8 מקומות על פני כדור הארץ בהן כוח הכבידה לא עובד

כדור הארץ פועל על פי חוקי הכבידה שנתגלו ע״י סר אייזק ניוטון. אבל ישנן חריגות הקשורות בכבידה בכמה מקומות ע״פ כדור הארץ, בהן החוק הזה פשוט לא תקף: שם, מכונית יכולה לנסוע במעלה הר כשהמנוע כבוי, מפל שאינו נופל, סלע כבד במיוחד שיושב על פני סלע אחר בתהנוח מוזרב מאוד מבלי ליפול.

צוות האתר שלנו אוהב מקומות מסתוריים והיה רוצה לבקר בכל אחד מהם. אבל נכון לעכשיו, אנחנו נסתפק בליהנות מהתמונות והסרטו ים שלהם.


המפל ה״הפוך״ באנגליה

המפל הזה נמצא לא רחוק מהייפילד והמים שלו זורמים ישירות למעלה, מה שהופך אותו יותר למזרקה. הסוד של המפל ההפוך הזה הוא הרוח: היא כל כך חזקה כך שהמים שנופלים מטה נתפסים ע״י הרוח ונדחפים חזרה למעלה. בדרך כלל, גובה המפל הזה הוא כ-30 מ׳. מאיפה מגיעה הרוח החזקה להחריד הזו?


בית המסתורין באורגון, ארצות הברית

ישנה בקתה מבודדת עמוק ביער שנבנתה ליד מערבולת אורגון. הילידים האמריקניים קוראים לאיזור הזה בשם ״האדמה האסורה״, מקום ממנו יש להימנע. הם מאמינים כי ישנו מעין שדה כוח כדורי – חציו מתחת לאדמה וחציו האחר, מעליה. זה גורם לאנשים לחוות את המציאות באופן שונה לחלוטין. כמעט בלתי אפשרי ללכת שם – אתם לא יכולים שלא לאחוז בקירות שמא תפלו לים. ישנו גם מטאטא שאינו נופל. איפה שלא תשימו את המטאטא בתוך הבקתה, הוא ימשיך לעמוד ישר. במקום המסתורי הזה, כדורים מתגלגלים מעלה בבקתה שטוחה לחלוטין. אין פה אחיזת עיניים: תיירים אף השתמשו באמצעים כדי למדוד את השיפוע והזווית.

הדרך למרגלות הר ארגאטס בארמניה


בגבול טורקיה וארמניה, ישנו הר שמעיף לאנשים את הראש. אלפי מטיילים מגיעים להר הזה בכל שנה כדי לחזות במו עיניהם בתופעת האנטי-כבידה הזו. אם תכבו את מנוע הרכב שלכם למרגלות ההר, הרכב יסע מעלה בעצמו. ישנו נהר בסמוך שזורם גם כן מעלה. אנשים רבים שהיו פה טוענים שקל יותר לנסוע במעלה הכביש מאשר במורדו.

סכר הובר בנוואדה, ארצות הברית

כשאתם מטפסים במעלה הסכר הזה שגובהו כ-240 מ׳, אתם יכולים לערוך ניסוי פשוט. נסו למזוג מים מבקבוק. הנוזל לא יזרום מטה כרגיל, אלא למעלה! אותו הדבר מתרחש אם תנסו לזרוק חפץ קל מאותו הגובה – הוא יצוף בגלל זרימת האוויר החזקה.

מגדל השטן, וויומינג, ארצות הברית

מגדל השטן הוא מבנה שנמצא בין מחוז הפרשים Bear Lodge ו-Black Hills. הצורה והגודל המושלמים של ההר הזה הופכים אותו לאתר החשוב ביותר בוויומינג. גם מטפסים מתים עליו. אבל מסיבה מסוימת, מטפסים שטיפסו את האברסט, לא מצליחים לטפס לפסגת מגדל השטן. גובהו הוא כ-400 מטרים בלבד, אך בגלל הקירות התלולים שלו, אי אפשר להגיע לפסגה – וקשה עוד יותר לרדת בחזרה.

הדרך המסתורית בדרום קוריאה

בקבוקים ריקים ופחיות שהושלכו בכביש הזה באי ג׳ג׳ו בדרך כלל מתגלגלים כלפי מעלה – תיירים ניסו זאת עשרות פעמים. הרשויות בעלי החשיבה היצרתית הפכו את המקום מיד לאטרקציה תיירותית ואפילו הציבו שילוט במקום שמסביר איפה מתחילה החריגה הכבידתית.

סלע הזהב במיאנמר

הסלע הזה אשר מכוסה בזהב נראה כאילו הוא עומד ליפול בכל רגע. אבל במציאות, הוא יושב באותו המקום כבר 2500 שנים! הסלע הזה יושב בגובה של 16 מטרים לאורך הפגודה שבנויה עליו. לפי הסיפור, את הסלע מחזיק השיער של בודהה שנמצא בתוכו. הסלע לא מקובע וכל אחד יכול להזיזו אבל אפילו הטבע בכבודו ובעצמו עוד לא השליך אותו. נטען כי רק אישה יכולה להזיז את הסלע. ולכן, נשים אינן מורשות לגעת באבן.

אבן דבסקו בארגנטינה


© esascosas

הסלע הזה הפסיד במאבק נגד כוח הכבידה. הסלע שוקל למעלה מ-300 טונות ויושב על קצה סלע עצום כבר אלפי שנים לפני שזז מעט. המקומיים בדקו את זה – הם הניחו בקבוק זכוכית בתחתית והוא נסדק. ב-29 בפברואר, 1912, סלע דבסקו נפל. זה היה הלם אמיתי עבור המקומיים. 95 שנים מאוחר יותר, הם התקינו העתק מפלסטיק במקום. הוא שוקל 9 טונות ומקובע על הסלע.

האם אי פעם ביקרתם במקומות בהם כוח הכבידה לא עובד? או אולי חזיתם בתופעות מדהימות? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!