8 טעויות בדברים מפורסמים בהן לא הבחנתם מעולם

כולם עושים טעויות, והן למעשה גורמות לנו ללמוד מהר יותר. זה נכון אף יותר, ייתכן, עבור אשפים בתחומם, שהטעויות שלהן לא זוהו במשך שנים והתוצאה הרת אסון.

צוות האתר שלנו רוצה לספר לכם אודות 8 טעויות ברורות בדברים מפורסמים שלא שמו לב אליהן וזה נגמר רע.


חלונות מרובעים

© freegreatpicture© pexels

במטוסים הראשונים היו חלונות מרובעים, שהובילו פעם לתאונה אשר גבתה את חייהם של 56 אנשים. העניין הוא, שהפינות נושאות עומס רב והעומס הופך רב אף יותר במהלך הטיסה. באותו האפקט ניתן להבחין גם בבניינים ישנים, אשר להם חריצים עמוקים בפינות החלונות שלהם.


מיד לאחר התאונה, תוקנה הטעות, ומאז בחלונות של המטוסים יש פינות מעוגלות.

אולם הקונצרטים של דיסני

© wikimedia

המבנה עשוי מלוחות מתכת מעוגלות אשר מגנים ביעילות על האולם מפני החום אך ״צולה״ את הבניינים הסמוכים בו בעת. השמש שמשתקפת מלוחיות המתכת ממיסה את צדי החנויות ומחממת את האספלט ל-60 מעלות.

הבעיה נפתרה מאוחר יותר ע״י ציפוי המבנה בשכבת מגן. ועדיין, רבים ממשיכים לתהות, בבדיחות הדעת, האם זוהי מתקפה מכוונת על האזרחים או רק טעות.

אתר ההנצחה Crazy Horse

© wikimedia© Deb Hultgren

זהו תגליף ההר הגדול בעולם, והוא נמצא בגבעות השחורות של דרום דקוטה. האגדה מספרת על אינדיאני בשם Crazy Horse (סוס משוגע) שנשאל ע״י הכובשים, ׳אז היכן האדמות שלך כעת?׳ האינדיאני הצביע בעצב לעבר האופק אך השיב בגאווה, ׳האדמות שלי הן היכן שאבות אבותיי קבורים׳.


לאחר שנים רבות, החליטה ארצות הברית להנציח את זה ע״י גילוף פסל של Crazy Horse שמצביע לעבר האופק. במהרה, התברר שמחווה זו, של אינדיאני מצביע, נחשבת לעלבון, משהו כמו ״לך לעזאזל״.

נושאות מטוסים

© wikimedia

מטוסים מתקשים בנחיתה והמראה מנושאות מטוסים. מחסור בחלל גורם למטוסים להתנגש זה בזה, מה שמוביל לתאונות. המהנדסים פתרו את הנוסע ע״י סיבוב של מסלול ההמראה/נחיתה ב-9 מעלות הצידה.

וויקיפדיה

© wikimedia

ב-2007, נמצאו כמה שגיאות במבנה של האנציקלופדיה שמאפשרת למשתמשים לערוך כל ערך. זה הסתכם בוונדליזם ובאי אמון באתר. השגיאה תוקנה במהרה, אבל שגיאה אחרת גררה תביעה.

הלוגו של האתר הוא גלובוס שנראה כמו פיסות פאזל עם אותיות מערכות אלפבית משפות שונות. הטעות היא ב-2 סמלים: בגלל איות שגוי, הירוגליף יפני ואות הינדית איבדו את משמעותן.

Bridgewater Place בלידס

© wikimedia

כמעט עם היפתחו, זכה הבניין לכינוי ׳מעורר הרוחות׳. בגלל שגיאה הנדסית, הרוחות באזור כה חזקות עד שהן מעיפות אנשים מהרגליים. כשהרוח הפכה כמה מכוניות, תנועת הרכבים במקום נאסרה. ב-2008, הבניין היה מועמד לתואר ׳הבניין המכוער ביותר באירופה׳.

מונה ליזה

© wikipedia

לאונרדו דה וינצ׳י אהב חידות וסודות, לכן באמת קשה לומר הם הבאים נעשו בטעות או בכוונה.

* שם הציור נחשב לטעות. באיטלקית, ׳מונה׳ פירושה ׳גבירתי׳. לאונרדו, בכל אופן, כתב את המילה עם שני N.
* ניתוח רנטגן של הציור גילה שהוא בעל 3 שכבות. האמן כנראה תיקן אותו, ורבים האמינו שהוא שכח להוסיף גבות.
* אם תביטו על ידה הימנית של הגברת, תבחינו בבליטה מוזרה על פרק היד שלה. כמה חושבים שדה וינצ׳י עשה טעות אנטומית.

הבית הלבן

© wikipedia

שגיאה אותרה בחותמת של הבית הלבן לאחר שהודפסה: קשת של חלון אחד נראית שונה מהמקורית. זה תוקן במהירות, אבל שגיאות אחרות אותרו גם כן. כמה קשתות כבר שונו, ובחלון הקומה השנייה יש יותר חלקים במציאות. החותמת לא שונתה, והיא כך עד היום.