8 טריקים שיעזרו לכם להתחמק ממצבים מביכים

אתם עשויים להרגיש כאילו אתם רוצים להיות ביישנים עם אדם מסוים או להתחיל לשהק לפני פגישה חשובה מצבים כאלה בהחלט יכולים לקרות ולגרום להמון מתח. אך בעזרת כמה טריקים פשוטים, אתם יכולים לעזור לעצמכם ולהימנע ממבוכה.

צוות האתר שלנו הסתקרן לגבי האופן בו ניתן להימנע ממצבים בלתי נוחים ומצא 8 טיפים שיכולים לעזור לכם.


גרדו באוזן כדי להפסיק גירוד בגרון שלכם

תחושת גרד בצוואר שלכם עשויה להיראות בלתי נוחה כשהיא רק מתחילה, התחושה הזו יכולה להיות מציקה מאוד ולמנוע מכם להתרכז בדברים אחרים. אם זה קורה, גרדו באוזן שלכם כדי לעורר את מערכת העצבים. זה עוזר ליצור עווית בשריר שמקלה על הגירוד.


לחצו את הלשון שלכם כנגד החניכיים כדי למנוע עיטוש בלתי רצוי

אתם עשויים למצוא את עצמכם בפגישה כשלפתע אתם מרגישים שבא לכם להתעטש. אם אתם לא רוצים למשוך תשומת לב לעצמכם, השתמשו בלשון שלכם. גרו את גג הפה עם הלשון שלכם במשך 5-10 שניות והדחף להתעטש יחלוף.

אפשרות אחרת, היא ללחוץ את הלשון שלכם בחוזקה כנגד השיניים הקדמיות.

אם אתם מרגישים חסרי ביטחון, לכו על כלל ׳קשר עין במשך 3 שניות׳

הפכו את הרגע המוזר שלכם למלא ביטחון בזמן ביישנות או עצבנות בסביבתם של אנשים אחרים. השתמשו בשפת הגוף שלכם. במקום להסתכל מטה והצידה, צרו עם כל אחד בקבוצה קשר עין במשך 3 שניות. אם מישהו מסביר לכם משהו, תוכלו ליצור איתם קשר עין במשך יותר מ-3 שניות כדי להראות להם שאתם מושקעים בשיחה.

אם אתם מרגישים מסוחררים, לחצו על מרכז כף היד שלכם


אם אתם מרגישים מסוחררים, מתוחים, או שיש לכם בחילה, נסו את הטריק הזה. מחקר אחד מצא שנקודת לחץ באמצע כף היד שלכם יכולה למנוע את רפלקס ההקאה כשלוחצים על זה.

שימו את הבוהן שלכם בפה ונשפו כדי לחדול מלשהק

פתרון נוסף מערב בקבוק מים. פשוט סתמו את האוזניים שלכם והתחילו לשתות מים. היזהרו שלא תבלעו יותר מדי.

שיטה אחרת שאפשר לנסות היא לקרב את הברכיים שלכם לחזה ולחבק אותן במשך 2 דקות. בנוסף, הפעילו לחץ עדין על כל צד על האף בעת הבליעה.

הדקו את כל השרירים שלכם אם אתם מתחילים להרגיש חרדה לפני מאורע חשוב

תחושת חרדה לפני אירוע חשוב היא נורמלית אבל היא גם יכולה לגרום לפיזור הדעת. הפעילו את כל השרירים בפנים, בכתפיים, ובזרועות שלכם. קפצו את האגרופים. כעת הירגעו. קחו נשימה עמוקה, ואתם מוכנים.

הביטו למעלה והחזיקו את הנשימה שלכם כדי לעצור בעד הדמעות

זהו טיפ יעיל כשאתם מתרגשים אבל לא רוצים שאנשים יראו את הדמעות שלכם, כמו באולם הקולנוע, לדוגמה. הביטו למעלה ועצרו את הנשימה למשך כמה שניות. כעת נשפו החוצה באיטיות. אתם תרגישו טוב יותר.

הקציבו 15 דקות לדאגה כדי להתמודד עם חרדות

ניהול הדאגות שלכם יכול להיות שימושי עבורכם. אין צורך להפוך לאדם חסר רגש אבל אתם יכולים להקציב זמן מסוים עבור הדאגות שלכם, כך לפי פסיכולוגים. במהלך כל יום, פנו 15 דקות ושמרו על ההרגל הזה. רק זכרו שמוטב לא לבחור בזמן שהוא ממש לפני השינה.

האם יש לכם טריקים בלתי נפוצים משלכם להתמודד עם מצבים מביכים כמו שיהוקים או תחושת חרדה? בבקשה, שתפו את זה איתנו!