8 תרופות לכאבים סיאטיים (אישיאס) שאתם חייבים לנסות לפני שאתם שותים גלולה נוספת

עצב השת הוא בין העצבים הגדולים ביותר בגוף, המתחיל בחלקה התחתון של עמוד השדרה, עובר דרך העכוז, ומסתיים בקצה התחתון של כף הרגל.

המיקום שלו אחראי לחזור, לתחושה ולתזוזה של הרגליים.


כאב סיאטי הוא נושא נפוץ, וההתגלמות הגופנית שלו באה לידי ביטוי בצורה כאב, תחושת נמלול, חולשה וחוסר תחושה בגפיים התחתונות, ובגלל הסימנים הללו, אנשים נוים לעתים קרובות לבלבל אותם עם התכווצויות ברגליים או כאב בגב התחתון.


לפעמים, זה עלול להוביל לחוסר תחושה ולכאב בינוני, אבל לפעמים זה עלול גם לגרום לתחושת צריבה חדה, כואבת וכזו שכמעט אי אפשר לעמוד בה באחד הצדדים של הגוף.

חוסר הנוחות והכאבים שנגרמים כתוצאה מכך מאלצים אנשים להישאר במיטה, ולעתים, חולים משתמשים במשככי כאבים כדי להקל על התסמינים, כמו איבופרופן.

מחקרים מראים שכ-40% מאוכלוסיית העולם תחווה כאב כזה בשלב מסוים בחיים שלהם. צוות האתר שלנו החליט להביא בפניכם 8 דרכים טבעיות כדי להקל על כאבים סיאטיים ולטפל בדלקת.

1. דיקור
דיקור היא שיטת ריפוי אלטרנטיבית, הכולל נעיצת מחטים זעירות בנקודות מסוימות בגוף, המסייעות בשיפור תפקוד העצבים ומעלות את רמות האנרגיה.

ניתן לחוש בהקלה שמספקת שיטת הטיפול הזו כבר לאחר הטיפול הראשון, אבל כמה מפגשים עשויים לחולל קסם עבור הכאבים. בימינו, דיקור הוא פופולרי במיוחד, והראה תוצאות גם בטיפול במיגרנות, מתח, הפסקת עישון וזרימת לימפה תקינה.

2. כירופרקטיקה
מחקרים מראים שכירופרקטיקה היא שיטת טיפול יעילה מאוד בנושא זה, מחר ומניפולציה של עמוד השדרה יכולה להקל על כאב, לסייע בתהליך ההחלמה, בטיפול בדלקות, בשחזור הניידות ובשיפור התפקוד הכללי.

3. שקיות קרח
שקיות קרח יכולות להקל על כאבים סיאטיים במהירות. תוכלו גם להשתמש בשקיות אפונה קפואה ומגבת, ולהניח ישירות על האזור הכואב. השאירו למשך 20 דקות, והחליפו כל שלוש שעות – והכאב ייעלם לחלוטין.

4. שינוי טמפרטורות
שקיות קרח בהחלט מספקות הקלה מידית, אבל הן לא יכולות להעמיק ולטפל גם בדלקות, מאחר והעצב הסיאטי ממוקם עמוק בתוך הגוף. לכן, עליכם להניח שקית חום מיד לאחר שקית הקרח, או לעשות אמבטיה חמה.

שינוי הטמפרטורות יאיץ את מחזור הדם, ולכן, יטפל בדלקת שלכם – וכך יאיץ את תהליך ההחלמה. כדי לשפר את התוצאות, תוכלו להוסיף שמנים אתריים, עשבי מרפא או מלח אנגלי לאמבטיה שלכם.

5. מתיחות (יוגה) עדינות
למרות שכל תנועה עשויה לכאוב, עליכם להיות פעילים יותר כדי להאיץ את תהליך ההחלמה. לכן, תוכלו להתאמן במתיחות יוגה עדינות על הגב. כך,
תשפרו את הניידות, תחזקו את שרירי הגב ותאיצו את זרימת הדם.

6. מסאז'
עיסוי עמוק או תרפיה של נקודות גירוי הם אפקטיביים במיוחד בטיפול בכאב, התכווצויות שריריים, וחוסר תחושה בבהונות ובכפות הרגליים. יתרה מזאת, אתם תרוויחו המון משימוש בשמנים על בסיס עשבי מרפא ושמנים אתריים.


7. צמחי מרפא ושמנים
מספר צמחי מרפא יכולים לספק תוצאות נפלאות, מאחר והם מורידים את הדלקות ומטפלים בכאב. ניתן להשתמש בצמחי המרפא הללו בעזרת שמנים, קפסולות ומשחות.

יתרה מזאת, תוכלו להשתמש בעשבים הללו בתמיסה, בתרופה, בשמנים אתריים או בתה החלוט מעשבים טריים, וכך להקל על הכאב.

ועדיין, לפני שאתם מתחילים להשתמש בצמחי מרפא, התייעצו קודם ברופא שלכם, כדי לבדוק אם אתם סובלים מאי אלו רגישויות.
אלו הם הצמחים הטובים ביותר בהם תוכלו להשתמש כדי להקל על הדלקות והכאב, ולתמוך בבריאות מערכת העצבים שלכם:

* כורכום או כורכומין (ערבבו עם פלפל שחור כדי להגביר את מידת הספיגה שלו)
* קמומיל רומאי
* שיבולת שועל
* ערבה
* שורש בוצין
* מרווה מרשותת
* לוונדר
* ליקריץ
* פרע מחורר
* קערורית
* Piscidia piscipula
* טיליה
* קראטום
* ארניקה

8. שינה
וודאו שאתם ישנים מספיק, כדי להרגיע את השרירים ואת הגוף, ולחזק ולבנות מחדש את העצבים.

למרות שהמדע לא אישר את השימוש בתרופות החלופיות הללו כטיפול אלטרנטיבי בכאבים סיאטיים, אנשים רבים מדווחים על הקלה משמעותית כתוצאה מהשימוש בהם, והצליחו לאזן את ההתכווצויות, העוויתות, הכאבים וחוסר התחושה.

למרות זאת, במקרה ואתם חווים את הכאבים הללו יותר מכבמה שבועות, עליכם לבקר את הרופא שלכם, מאחר וייתכן כי מדובר בעניין רפואי היושב על מערכת העצבים שלכם וגורם ללחץ, כמו נקע בחוליות, וטיפול אחר כמו ניתוח, עשוי להיות הפתרון.