8 עצות לצמצום עיגולים שחורים ועייפות מתחת לעיניים

אם חשבתם שקפאין הוא האויב בכל הנוגע לעור שלכם, מצאנו כמה טיפים מאת רופאי עור שדווקא יפתיעו אתכם. גוף בריא ומראה תלוי בצריכה מאוזנת וטיפול ומקצוענים יכולים לעזור לנו להבין מהו הסטנדרט.

צוות האתר שלנו מחפש תמיד אחר טיפים יעילים מאת רופאי עור והיום אנחנו רוצים לשתף אתכם ב-8 עצות שיעזרו לכם לזכות בעיניים בוהקות ובעלות מראה צעיר יותר.


היו זהירים במשקאות שלכם

© Depositphotos.com

שתיית משקאות המכילים קפאין איננה גורמת למעשה לאובדן נוזלים והתייבשות. הם כוללים למעשה אפקט משתן קלות. אם אתם חוששים שמא קפה ייבש אתכם ושיהיה לזה השפעה על איכות העור סביב העיניים שלכם, זו איננה הבעיה.


חוץ מזה, קפאין גורם להתכווצות כלי דם ועשוי לכווץ את אלו המצויים סביב העיניים שלכם ולהקטין את מראה הנפיחות והעייפות. זה תקף גם לגבי הפנים שלכם. ועדיין, משקאות המכילים קפאין יכולים לגרום לכאבי ראש ונדודי שינה בקרב אנשים מסוימים לכן היו זהירים אם אתם שותים יותר מ-4 כוסות קפה ביום.

מצמצם גודש בסינוסים

© Depositphotos.com

היו זהירים אם יש לכם אף מצונן כל הזמן. גודש כרוני בסינוסים יכול לגרום לוורידים שמתחת לעיניים להתמלא בדם בצבע כהה. כתוצאה מכך, יהיה ניתן להבחין בוורידים דרך העור וליצור עיגולים שחורים תחת העיניים. מומחים מציעים לנקות את הסינוסים שלכם מעת לעת.

השתמשו ברטינול ובניאצינמיד (niacinamide)

© Depositphotos.com

ניאצינמיד הוא נוגד חמצון שעוזר להקטין את האדמומיות וההיפר-פיגמנטציה ולהקל על עור מודלק. לעתים קרובות מאוד הוא מוסף למוצרים יחד עם רטינול כדי להכפיל את ההשפעה. לכן שימו לב שמוצרי טיפוח העור שלכם כוללים את הרכיבים הללו.

השתמשו במסכות קפאין

© Depositphotos.com


תוכלו להשתמש במסכות מקפה טחון משומש או במסכות מקפה נמס כדי לצמצם נפיחות, עייפות, ועור כהה, רק אל תעשו זאת כל יום כדי שלא תפריזו.

קפה גם מכיל חומצות אמינו, שמאיצים את ייצור הקולגן בעור שלכם.

השתמשו בגישה בעלת 2 נתיבים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

עיגולים שחורים בעיניים נגרמים בשל עור דק או בהיר. תוכלו לנסות, כך לדברי מומחים, להשתמש בגישה בעלת 2 נתיבים. פשוט השתמשו בסרום של חומצה היאלורונית וקרם רטינול להענקת נפח וחיזוק העור תחת העיניים שלכם

הוסיפו אקסטרה אבוקדו לארוחת הבוקר שלכם

© Depositphotos.com

אל תחסכו מגופך שומנים טבעיים. אכילת דברים כמו אבוקדו, סלמון, גבינה ושאר מוצרי חלב עוזרים לשמור על ממברנות תאים בריאות אשר מאחסנים מים ונוטריינטים. לדוגמה, באמצעות אכילת אבוקדו בארוחת הבוקר שלכם.

שלטו בתנוחת הראש שלכם בעת השינה

© Depositphotos.com

קנו את הכרית הנכונה, זו שאינה נמוכה מדי עבורכם. אם אתם שוכבים פרקדן כל הלילה, נוזלים יכולים להצטבר תחת העפעפיים שלכם. זה יכול לגרום לנפיחות ומראה עייף.

הימנעו ממוצרי טיפוח מבושמים לעור

© Depositphotos.com

עיגולים שחורים מתחת לעיניים יכולים להופיע בשל גירוי מתמשך כתוצאה מאסטמה, לדוגמה. אם אתם חושבים שזהו המקרה, מומחים ממליצים להשתמש בקרם הידרוקורטיזון 1% פעמיים ביום ולהימנע משימוש במוצרי טיפוח מבושמים. בנוסף, הרכיבו משקפיים כנגד עור כחול כשאתם יושבים מול מסכים.

כיצד אתם מתמודדים בדרך כלל עם מראה עיניים עייף? באילו תרופות אתם משתמשים?