8 טיפים לצמצם את העיגולים השחורים והעייפות מתחת לעיניים

אם חשבתם שקפאין הוא האויב שלכם כשמדובר בעור, מצאנו כמה טיפים מאת מומחי עור שדווקא יפתיעו אתכם. גוף בריא ומראה תלוי בצריכה מאוזנת ודאגה ומקצוענים יכולים לעזור לנו להבין מה צריך לעשות.

צוות האתר שלנו מחפש ללא הרף אחד עצות מאת רופאי עור והיום אנחנו רוצים לשתף אתכם ב-8 כאלה, שיעזרו לכם להשיג מראה עיניים זוהר וצעיר יותר.


היו זהירים עם המשקאות שאתם צורכים

© Depositphotos.com

צריכת משקאות עם קפאין אינה גורמת למעשה לאובדן נוזלים והתייבשות. אך הם בעלי השפעה משתננת. אם אתם חוששים שהקפה שלכם עשוי לייבש אתכם ושזה משפיע על איכות העור סביב העיניים, זה לא העניין.


חוץ מזה, קפאין מצר ומכווץ את כלי הדם סביב העיניים ומצמצם את מראה הנפיחות והעייפות. אתם יכולים גם ליישם את זה על הפנים שלכם. ועדיין, משקאות עם קפאין עלולים לגרום לכאב ראש ונדודי שינה בקרב אנשים מסוימים לכן היו זהירים כשאתם שותם יותר מ-4 כוסות ביום.

מצמצם גודש בסינוסים

© Depositphotos.com

היו זהירים אם אתם מצוננים כל הזמן. גודש כרוני בסינוסים יכול לגרום לוורידים שמתחת לעין להתמלא דם בצבע כהה. כתוצאה מכך, הוורידים יכולים להיות ברורים יותר דרך העור וליצור עיגולים שחורים סביב העיניים. מומחים מציעים שתנקו את הסינוסים שלכם מעת לעת.

השתמשו ברטינול וניאצינמיד

© Depositphotos.com

ניאצינמיד הוא נוגד חמצון שיכול לעזור ולצמצם את האדמומיות וההיפר-פיגמנטציה ולרכך עור מודלק. לעתים קרובות מוסיפים אותו למוצרים עם רטינול כדי להכפיל את השפעתו. לכן שימו לב שמוצרי טיפוח העור שלכם כוללים את הרכיבים הללו.

השתמשו במסכות קפאין

© Depositphotos.com


תוכלו להשתמש במסכות מקפה טחון שנחלט או מקפה נמס כדי לצמצם נפיחות, עייפות ועור כהה. אל תשתמשו בזה כל יום ואל תגזימו.

קפאין גם מכיל חומצות אמינו, שיכולות להאיץ את ייצור הקולגן בעור שלכם.

נקטו בגישה דו ראשית

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

עיגולים שחורים יכולים להיווצר על עור דק או בהיר. אתם יכולים לנסות, כך לפי מומחה, גישה דו ראשית לטיפול. השתמשו בחומצה היאלרונית וקרם רטינול כדי לשפר את מראה העור ולחזק את העור באזור שמתחת לעין.

הוסיפו אקסטרה אבוקדו לארוחת הבוקר שלכם

© Depositphotos.com

אל תחסכו מגופכם שומנים טבעיים. אכילת מזונות כמו אבוקדו, סלמון, גבינה ושאר מוצרי חלב יכולים לעזור לכם לשמור על ממברנות תא בריאות שאוגרות את המים והנוטריינטים. לדוגמה, הוסיפו אבוקדו לארוחת הבוקר שלכם

שלטו על תנוחת הראש שלכם בעת השינה

© Depositphotos.com

השיגו כרית שאינה נמוכה מדי עבורכם. אם אתם שוכבים במצב שטוח (ולא מורם מעט), נוזלים יכולים להצטבר תחת העפעפיים שלכם. זה יכול לגרום לנפיחות ולמראה עייף.

הימנעו ממוצרי טיפוח לעור המדיפים ניחוח

© Depositphotos.com

עיגולים שחורים יכולים להופיע בשל גירוי מתמשך כתוצאה מאסתמה, לדוגמה. אם אתם חושבים שזה המקרה, מומחים מציעים להשתמש בקרם המכיל 1% של הידרוקורטיזון פעמיים ביום ולהימנע ממוצרי טיפוח לעור המדיפים ניחוח. בנוסף, הרכיבו משקפיים המסננים אור כחול הבוקע ממסכים.

מה אתם בדרך כלל עושים כדי לעזור לעיניים שלכם כשהן מרגישות עייפות? באילו תכשירים אתם משתמשים?