8 שיטות שנבדקו ונוסו כדי למנוע הזעת יתר

למרות שישנם מספר דרכים להילחם בהזעה ובריחות גוף, לפעמים – במהלך פעילות גופנית, מאמץ או חום – אנחנו מתמודדים עם כתמים לחים תחת בית השחי, והריח הנידף מהם אינו מזכיר וורדים.

צוות האתר שלנו הולך לספר לכם מה לעשות כדי להיפטר מהתרחישים המטרידים הללו. בחלק הבונוס, תלמדו כיצד להציל את הבגדים החביבים עליכם מכתמים תחת בית השחי.


תרחיץ ידיים אנטי-בקטריאלי


© depositphotos

אם הזיעה שלכם כבר החלה להדיף ניחוחות אבל אין באפשרותכם להתקלח, נקו את בית השחי שלכם בזהירות בעזרת מגבונים. לאחר מכן השתמשו בתרחיץ ידיים אנטי-בקטריאלי – זה יחסל את החיידקים שגורמים לריח.


מי חמצן


© depositphotos© depositphotos

מי חמצן הוא חומר מחטא שנלחם בחיידקים ועוזר להימנע מניחוחות לא נעימים לאורך היום. הוסיפו כפית אחת של מי חמצן לחצי כוס מים, ומרחו את התערובת על בית שחי נקי בבוקר.

סודה לשתייה


© depositphotos© depositphotos© depositphotos© depositphotos

אם חשוב לכם להשתמש רק במוצרים טבעיים, תוכלו לנסות סודה לשתייה כתכשיר נגד הזעה: מרחו את זה בעדינות על עור לח בבוקר, ונערו את מה שנשאר.

אם מצפה לכם יום קשה הכרוך בפעילות פיזית בחום, תכשיר ״איזוטוני״ תוצרת בית יעזור לכם לצמצם את ההזעה:
* 2 כפיות סודה לשתייה
* כפית מלח
* כפית סוכר
* ליטר מים

שתו כוס אחת בבוקר. אם קשה לכם לשתות את הכל במכה, צרכו כמויות קטנות של המשקה לאורך היום.


גזע אלון


© depositphotos© depositphotos

גזע אלון אשר נמכר בבתי המרקחת משמש תרופה יעילה להזעת יתר. אתם יכולים לשטוף את בית השחי שלכם בתרחיץ לאחר המקלחת. לחילופין, תוכלו להקפיא את זה לקוביות קרח, ולמרוח את העור שלכם בעזרתם בבוקר.

מתכון:

* 5 כפיות של גזע אלון מגורד
* ליטר מים.

הוסיפו את גזע האלון למים, ובשלו על אש קטנה במשך 30 דקות. השרו במשך שעתיים, וסננו.

אלוניט


© depositphotos© depositphotos

הדאודורנט העשוי קריסטל מינרלי הוא המקבילה הטבעית לדאודורנט המקובל. אין לו ניחוח, הוא לא משאיר כתמים עם בגדים, ועשוי אלום האשלגן (גבישי אלוניט). המינרל הזה הוא בעל תכונות אנטי בקטריאליות ומחטאות. הוא מכווץ את בלוטות הזיעה, והניחוח נעלם. כדי להשתמש בקריסטל, עליכם להעניק לו לחות עם מים ולמרוח על בית השחי. הוא לא סותם את הנקבוביות ומחזיק שנה או שנתיים.

אלומיניום כלוריד

אם אתם מזיעים רבות, חפשו אחר דאודורנט עם תכולה גבוהה של אלומיניום כלוריד. הם מצמצמים משמעותית את ההזעה אפילו במזג אוויר חם.

רבים שמעו על כך שרכיבי האלומיניום עשויים לגרום לסרטן השד, אבל מחקרים לא מצאו את הקשר.

בוטוקס


© depositphotos© depositphotos

אם הזעה בבית השחי היא דאגה קבועה, תוכלו להזריק רעלן מסוג בוטוליניום. משתמשים בו כדי לטפל בהזעת יתר. הרעלן חוסם את קצות העצבים המחברים את בלוטות הזיעה, כך שזיעה לא ופרשת. אפקט ההזרקה נמשך 6-12 חודשים.

לייזר


© depositphotos

אם אף דאודורנט לא עוזר, יהיה עליכם לבדוק מה קורה עם הרופא שלכם. אם הדיאגנוזה שלכם היא הזעת יתר, אפשר לטפל בבלוטות הזיעה שלכם עם לייזר: זה יחסום לחלוטין את הפעילות שלהן.

מאחר והזעה קשורה באיזון חום והסרת חומרים בלתי רצויים מן הגוף, משתמשים בלייזר רק באיזורים שאותרו ע״י בדיקה מיוחדת.

הזעת יתר יכולה להיות סימפטום של מחלה רצינית או כשל לבבי וסוכרת. אם הבחנתם בכך שאתם מזיעים יותר מהרגיל, היוועצו ברופא.