8 תכונות גוף שיש רק למספר מצומצם של אנשים בעולם

לכל אחד יש משהו בעצמו שהופך אותו למיוחד. ועדיין, עמוק בפנים, יש דמיון רב שמחבר בינינו כמין. בני אדם זהים ב-99% מבחינה גנטית לאבותינו הקדמונים ולמבנה הגנטי שלנו. לכן, הבדל של 1% יכול לגרום לשינויים מרשימים במראה, מבהונות גמישות ועד למיומנות שווה בשתי הידיים.

צוות האתר שלנו רוצה לחגוג את השונות והייחוד ולכן חיברנו רשימה של תכונות הגוף המרשימות ביותר שיש רק לאחוז קטן באוכלוסייה.


בוהן בעלת מפרק כפול

© shutterstock.com© shutterstock.com

בוהן בעלת מפרק כפול, או ׳בוהן הטרמפיסט׳ היא בוהן בעלת ניידות מוגברת (או גמישות קיצונית) שאפשר לכופף לאחור, מעבר לטווח התנועה הרגיל. תכונת גוף נדירה זו יכולה לסייע בחיים האמיתיים, במיוחד עבור מוזיקאים שמנגנים בחליל, כינור או פסנתר.


בהונות מחוברות בקרום

© shutterstock.com

סינדקטיל (Syndactyl), או בהונות מחוברות בקרום, הוא סינדרום בו העור בין שני בהונות או יותר מחובר בעצם או בסחוס. זוהי תסמונת היד הנפוצה ביותר, והיא מתרחשת אחת ל-2000 לידות. הגורם המדויק לא ידוע. בכל מקרה, אומרים שמצב זה נגרם ע״י האטה יוצאת דופן בצמיחת בלוטות האצבעות במהלך השבוע ה-7 וה-8 להריון.

שיער אדום טבעי

© shatguy/reddit

רק ל-2% מאוכלוסיית העולם יש שיער אדום. זה הרבה יותר נפוץ בסקוטלנד, אירלנד וווילס, מכל מקום אחר בעולם. הגן הג׳ינג׳י הוא רצסיבי. פירוש הדבר הוא שלשני ההורים צריך להיות העתק של זה כדי שהצאצא שלהם יירש אותו.

נקודות קטנות ומובחנות על הלשון

© shutterstock.com© shutterstock.com

הלשון האנושית מכוסה בגבשושיות, שהם אוסף של בלוטות טעם. תפקידן הוא לעזור לנו לטעום אם טעם המזון אותו אנחנו אוכלים. יש אנשים שיש להם יותר בלוטות טעם וקולטנים ולכן את היכולת לחוש טעמים בצורה אינטנסיבית יותר, ולכן חוש הטעם שלהם מפותח יותר. טועמי על, כך הם נקראים והם רגישים לטעמים מרירים כמו תרד, קפה ושוקולד.


שליטה שווה בשתי הידיים

© depositphotos.com

אדם שהוא אמבידקסטר, או בעל שליטה שווה בשתי הידיים, יכול להשתמש בשתי הידיים בצורה די שווה. המונח נגזר מהמילה הלטינית ״ ambidexter״, שמתורגמת ל׳ימני בשתי הידיים׳. רק אחוז אחד מהאוכלוסייה נושאת תכונה פיזית נדירה שכזו. בין האמבידקסטרים המפורסמים תוכלו למצוא את ליאונרדו דה וינצ׳י, בנג׳מין פרנקלין ואלברט איינשטיין.

לב בצד ימין

© shutterstock.com© shutterstock.com

ידוע כי הלב נמצא בצד שמאל של הגוף. בכל מקרה, מצב נדיר בשם דקסטרוקרדיה עשוי לגרום לכך שמיקום הלב הוא בצד ימין. זוהי תופעה נדירה שמשפיעה על פחות מ-1% מהאוכלוסייה וניתן לטפל בו לפעמים באמצעות ניתוח.

חור קטן ליד האוזן

© shutterstock.com© shutterstock.com

החור הקטן ליד האוזן הוא תופעה נדירה בשם Preauricular pit. זה יכול לקרות בשתי האוזניים, למרות שלרוב זה מופיע בצד הימני. זה בדרך כלל שפיר ולא גורם לבעיות בריאותיות כאלה או אחרות.

כשאתם חושבים על הגוף שלכם, איזה חלק גורם לכם להרגיש מיוחדים? האם ישנה תכונה גופנית נדירה שלא ציינו? בבקשה, שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!