8 סימנים שמראים שאתם חכמים במיוחד, אפילו אם אתם לא מרגישים ככה

הרגלים שנחשבים רעים, כמו לכסוס ציפורניים, להתלונן הרבה, וללעוס מסטיק, הם למעשה סימנים שמעידים כי אתם חכמים יותר מרוב האשנים. כמובן, אין סוג אחד של אינטליגנציה, מאחר וגם אינטליגנציה חברתית ורגשית חשובות. נראה שיש כמה דפוסי התנהגות שאנשים אינטליגנטיים במיוחד חולקים ביניהם וזה מה שמייחד אותם מכל היתר וגורם להם לנצוץ.

צוות האתר שלנו חקר אודות כמה מהסימנים המעידים על אנשים אינטליגנטיים במיוחד. ראו אם יש לכם כמה מהם.


אתם מתלוננים בצורה מכובדת


© Depositphotos.com

דיבור בכבוד כשמשהו אינו כשורה, בין אם במקום העבודה או במקום ציבורי, הוא סימן לאינטליגנציה רגשית. בעוד זה נראה כאילו אתם סתם נהנים להתלונן, זה מראה למעשה שאתם מודעים ואכפתיים לגבי הסביבה שלכם. אתם מבינים את השפעתם של דברים שליליים על אנשים אחרים, לא רק על עצמכם, מה שגורם לכם להרגיש כאילו אתם צריכים להתלונן.


אתם מדברים לעצמכם


© Pexels.com

מדענים מאמינים שיש יתרונות רבים בהקשבה לעצמנו מדברים. לשמוע את עצמכם אומרים משהו הוא בעל השפעה שונה עבור המוח שלכם מאשר קריאה או מחשבה. זה קשור למעשה להיותכם צנועים יותר, מתמודדים טוב יותר עם הרגשות שלכם, ויכולים לשקול החלטות ונקודות מבט אחרות. זה, למעשה, מעיד על אינטליגנציה רגשית גבוהה יותר.

אתם בעלי שליטה עצמית טובה יותר


© Depositphotos.com

היכולת לעמוד בפיתויים ולהמתין היא סימן לאינטליגנציה, במיוחד בקרב מבוגרים. מחקר מצא שאנשים חכמים יותר מהממוצע הם בעלי שליטה עצמית טובה יותר, במיוחד בכל הנוגע לדיאטה שלהם. למעשה, שליטה עצמית היא אחת הדרכים הטובות ביותר להשגת חיים בריאים, ומוטב מוקדם מאשר מאוחר.

אתם יכולים להיות לבד


© Pexels.com

אנשים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה הם בדרך כלל סבבה עם להיות לבד עם המחשבות והרעיונות שלהם והם לא צריכים להיות בחברת אנשים כל הזמן כדי להיות מאושרים. בגלל שהם יכולים להיות כל כך עסוקים ברעיונות שלהם, הם לא חוששים לפספס אירועים חברתיים. במקום, יש להם רק כמה חברים קרובים והם נהנים מהזמן שלהם בעצמם.


אתם לא חושבים שאתם חכמים במיוחד


© Pexels.com

אפקט דאנינג קרוגר טוען שאנשים בעלי יכולות נמוכות נוטים להגזים בערך העצמי שלהם. בכל מקרה, אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה לא מעריכים עצמם יתר על המידה או פחות מדי. אנשים בעלי רמות אינטליגנציה גבוהות מודעים יותר למה שהם לא יודעים, ולכן לא רואים את עצמם כחכמים במיוחד.

זה ככל הנראה משהו שתבחינו בו בקרב אנשים אינטליגנטיים במיוחד, שלעולם לא יטענו שהם יודעים משהו שהם לא והם תמיד סקרנים ומוכנים ללמוד.

אתם כוססים ציפורניים


© Depositphotos.com

מחקר חדש גילה שכסיסת ציפורניים אינה סימן למתח. לפי מחקר, הרגלים מרגיעים כמו כסיסת ציפורניים וחיטוט בעור הם למעשה קשורים בפרפקציוניזם וברגשותיכם הקשורים לאי שביעות רצון. למעשה , נראה שאנשים פרפקציוניסטיים במיוחד נוטים לאינטליגנציה גבוהה יותר מאשר אלה שאינם.

אתם לועסים מסטיק


© unsplash.com

נראה שלעיסת מסטיק קשורה קשר ישיר לביצועים שלכם במבחנים ובמשימות הקשורות בזיכרון, כך לפי מחקר. הזיכרון שלכם, תשומת הלב והתפקוד האינטלקטואלי עשוי לגבור כשאתם לועסים מסטיק. בכל מקרה, מדענים חווים קשיים וחוסר הסכמה בהוכחה, מאחר וזה גם משפיע על ביצוע משימות.

יש לכם רק כמה חברים


© Shutterstock.com

נטען שלאנשים חכמים יותר יש פחות חברים ומעגלים חברתיים מצומצמים יותר בגלל שהם עצמאיים יותר. לפי תיאוריית סוואנה, בעבר, בני אדם נזקקו לקבוצות גדולות יותר כדי לצוד ולפתור יחד בעיות. בכל מקרה, בימינו, אנחנו פחות תלויים, במיוחד אנשים אינטליגנטיים במיוחד, שיכולים לפתור את בעיותיהם בעצמם.

מה אתם חושבים על ההרגלים הללו? האם יש תכונות אחרות שהבחנתם בהם בקרב אנשים אינטליגנטיים במיוחד?