8 סימנים שעשויים להצביע על כך שאחרים לוקחים אתכם כמובן מאליו

אם אתם תמיד נותנים 100%, בין אם מדובר באהבה, בחברות או בעבודה אבל מוצאים את עצמכם מקבלים פחות ממה שמגיע לכם, אולי הגיע הזמן לבחון את מערכות היחסים שלכם. תחושת חוסר הערכה יכולה להוביל לסטרס ולשיבוש של חיי היומיום שלכם.

צוות האתר שלנו מצא 8 סימנים שיעזרו לכם לזהות האם אחרים לוקחים אתכם כמובן מאליו


אתם מרגישים את הצורך להצביע על המעלות שלכם

כשאנשים חשים חסרי ביטחון, הם נוטים לציין את המעלות שלהם כדי להזכיר לעצמם את הערך שלהם. שיתוף בסיפורים ובחוויות שלכם עם אחרים מקרב אליכם אחרים, מה שעשוי להעיד על הסיבה בגינה אתם מרגישים את הצורך לדבר על עצמכם.


הייתם מעדיפים שיאמרו לכם ׳אני אוהב/ת אותך׳ במעשים

אם בכל פעם שמישהו אומר לכם שהוא אוהב אתכם, אתם מוצאים את עצמכם מקווים שהמילים שלהם יתאימו למעשיהם, הסיכויים הם שלוקחים אתכם כמובן מאליו. המילים הללו נראות לכם ריקות והייתם מעדיפים להרגיש את זה במקום.

גורמים לכם להרגיש שהמטרות שלכם לא חשובות

אם החלומות של הפרטנר שלכם הם הכל ושלכם חסרי חשיבות, זה לא סימן טוב. זה קורה בדרך כלל כשהצד השני חסר ביטחון ואכפת לו רק מעצמו. הוא פוחד שהמטרות שלכם עשויים להשתנות לכן הם מתחילים לרפות את ידיכם מסיבותיו האנוכיות.

ישנו פער עצום בין מה שאתם נותנים ומה שאתם מקבלים

האיזון שבין לתת ולקבל משני הצדדים במערכת יחסים הוא מה שמחזק אותה. אם אתם רק נותנים והצד השני ממשיך לקבל, הסיכויים הם שהצד השני חדל להעריך את מה שאתם עושים עבורו.


בהיעדר מגע, אתם מרגישים עצובים אך הצד השני לא מרגיש כך

כדי לתחזק כל מערכת יחסים שהיא, יש צורך בתקשורת דו צדדית. אם לעתים קרובות האהוב שלכם מתעלם מכם, פירוש הדבר הוא שאינו מעריך את נוכחותכם מלכתחילה.

כולם רק מצפים מכם לעזור

כשאתם תמיד שם עבור אנשים, הם מתחילים להניח שתמיד תהיו שם גם בעתיד. וכשאתם מנסים לומר לא, הם רואים בכם אנוכיים. הצבת גבולות והצהרה בערככם היא חיונית.

הצד השני מתעלם לעתים קרובות מהימים החשובים שלכם

כל אדם עסוק בחייו האישיים ולפעמים עשוי לשכוח מיום ההולדת שלכם, יום הנישואין וכדומה. אך בכל מקרה, אם זה הופך לתבנית ואתם מרגישים שהם מתעלמים מכם בכוונה או גורמים לזה להישמע כאילו זה לא ביג דיל, הם בהחלט מעניקים לכם פחות אהבה משמגיעה לכם.

אתם מקנאים באנשים עם מערכות יחסים טובות

הערכה עצמית נמוכה ואנשים אחרים בקרבתכם שמנהלים מערכות יחסים מוצלחות היא מתכון לקנאה. תחושת הקנאה כשאתם רואים אחרים שנוהגים בפרטנרים שלהם באדיבות היא נורמלית כשאינכם מקבלים את המינימום הדרוש.

האם אתם יכולים להזדהות עם הנקודות הללו? האם אתם מסוג האנשים שעושים מעל ומעבר עבור הסובבים אותם או שאתם יודעים להציב גבולות?