8 סימנים שהפנים שלכם מזדקנות מהר מכפי שהן אמורות

בעוד שאנחנו מקבלים את המציאות לפיה העור שלנו מזדקן עם חלוף הזמן, יתכן וסימנים הקשורים בהזדקנות העור שלנו מתחילים להופיע כבר במהלך שנות העשרים שלנו. רוב השינויים הפיזיים הללו אינם מזיקים אבל הם יכולים לגרום לנו לחוסר מנוחה ואפילו להשפיע על הביטחון שלנו. שינוי הרגלי החיים שלנו עם הופעת הסימנים הללו פירושו כי נוכל ליהנות ממראה צעיר יותר לאורך זמן.

צוות האתר שלנו רוצה לשמור על העור שלנו בריא וללמוד מה יש לבדוק כשאנחנו רואים שהעור שלנו מזדקן מוקדם.


יש לכם בליטות זעירות על הפנים

© shutterstock.com

הבליטות הקטנות האלה נקראות מילה, שהם בליטות לבנות קטנות שמופיעות בדרך כלל סביב האף והלחיים. הם יכולים להתפתח כשהעור שלנו מתחיל לאבד מיכולתו להתקלף. שימוש עודף במורים כמו קרמים המכילים סטרואידים יכול לגרום לעור שלנו להזדקן מהר יותר ולגרום למילה.


השפתיים שלכם הופכות צרות יותר

© depositphotos.com

אם הבחנתם כי השפתיים שלכם הופכות צרות בשנות ה-20 שלכם, ייתכן והעור מזדקן מהר יותר מהרגיל. הסיבה העיקרית יכולה להיות הידרדרות קולגן בשפתיים. זה עשוי גם להיגרם מהתייבשות, שימוש תכוף בקשיות, חשיפה מרובה לשמש, וחוסר בוויטמין C.

העור שלכם ניזוק בקלות
העור שלנו עשוי להזדקן מהר מכפי שחשבנו אם חבלות מופיעות באופן מסתורי ומשום מקום. זה קורה בגלל שהעור שלנו הופך דק מהרגיל, ולכן פגיע יותר ומחלים לאט יותר. שימוש תכוף בקרם לחות יכול למנוע את זה.

מרקם העור שלך מזכיר נייר

© depositphotos.com© depositphotos.com

חשיפה ממושכת לשמש ללא קרם הגנה היא סיבה משמעותית לכך. הנזק שנגרם בשל התפרצות אלסטין, שמאפשר להעור שלנו להישאר גמיש ולחזור למצבו הרגיל. אלו המשתמשים במיטות שיזוף לעתים קרובות נמצאים גם הם בסגנה.

העפעפיים שלכם מתחילות לצנוח

© depositphotos.com


ייתכן ויהיה עליכם לחדול מלשפשף את העיניים שלכם יותר מהרגיל אם שמתם לב כי העפעפיים שלכם מתחילות לצנוח. זה מוכר גם בשם פטוסיס, עפעפיים נפולות שיכולות להיגרם גם משימוש בעדשות נוקשות או כתוצאה מניתוח בעיניים שעברתם לאחרונה.

קצה האף שלכם משנה צורתו

© depositphotos.com

עבור רוב האנשים, שינויים בצורת האף קורית בדרך כלל בשנות ה-40 לחיינו. למרבה הצער, עור שהזדקן בשל ההשפעות המזיקות של השמש יכול לגרום לתופעה לקרות קודם לכן. זה גורם מתח עבור רובנו. למרבה המזל, הליכים הקשורים ברפואה פלסטית בת ימינו אינם פולשניים ובעלי תוצאה טבעית ומתמשכת.

אתם מבחינים בשומות אדומות רבות על הפנים שלכם

© depositphotos.com© depositphotos.com

השומות האדומות הללו ידועות גם בשם אנגיומה (גידול הנוצר מהתרחבות של כלי דם) ואפשר למצוא אותם בקרב אנשים בני פחות מ-30, אשר נמצאים בתפוצה רחבה יותר בקרב אנשים מעל גיל 40. הנקודות האדומות הללו אינן מזיקות, אבל ישנה אפשרות עבור אלו שרוצים להסירם, כמו ניתוחים בהם משתמשים בקור קיצוני וניתוחי לייזר.

העיניים שלכם נפוחות מהרגיל וזה לא נעלם

© depositphotos.com

קל לפספס את זה מאחר ואנחנו בדרך כלל מתייחסים בביטול לעיניים נפוחות כעניין רגיל שמתחיל בשנות ה-20 שלנו ולא כסימן להזדקנות מואצת של העור. סיבה נוספת לעיניים נפוחות, פרט לחוסר שינה, היא נוזל המצטבר סביב העיניים שלנו. אחת הסיבות לגרום לזה להיעלם היא לוותר על מזון מלוח כדי למנוע אצירת מים באיזור העיניים שלנו.

האם הבחנתם באחת התופעות הללו על הפנים שלכם? אילו צעדים אתם לוקחים כדי למנוע מהעור שלכם להזדקן?