8 שימושים חלופיים למגהץ שלכם שהם על גבול הגאונות

מגהץ הוא מכשיר ביתי הרבה יותר שימושי ממה שאתם חושבים. לא רק שהוא יכול לגרום לבגדים שלכם להיראות נפלא, הוא גם יכול לתקן מכות על רהיטי העץ שלכם, ולהותיר את המשטח כמו חדש. ואם אתם לא יכולים להסיר מסטיק מהבגדים שלכם, מגהץ יכול לסייע גם בזה!

צוות האתר שלנו אוהב כאשר אנשים עושים משהו בלתי קונבנציונלי בעזרת דברים רגילים. אז הנה כמה דברים שלא הייתם מצפים ממגהץ!


אתם יכולים לתקן מכות על עץ


© Gdgdggdgsu / reddit


כדי להסיר מכה משולחן העץ שלכם או כל ריהוט עץ אחר, תזדקקו למגהץ, פיסת בד ומים. התיזו מעט מים על המכה, כסו בפיסת בד לחה וגהצו את זה. בכל דקה בערך, הוסיפו עוד מים על המכה, והשתמשו בחום המגהץ שוב. חזרו על כך עד שתסירו את המכה לחלוטין.

תוכלו להסיר שעוות נר


© NotApplicableMC / reddit

אם יש לכם כתמי שעוות נר על הבגדים שלכם, על השטיח, או כל בד שהוא, תוכלו להסיר זאת באמצעות מגהץ. פשוט מקמו את איזור הכתם בין שתי מגבות ולחצו בעזרת מגהץ חם (וודאו שהוא מכוון על חום נמוך). השעווה תדבק למגבות, ותוכלו להיפטר מהכתמים על הבגדים שלכם. אותו הטריק תקף גם לשעוות נרות ממשטחים קשיחים.

תוכלו להסיר גומי לעיסה מהבגדים שלכם


© gkidd / reddit

הניחו את האיזור ועליו גומי הלעיסה על פיסת קרטון, כך שהצד של המסטיק נוגע בקרטון. יהיה עליכם לגהץ את הצד ההפוך של הבד. המסטיק יהפוך רך יותר, וכך יידבק לקרטון – מה שיהפוך את תהליך ההסרה לקל יותר. וודאו שהטמפרטורה לא בוהה מדי, אחרת המסטיק יימס ויהיה קשה להסירו.

תוכלו לבשל מזון

תוכלו להשתמש במגהץ כדי להכין בערך כל דבר שהייתם מכינים על כיריים. שימו על זה נייר אלומיניום, הוסיפו מעט שמן או חמאה – והרי לכם מחבת לטיגון! דרך נוספת לעשות זאת היא לשים את המזון בין שתי פיסות נייר אלומיניום ולחמם בעזרת המגהץ. תוכלו אפילו לטגן בייקון בדרך הזו! לשם כך, תזדקקו גם לקרש חיתוך ומגבת לוודא שלא תגרמו נזק למשטח ושתוכלו להסיר בקלות את כל השומן מהמגהץ.

תוכלו להסיר כתמי חום ממשטחי עץ


© Mg248975310 / reddit


אם אתם מניחים מנות או ספלים חמים על שולחן עץ, עשויים להופיע כתמי חום. כדי להסירם, שימו קודם מגבת מעל הכתמים. לאחר מכן גהצו את האיזור כשלחץ הקיטור מופעל.

תוכלו להיפטר מחריצים שיצרו הרהיטים על השטיח


© c4x4bird / reddit

אם החלטתם להיפטר מרהיט או להזיזו, אתם עשויים להבחין בסימנים שנותרו על השטיח. כדי להסיר אותם, קחו מטלית לחה והעבירו על החריץ. לאחר מכן חממו מגבת בעזרת מגהץ קיטור. מעת לעת, הרימו את המגבת והתפיחו מעט את סיבי השטיח. חזרו על כך עד לתוצאה הדרושה.

תוכלו לשמר פרחים


© make-that-monet   © goclimbarock2021 / reddit

בדרך כלל דרושים מספר שבועות כדי לייבש פרחים מספיק כדי לשמרם בתוך ספר. בעזרת מגהץ, זה לוקח רק כמה דקות. שימו את הפרחים בין שתי פיסות נייר ויישרו בעזרת משהו כבד. בעזרת מגהץ על טמפרטורה נמוכה, לחצו על הפיסה העליונה של הנייר במשך 15 שניות. לאחר מכן הניחו לנייר להתקרר במשך 15 שניות וחזרו על התהליך עד שהפרחים מיובשים לגמרי.

תוכלו לעשות למינציה לניירת שלכם


© WhiskeySodas / reddit

אתם לא חייבים לרכוש מכונת למינציה עבור המסמכים שלכם. פשוט שימו פיסת נייר בין שתי שקפי למינציה מפלסטיק, מקמו פיסת בד מעל וגהצו. וודאו שהטמפרטורה אינה גבוהה מדי ושיש מספיק מים במגהץ.

האם ניסיתם פעם את הדברים הללו? מה עוד ניתן לעשות בעזרת מגהץ? האם אתם מכירים טריקים אחרים שאפשר לעשות בעזרת דברים רגילים שיש לכולנו בבית?