרה של הטרנד הזה היא לגרום לכם לבזבז כסף כל השנה מבלי למצוא למעשה את הסטייל שלכם. הפריט שנמצא כעת באופנה והוא ׳סולד אאוט׳ כרגע יהפוך קרינג׳י ובלתי מעודכן כשמשהו אחר יצוף.

במקום לעקוב אחר טרנדים, הקדישו זמן ומאמץ למצוא את הסטייל שלכם ולבנות מלתחה על זמנית.

אל תלכו שולל אחר אשלית המחסור
אנשים נוטים יותר לחשוק בדברים אם נראה שמקורם הוא מצומצם. חשבו כמה פעמים אנשים רוצים לקרוא ספר לאחר שגילו כי המהדורה הראשונה נמכרה לחלוטין תוך כמה שעות. דוגמה לאשליית מחסור כזו היא כשחברות התעופה טוענות, ׳רק מספר כרטיסים במחיר זה׳, או כשהמלון אומר, ׳נותרו רק 3 חדרים!׳.

אל תלכו שולל אחר הרצון להיות בעלים של פריט במהדורה מוגבלת

חברות מייצרות לפעמים מהדורות מוגבלות בתקווה שאנשים יראו בהם כפריטים מיוחדים. בתי עסק אלו מודעים לכך שאנשים ישלמו יותר כסף על משהו אקסקלוסיבי ויוצא דופן, במיוחד מאחר ופריטים אלו רואים אור בסמוך לחגים או מאורעות מיוחדים בהם אנשים נוטים לבזבז יותר כסף.

מאחר ומוצרים אלו נמצאים על המדפים רק לזמן קצר, היצרנים אפילו לא משקיעים מאמץ באיכות המוצרים.

אל תבטחו בניחוחות שאתם מריחים בחנות

© Freepik.com

הניחוחות שעולים מהמאפייה וגורמים לנו לרייר בסופרמרקט אינם מגיעים למעשה מהתנור. ככל הנראה, הסופר משחרר ניחוח של ׳מאפה טרי׳ כדי לגרום לכם לחשוק במאפים ולקנות אפילו אם לא תכננתם לעשות זאת. האסטרטגיה הזו קרויה בשם ׳שיווק על בסיס ניחוח׳.

באילו טריקים אתם נפלתם? האם יש טריקים אחרים שאנשים רבים הולכים שולל אחריהם?