8 עובדות שמעולם לא ידענו על הגוף הגברי

הגוף הגברי טומן בחובו אינספור הפתעות. כמה מהתכונות המשונות שבו נותר עלום ברובו לא רק לנשים, אלא גם לגברים בעצמם.

צוות האתר שלנו החליט להסיר את הלוט מעל כמה מהסודות האלה, וגאה לחשוף בפניכם 8 עובדות שיגרמו לכם להביט על גברים בדרך שונה לחלוטין.


הזדקנות איטית


© Depositphotos

פניו של הגבר שומרים על מראה צעיר זמן רב יותר מאשר נשים. הכל קשור לעובדה שעורו של הגבר מאבד מריכוז הקולגן שלו הרבה יותר לאט עם הזדקנותו, ופירוש הדבר שהוא עמיד יותר בפני קמטים וצניחות.


בכל מקרה, גברים בדרך כלל מטפים בעור שלהם פחות מאשר נשים, לכן הם פגיעים יותר בפני נזקים חיצוניים שיכולים לפגוע ביתרון הטבעי שלהם על פני נשים, כמעט לחלוטין.

היכולת להפריש חלב


© Depositphotos

כן, אתם קוראים נכון. גם לגברים יש בלוטות שיכולות להפיק חלב. אבל תפוקת חלב אצל גבר היא חריגה עבור הגוף גברי.

זה יכול להתרחש כאשר ישנה הפרשת יתר של הורמון בשם פרולקטין. הוא עשוי להיות תוצאה של בעיה רפואית הפוגעת בלב, בבלוטת יותרת המוח ובהיפותלמוס, כתוצאה משימוש בשל שימוש באוֹפְּיוֹאִידִים או בשל רעב קיצוני.

קירחות


© Depositphotos

נחמד לחשוב כי הנטייה הגנטית להתקרחות עוברת בתורשת מכרומוזומי ה-X של האימא, אבל זה לא מדויק. ישנם גורמים אחרים, חשובים לא פחות.


אם אביו של הגבר הוא קירח, הסיכויים שלו לאובדן שיער עולים ב-60%. הפעילות ההורמונלית של הגבר משפיעה על זקיקי השיער שלו בדרך בה הגוף מאבד בהדרגה את היכולת לייצר שיער חדש. מתח ודיאטה לא טובה מעלים בצורה משמעותית את הסיכון להתקרחות.

תסמונת קדם וסתית


© Depositphotos

זה עשוי להפתיע חלק מכם, אבל 26% מהגברים חווים תסמונת קדם וסתית.

במהלך תקופות אלה, הגבר הופך רגיש יותר, נוטה להתעצבן, רעב ויכול אפילו לחוות התכווצויות בבטן. בדיוק אותם הסימפטומים שאישה חווה.

מקורות נקביים


© Depositphotos

כל בני האדם בעולם מתחילים את קיומם כנקבות. כרומוזומי X ו-Y אחראים לקביעת מין הילוד. אם שני כרומוזומי X מצטרפים זה לזה במהלך ההתעברות, תיוולד ילדה; אם כרומוזומי X ו-Y מצטרפים זה לזה, יוולד ילד.

במהלך השבוע ה-5 או ה-6, כרומוזום Y אינו פעיל. עד שהוא מתחיל לפתקד, העובר מתחיל מתפתח לכדי ילדה.

עור עבה


© Depositphotos

ההורמון הגברי טסטוסטרון הופך את עורו של הגבר עבה יותר. הוא עבה בכ-25% אחוז מעורה של אישה.

בכל מקרה, במהלך החיים, עורו של הגבר הופך דק יותר, בעוד שעורה של האישה נותר כפי שהוא עד גיל הבלות.

הענבל


© Depositphotos

האם תהיתם פעם מה תפקידו של הענבל, ומדוע לגברים יש ענבל גדול יותר מנשים? לנשים יש רק בליטה קטנה על צווארן, שעשוי מסחוס בלוטת התריס, ומטרתו היחידה היא הגנה על מיתרי הקול.

סחוס בלוטת התריס אחראי גם לטונים הגבוהים בקולו של האדם. במהלך שנות נעוריו של אדם, משתנה הזווית שלו ביחס לסחוס הטבעתי, שיוצר את הענבל וגורם ל״שברים, בקולו של האדם. הזווית קטנה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, מה שהופך את הבליטה לגדולה יותר ולקולם נמוך יותר.

תפיסת צבעים

גברים יכולים להבחין בהרבה פחות גוונים מנשים, והסיבה לכך היא די פשוטה. תפיסת צבעים נקבעת לפי המדוכים (Cone cells, ידועים גם כתאי חרוט) שהם סוג של תאים קולטי אור הנמצאים ברשתית העין. לצד הסוג השני של תאים קולטי אור, הקנים, המדוכים קולטים ומתמירים פוטונים, ובכך מאפשרים את הראייה.המידע אודותם נכלל בכרומוזום X, ובגלל שלנשים יש שני כרומוזומי X, מספר המדוכים שיש להן, באופן טבעי, גבוה פי שניים משל גברים.