8 סיבות מדוע אנחנו נראים צעירים יותר מההורים שלנו באותו הגילה

הביטו בספר המחזור ובתמונה של ההורים שלכם כשהם היו תלמידי תיכון. מדוע הם נראים מבוגרים ורציניים בגיל הזה, בעוד שאתם נראים צעירים ורעננים. ישנם מספר הסברים הגיוניים לכך וזה נכון שהמין האנושי נראה צעיר יותר ויותר עם חלוף השנים.

צוות האתר שלנו מגלה עניין רב בהבדלים במראה בין הדורות והחליט לנסות להבין מדוע בני 25 כיום נראים צעירים יותר מהוריהם באותו הגיל.


הזדקנות ביולוגית מאטה

© Officially Jaded / Twitter

״מצאתי תמונה שלי ושל אימא שלי באותו הגיל״


לא רק הרעיון של הזדקנות השתנה: לפני 150-200 שנים אדם בן 50 נחשב מבוגר והיום הוא נקרא בגיל העמידה. האם שמתם לב שלאנשים מסוימים יש כבר שיער שיבה ומעט קמטים בגיל 30, בעוד אחרים נראים כמו תלמידי בית ספר באותו הגיל? הכל בגלל השעון הביולוגי שלהם, שרק לעתים רחוקות מיישר קו עם הגיל האמיתי שלהם. חוקרים אמריקניים הגיעו למסקנה שהזדקנות ביולוגית האטה בשנים האחרונות, וזו הסיבה מדוע הדור הנוכחי נראה צעיר יותר.

אנשים החלו לעשן פחות

© holographich / reddit

״3 חודשים ללא ניקוטין! אוי, איזה הבדל זה עושה!״

ב-2010, אחד מכל 4 אנשים תחת גיל 24 היה מכור לעישון. ב-2015 היה זה כל אדם חמישי. לפי המידע הנוכחי לשנת 2017, 70% מהאנשים מתחת לגיל 24 מעולם לא ניסו לעשן סיגריות.

והסיבה לכך היא לא רק בגלל שמדינות מסוימות אסרו עישון בציבור ומחיר הניקוטין שממשיך לעלות מדי יום. זה גם בגלל שיותר ויותר אנשים צעירים התחילו לשנות את אורך חייהם לבריא יותר ולטפל בבריאות שלהם. ומאחר ועישון הוא אחד ההרגלים שיכולים להשפיע על היופי, זה הופך קל יותר עבור אדם להפסיק לעשן כדי לא לאבד את עורו הצעיר.

נשים יולדות בגיל צעיר, וזו הסיבה שהן נראות צעירות

© LorraineRenee / reddit


״משמאל לימין: סבתא שלי, אימא שלי ואני, כולן באותו הגיל״

תוצאות מחקר שנערך לאחרונה מוכיחות שלאחר לידת תינוק, נשים מתחילות להזדקן מהר יותר. הסיבה לכך היא לא רק בגלל תחושת העייפות והמתח, שתמיד מלוות את החודשים הראשונים לטיפול בתינוק, אלא גם בדאגה לעתידם. מסתבר שלאחר הלידה, מתחולל שינוי ברמת התא אצל אישה.

נשים כיום מלאות באמביציה. הן מנסות להקדיש זמן רס יותר לקריירה או לעסקים ורק לאחר מכן להקים משפחה. זו הסיבה מדוע סימנים חיצוניים של הזדקנות מופיעים מאוחר יותר.

רמת היגיינת השיניים השתפרה

© Depositphotos

ישנו קשר ישיר בין מצב השיניים שלנו ולאובליות הפנים שלנו. הלחיים והשפתיים שלנו נשענים על השיניים והלסתות, וזו הסיבה מדוע מחסור בשיניים או שיניים שניזוקו יכולים לשנות את צורת הפנים שלנוו. כמובן, הלחיים שלנו הופכות שקועות עם הגיל והשפתיים צרות יותר – אלו הם שינויים טבעיים שרק ניתוח פלסטי יכול לשנות. באותו הזמן, פגם בסגר הפה יכול לגרום לזה להיראות גרוע יותר. זו הסיבה מדוע ביקורים תכופים אצל רופא השיניים יכולים לעזור לנו לשמור על מבנה פנים נאה לאורך זמן.

רמת הגיינת השן היום מאפשרת לכם לתקן כל פגם שלהורים שלכם לא היה כסף לסדר. בנוסף, תוצאותיהם של טיפולי שיניים מחזיקות מעמד זמן רב יותר כיוון שהרפואה השתפרה, ומומחים עשירים בידע רב יותר.

מוצרי קוסמטיקה עם הגנה מפני השמש השתפרו

© Depositphotos   © Depositphotos

איכות ומבחר מוצרי הקוסמטיקה עולה מדי שנה, בעוד מוצרי טיפוח עור רגילים הופכים דבר שבשגרה עבור נשים רבות. באותו הזמן, חומרי הגנה מפני השמש מצויים לא רק בתרסיסי הגנה ייעודיים, אלא גם בקרם לחות, בסיס למייקאפ ואפילו אבקות מייקאפ. מאחר והישמרות מפני השמש עלולה להאריך את מראה העור הצעיר שלכם, זה גורם לנשים בנות ימינו להיראות צעירות לזמן ממושך הרבה יותר.

יש לנו יותר אפשרויות לעשות חיים
ממש כמו צחוק, רגשות חיוביים יכולים להאריך את החיים שלנו ואפילו לעזור לנו להתמודד עם מחלות. יתרה מזאת, אנשים בעלי נקודת מבט חיובית נוטים פחות למתח, שממש כמו כל מחלה אחרת, גורם לנו להזדקן ומוסיף יותר קמטים.

לנוער של היום יש הרבה יותר מקורות הנאה, כמו טיולים סביב העולם, עבודה שהם אוהבים (ולא כזו שהם מצליחים להשיג), הבנת הפוטנציאל היצירתי שלהם, תקשורת ויצירת קשרים עם אנשים מכל קצוות העולם. כעת ישנם הרבה יותר דרכים לבלות בהן את הזמן החופשי שלכם – לא מדובר רק בהליכות אלא גם בריקודים או נסיעה ברכבי קארטינג, משחקי קווסט ואפילו טיול בכדור פורח. הדור החדש מחפש להכיר את העולם ולשמוח, ופירוש הדבר שהם שומרים על בהירות וצלילות דעתם לאורך זמן. זה משתקף גם במראה שלהם.

אנשים צעירים בוחרים מקצועות שלא קשורים בעבודת כפיים

© Christin Hume / Unsplash

אנשים צעירים מתחילים לחשוב על המקצועות העתידיים שלהם כשהם בבית הספר. הם מבינים שיכולת נחוצה יכולה לספק להם חיים נוחים. בנוסף, לאנשים צעירים אכפת מהבריאות שלהם, וזו הסיבה מדוע הם לא רוצים לעבוד בעבודה שעשויה לפגוע בבריאות שלהם. זו הסיבה מדוע אנחנו ממשיכים לראות יותר מומחים מתחום המחשבים, שיווק ופיננסיים. אלו המקצועות שנמצאים בביקוש גבוה והשכר בהם בהתאם.

הם גם דורשים סטרס מנטלי מתמיד והתפתחות, שבתורם, עוזרים לשמור על מוח בריא. מאחר ומקצועות המשרד אינם כוללים תנאי עבודה מחמירים, סוגים אלה של עבודה לא מחמירים עם הגוף והנפש.

רמת האחריות ירדה

© Jessica Rockowitz / Unsplash   © Depositphotos

למרות העובדה שאנשים צעירים מבינים את חשיבות בחירת מקצוע נכון ויתרונות בקריירה, הם הופכים עצמאיים מאוחר יותר. אם ההורים והסבים שלנו היום צריכים לדאוג לעצמם מגיל צעיר יותר, הדור הבא כבר היה תחת השגחת הוריו למשך זמן ארוך יותר.

כל זה קורה בגלל שהנוער של היום לא מתכנן את החיים שהם מראש וממשיך להישאר לא בוגר אפילו אחרי שנות ה-20 לחייו. נשים צעירות וגברים רוצים לעשות דברים שהם אוהבים ולא לדאוג לגבי ההשלכות האפשריות. לדוגמה, זה נורמלי לחלוטין עבור גבר צעיר ללוות כסף מהוריו בזמן שהוא בחיפוש אחר עבודה או מנסה לבנות לעצמו עסק. גברים צעירים יודעים שתמיד יש להם למי לפנות בעת צרה והם נוטים פחות לדיכאון ודאגות שקשורים באחריות, משפחה או בדאגות כלכליות.

האם הבחנתם בקשר בין הגיל והמראה אצל הקרובים לכם? האם אתם חושבים שבני 30 היום נראים יותר צעירים מבני 30 של אז? נשמח לשמוע מה דעתכם בתיבת התגובות בהמשך!