8 שימושים מדהימים לווזלין שהלוואי וידעתם לפני!

אי שם ב-1959, עובדי אסדות קידוח השמן שנאו את החומר דמוי הפראפין שנעשה בו שימוש לניקיון. הסיבה לכך הייתה היותו של החומר דביק וחלקלק, בעת ובעונה אחת. אך לא לקח להם זמן רב לגלות שהחומר יעיל מאוד בהקלה על חתכים ופציעות. עם הזמן, שימושים נוספים לחומר הדביק התגלו.

האדם שמאחורי החברה "ווזלין",רוברט צ'יזברו,כימאי צעיר שערך מחקר על ג'לי פטרולאום (ידוע גם בשם פטרולאטום) הבחין מאוחר יותר שסינון החומרים האווריריים והדקיקים מתוך הפטרולאום יצרו תמיסה בהירה. הוא רשם את תהליך הכנת ג'ל הפטרולאום כפטנט וקרא לו בשם "ווזלין". המפעל הראשון נפתח בניו יורק ב-1870.


אחרי למעלה מ-140 שנים, ווזלין הפך לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, ממוצרי קוסמטיקה דרך תחליבי גוף ומשחות לשפתיים. הנה לכם 8 שימושיים מדהימים לוויזלין שסביר להניח כי לא הייתם מודעים להם. ספרו לנו אם יש לכם שימושים נוספים לווזלין שאינם כתובים.

האריכו את משך חיי הבושם שלכם!
אחד השימושים המבריקים לווזלין הוא הארכת חיי הבושם שלכם. פשוט מרחו שכבה דקה על האיזור שתרצו לבשם ועליו התיזו את הבושם. כיוון שווזלין הוא חסר ריח, הוא כולא את הניחוח ושומר על רעננות ארוכה.


הסירו דבק ריסים
ריסים מזוייפים מעניקים נפח לעיניים וגורמים להן להיראות גדולות יותר. אך הסרתן מעיקה באופן זהה כשמשתמשים בדבק איכותי, ואפילו שנייה של חוסר תשומת לב יכולה להזיק לעיניכם. על מנת להסיר ריסים באופן כואב פחות וקל יותר, שימו קצת ווזלין על קצה קיסם אוזניים ומרחו בעדינות על הריסים. מאחר וווזלין הוא שמנוני מטבעו, הוא יחליש את האחיזה של הדבק ויעזור לכם להסיר את הריסים בקלות.

הכינו בעצמכם שפתון להגנה על השפתיים מפני יובש.
למה לבזבז מאות שקלים על שפתונים להגנה על השפתיים שאתם יכולים להכין אחד בכמה שקלים? פשוט ערבבו שוקו או שוקולד נמס עם ווזלין והרי לכם שפתון בצבעים וטעמים שונים. בבקשה:)

מנעו מצבע לשיער להכתים את פניכם.
נכון שהסיבה הגדולה ביותר מדוע את שונאת לצבוע את שערך היא הצבע המכתים את פניך? ובכן, הנה פתרון. מרחי מעט ווזלין על קו השיער שלך לפני הצביעה. שכבת הווזלין מונעת מצבע השיער לזלוג לפנייך.

מלח אמבט מושלם!
ערבבו מעט מלח ים ווזלין והרי לכם מלח אמבט מושלם. תודות לתכונות הלחות של ווזלין,קבלו מלח אמבט יעיל ביותר לקרצוף גופכם.

הסירו עור יבש בעקבים!
סדקים בעקב הם מכוערים וכואבים גם יחד, ואנו תמיד מחפשים משהו שירפא אותם במהירות האפשרית. ווזלין היא תרופה לעקבים סדוקים ולעור גס! פשוט מרחו מעט ווזלין על האיזור הנגוע לפני השינה וגרבו גרביים ישנות למנוע מהפטרולאום להכתים את הסדינים. החלמה מהירה!

גבות מעוצבות!
נמאס לכם מגבות עבות ובלתי מסודרות? השתמשתי במעט וזלין לעיצוב הגבות בכל דרך שתבחרי.

זהו קרם לחות מופלא!
תוכלי להכין תחליב לילה נהדר ע"י חימום וזלין ומריחתו על פנייך ושאר גופך. התוצאה-התעוררי עם עור נקי בבוקר המחרת. השמן בווזלין משמש כקרם לחות יוצא מן הכלל.