9 דברים מזיקים שאתם כנראה עושים לגוף שלכם מדי יום

לפעמים, נראה כאילו רוב היום שלנו חולף במצב של "טייס אוטומטי". אנחנו מתעוררים וניגשים לשגרת היום שלנו מבלי להקדיש משנה מחשבה לעניין.

בכל מקרה, הנה כמה דברים שכדאי ונתחיל לשים אליהם לב במהלך היום, דברים שאני באופן אישי לא חשבתי עליהם יותר מדי בעבר.


מדובר בדברים שאנחנו מעוללים לגוף שלנו ואנחנו פשוט חייבים לחדול, ובזה הרגע – הם כה פשוטים, אך בעלי השפעה רבה על חיי היומיום ועל ההרגשה הכללית שלנו.


אני יודע שאני אשם ברוב הדברים הללו, ובמיוחד במספר 7. אם הייתי מקבל החלטה מודעת לשנות את האופן בו אני מתייחס לגוף שלי, ולו בדברים הקטנים הללו, מי יודע איזה שינוי הייתי מרגיש כשאני מתעורר בבוקר? די ברור, שווה לתת לזה צ'אנס.

האם תקדישו יותר תשומת לב לדברים הקטנים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום? בכמה מהדברים הבאים אתם כבר חוטאים?
ספרו לנו בתיבת התגובות שבהמשך.

אל תשכחו לשתף את הרשימה המועילה הזו עם כל בני המשפחה והחברים שלכם בפייסבוק!

1. אתם נושמים בשטחיות

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

ישנה יותר מדרך אחת בלבד לנשום, ורובנו לא עושים את זה נכון. נשימת חזה היא הנפוצה מכולן, אבל הרבה יותר טוב לנשום מהבטן או מהסרעפת. סוג הנשימה העמוקה הזו תעזור לכם להקל על מתח, להוריד את לחץ הדם ולשפר ביצועים.

2. מתעמלים לעתים קרובות מדי

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

מחקרים הראו, כי פעילות גופנית במשך 6 ימים בשבוע עלולה לגרום לגוף שלכם לחשוב שהוא מתאמץ מדי. מעבר לפעילות גופנית צנועה יותר (נניח, ארבעה ימים בשבוע) עשוי להיות כרטיס הכניסה שלכם להרזיה ללא מאמץ יתר.

3. נועלים את הנעליים הלא נכונות.

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום


כפות הרגליים שלכם אינן היחידות שנמצאות בסכנה כשאתם נועלים זוג נעליים לא טובות: אתם יכולים לגרום נזק למפרקים וכאבי צוואר בגלל חוסר תמיכה מתאימה. אם הרופא שלכם אומר לכם למצוא זוג נעליים טובות יותר, עשו זאת! החלפת המפרקים שלכם היא תהליך מורכב וקשה יותר מהחלפת הנעליים.

4. מתרחצים יותר מדי

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

שטיפת יתר של השיער שלכם מייצרת יותר שמנים, ומעניקה לכם מראה שומני. בנוסף, מקלחות ארוכות וחמות מייבשות את העור. קרצוף מרובה או מעמיק עשוי להרוג את הבקטריה הטובה, ולהפוך אתכם לפגיעים יותר לזיהומים. תוכלו לדלג על השמפו למשך כמה ימים בשבוע, ולהגביל את זמן המקלחת שלכם כדי להימנע מניקיון יתר.

5. משתמשים בסבון הלא נכון

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

אין ראיה מוצקה שקובעת כי שימוש בסבון אנטי בקטריאלי עוזר לשמור עליכם בריאים, אבל הוא הורגע את הבקטריה בידיים שלכם. בכל מקרה, אתם רוצים לשמור על הבקטריה הטובה שעוזרת להילחם בזיהומים, ואותה ניתן לחסל גם ע"י סבון. הסבונים הספציפיים הללו יכולים לשבש את רמות ההורמונים שלכם.

6. לובשים בגדים ששטפתם במכונת כביסה מלוכלכת

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

הבגדים שלכם לא כל כך נקיים כמו שאתם חושבים. אם אתם לא שוטפים את מכונת הכביסה בדרך כלל, עשוי להצטבר בו חומר צואתי (כמו אי.קולי) במכונה עליה אתם סומכים שתנקה את הדברים שלכם. מאיפה זה מגיע? מהבגדים התחתונים שלכם. כשאתם משליכים פנימה בגדים תחתונים מכל סוג, אפילו חזיית ספורט ספוגת זיעה, אתם מלכלכים את שאר הבגדים שלכם.

7. ישנים יותר או מעט מדי

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

מבלי כמות השינה ההולמת, המוח שלנו מתחיל לקרטע. ללא שבע עד תשע שעות שינה בכל לילה, האדם הבוגר הממוצע יחווה בעיות זיכרון, אובדן יצירתיות, ואי יציבות רגשית, יחד עם סיכונים פיזיים אחרים. זכרו שאי אפשר "להשלים" שינה וכל השינה שאיבדתם עד כה כבר גרמה נזק. עדיף להתחיל ולישון בזמן כבר עכשיו!

באופן מפתיע, יותר מדי שינה גורמת נזקים זהים כמו שינה מועטה מדי.

8. ישיבה

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

לא, לא מדובר רק על ישיבה בתנוחה לא נכונה (למרות שזה מאוד גרוע), אלא פשוט על ישיבה. אם אתם יושבים לאורך זמן במהלך היום, אתם עשויים לפתוח בעיות בריאות חמורות. וודאו שאתם עומדים על הרגליים במהלך היום. אפילו הליכה עד לקצה הרחוב ובחזרה טובה יותר מכלום.

9. מקצצים בקבוצות מרכזיות של אבות המזון

9 דברים לא נכונים שאתם מעוללים לגוף שלכם בכל יום

לחתוך מפחמימות איננו רעיון כל כך טוב, מאחר והגוף שלכם זקוק לכאלה כדי לתפקד כמו שצריך. פחמימות מעניקות אנרגיה לשרירים שלכם, ושומנים שומרים על תודעה חדה. כמובן, בחירת הפחמימות והשומנים הנכונים היא החלק הטריקי, אבל אתם יכולים להתחיל במזונות מחיטה מלאה וסילוק החלמונים מהחביתות.

האם אתם חוטאים בכמה מהסעיפים? האם פספסנו משהו ברשימה שלנו? שתפו את המאמר הזה עם בני המשפחה והחברים שלכם בפייסבוק!