8 שינויים חיוביים שיכולים לקרות לגופכם אם תאכלו רק 6 שזיפים מיובשים ביום

שזיפים מיובשים יכולים לחולל פלא בכל הנוגע לסיוע בהורדה במשקל, שיפור העיכול, שמירה על בריאות העצם והדם שלכם, ועוד. הפרי המיובש הזה מלא בנוטריינטים בריאים אליהם הגוף שלכם משתוקק. ולא רק שעליכם לאכול רק 6 שזיפים מיובשים ביום כדי ליהנות ממיטב היתרונות, הם גם מהווים החטיף המושלם אותו תוכלו לקחת לכל מקום.

צוות האתר שלנו התרשם עמוקות מיעילותם של שזיפים מיובשים ואנחנו לא יכולים לחכות לספר לכם אודות כל מה שמצאנו בפינוק הטעים הזה, אך גם זה שזוכה בדרך כלל להתעלמות. אנחנו בטוחים שתרצו לאכול כמה שזיפים מיובשים ומיד.


הם תומכים בפונקציות שונות של הגוף
100 גרם של שזיפים מיובשים מכילים 732 מ״ג של אשלגן. המקרו-מינרל הזה הוא חיוני לגופנו ומסייע בתפקודים שונים כמו גם במניעת מחלות. הוא מקטין את סיכויו של אדם ללקות בשבץ, שומר על בריאות העצמות שלנו, מסייע בגדילת שריר ויכול אפילו לסייע בתפקודי מערכת העצבים שלנו. מומלץ לאכול כ-4700 מ״ג של אשלגן ביום. לטובת כך, תוכלו לשלב שזיפים מיובשים עם מזונות אחרים, כמו עלים ירוקים, בננות או תפוחים.

הם טובים לדם שלנו

© shutterstock.com


חוסר בברזל בגופכם עשוי לגרום לאנמיה, שיכולה להוביל לסיבוכים רציניים. בין הבעיות הללו נמנות עייפות חמורה, בעיות לב או ריאה, וסיבוכים בהריון. שזיפים מיובשים הם מקור מעולה לברזל אשר הופך אותם למוצר המושלם למניעת המחלות הללו

הם יכולים לשפר את העיכול שלכם

© depositphotos.com© depositphotos.com

שזיפים מיובשים עמוסים בסיבים, אלמנט מפתח לתמיכה בעיכול תקין. לדוגמה, כוס אחת של שזיפים מיובשים ומגולענים מכיל 12 גרם של סיבים מסיסים. מעל לכל זה, הם מכילים סורביטול, חומר משלשל טבעי שעוזר להאיץ את תנועת המעי. מומלץ שלא לאכול יותר מ-6 שזיפים מיובשים ביום.

הם עוזרים לשלוט ברצון שלנו ללכת לשירותים
אם יש לכם עצירות, זה יכול להשפיע על השלפוחית שלכם מאחר וזה מפעיל לחץ עוד עליה וגורם לשתן תכוף. כדי להקל על העצירות שלכם, תוכלו להכין תערובת ייחודית. ערבבו כוס אחת של רסק תפוחים, כוס סובין (משיבולת שועל) או סובין מחיטה, ו-3/4 כוס מיץ שזיפים. ערבבו 1-2 כוסות של המוצר עם 240 מ״ל של מים ושתו את זה בערב.

הם יכולים לסייע בהורדה במשקל

© depositphotos.com

בזכות תכולת הסיבים שלהם, אכילת שזיפים עוזרת לכם להרגיש מלאים למשך זמן ארוך יותר ולשלוט בהצלחה במשקל. 2 קבוצות של נשים בעודף משקל השתתפו במחקר. קבוצה אחת אכלת שזיפים מיובשים כחלק מדיאטה בריאה והורידו 1.9 ק״ג ב-12 שבועות בהשוואה לקבוצה אחרת שלא קיבלה דבר פרט לעצות לגבי החטיפים הבריאים שעליהם לצרוך.


הם שומרים על העצמות בריאות וחזקות

© shutterstock.com

אנשים שנמצאים בסיכון לחלות בבריחת סידן, במיוחד נשים ואנשים מבוגרים, עשויים לחוות מחסור בצפיפות המינרלים בעצם. מחקר שנערך בחן את השפעות אכילת שזיפים מיובשים על בריחת סידן בקרב נשים בגיל הבלות. התוצאות הראו ששזיפים מיובשים, אכן עוזרים במניעת הבעיה.

הם יכולים לסייע בהורדת לחץ הדם

© depositphotos.com

ללחץ דם גבוה יש לעתים השפעות שאינן נראות לעין אך זה עשוי להעלות את הסיכון לסבול מבעיות לב, מחלת כליות או בעיות אחרות בגופכם. בכל מקרה, אפשר לשלוט על זה באמצעות מזונות מסוימים, ושזיפים מיובשים הם אחד מהם! תוכלו לשלב את זה עם פירות יבשים אחרים כמו צימוקים ותמרים ולצרוך כ-8 מנות בשבוע.

הם יכולים לתת לכם בוסט של ויטמינים

© pexels.com© depositphotos.com

הם גם יכולים לשמור על איזון הוויטמינים שלכם, באופן טבעי. ראשית, הם מקור מעולה לוויטמין A, אשר רצוי כדי להגן על העיניים שלכם ולקדם גדילה בריאה. שנית, הם מכילים וויטמין C, K, B6, אשר כולם נחוצים למערכת החיסונית שלנו, בריאות הגוף והבריאות הכללית. מעל לכל זה, שזיפים עשירים בכל שאר הנוטריינטים, כמו נחושת ומנגן.

אילו פירות יבשים אחרים אתם אוהבים לאכול? בואו נשתף בשם החטיף הבריא האהוב עלינו בתיבת התגובות בהמשך!