8 סודות של דיילים ודיילות שהנוסעים אפילו לא יודעים על קיומם

מטוס בעיניו של דיילים ומטוס בעיניו של הנוסעים הם 2 עולמות שונים לחלוטין. אם הראשונים יודעים את כל סודותיו, לשניים אין מושג לגביו.

צוות האתר שלנו אסף 8 טיפים של דיילים ודיילות שילמדו אתכם כיצד להפיק את מירב הנוחות מכל טיסה.


אל תתביישו לבקש עוד אוכל

© Pixabay.com

לאוכל שמחלקים במטוס יש חיי מדף קצרים מאוד מאחר והוא נשלח למטוסים כשהוא מבושל מראש. כל העודפים של המזון נזרקים מיד לאחר הטיסה. לכן, אם הקיבה שלכם דורשת עוד, אל תתביישו לבקש מהדיילת מנה נוספת.


בדקו האם ישנה חליפת הצלה טרם ההמראה

© Pixabay.com

זה מפתיע אבל זו עובדה: ישנם נוסעים שגונבים את חליפות ההצלה מתחת למושבים שלהם כמזכרת. לכן, מטעמי בטיחות, בדקו את המושב שלכם טרם הטיסה כדי לוודא שחליפת ההצלה לא נגנבה ע״י קלפטומן סנטימנטלי.

נסו לא להיות רגישים מדי במהלך הטיסה

© Pixabay.com

רוב חברות התעופה עושות רק ״ניקיון שטחי״ אחרי הטיסה. את השמיכות והכריות לא שוטפים, רק מקפלים יפה. לא שוטפים את מגשי האוכל. מנגבים את מגשי הכיסאות, מנקים את השטיחים, אך אי אפשר לדעת אם לא היה לפניכם נוסע חולה.

זכרו: אפשר לפתוח את דלת השירותים מבחוץ

© DEPOSITPHOTOS

לדיילות יש מפתחות משלהן במקרה והנוסע נעול בשירותים. בנוסף, במטוסים רבים יש מנגנון נעילה ממש מתחת לשלט ה״אסור לעשן״ על דלת התא. אם תרימו את החלונית שעליה יש תמונה של סיגריה ותסובבו את הבריח, הדלת תיפתח.


היו האחרונים לעלות לטיסה

© Pixabay.com

אם עשיתם צ׳ק אין לטיסה לפני האדם שנוסע עמכם, ישנו פתרון: פשוט עלו למטוס אחרונים. כשכל הנוסעים כבר ישובים במקומם, תוכלו לראות מיד איזה מושב פנוי. והעובדה שהדלת כבר נסגרה מאחוריכם ואין נוסעים נוספים תיתן לכם את ההזדמנות לתפוס כל מושב ריק במטוס.

הימנעו ממושבי ה-bulkhead

© Pixabay.com

זכרו את הכלל: אם ישנם נוסעים עם תינוק במטוס, סביר להניח שהם יקחו את מושבי ה-bulkhead (שורת המושבים הראשונה שמפרידה בין המחלקה הראשונה לתיירים). זה בגלל שמדובר במקום בטוח יותר לשים בו עגלת תינוק. אז אם אתם אוהבים שכנים חמודים וצווחניים, אתם יודעים באיזה מושב לבחור.

שתו רק מים מבוקבקים

© Pixabay.com

בעיית המים המלוכלכים במטוסים זכתה לתשומת לב רבה מאז הפרסום השערורייתי ב- Wall Street Journal ב-2002: מספר הבקטריות בדוגמיות המים מ-14 חברות התעופה הפופולריות ביותר היה מאות פעמים גבוה מהמומלץ. המצב היום לא השתנה רבות, אך מוטב לשתות רק מבקבוקים במטוס. יש להימנע מתה, קפה ומים מהכיור.

הימנעו מלמחוא כפיים במהלך הטיסה

© Pixabay.com

במדינות מסוימות, הנוסעים מוחאים כפיים לטייס לאחר שהנחית את המטוס על המסלול המבוקש. ייתכן ואנשים רק רוצים להביע את הערכתם לצוות על שהשיבו אותם לביתם בבטחה, אך הצוות מחשיב את המחווה הזו כמעליבה. טיסה אינה משחק רולטה; זו העבודה שלהם.