9 דברים ממדינות שונות שכדאי לכם לשלב בחייכם

אנחנו חיים בעולם גדול, עם מגוון תרבויות והרגלים שבתחילה עשויים להיראות לנו כמוזרים. לדוגמה, באיסלנד, ערב חג המולד עוסק כולו בהחלפת ספרים ובקריאה בכוך נעים ובאכילת שוקולד. בעוד שאנחנו מתים על משקאות קרים שמצננים אותנו מחום הקיץ, בכמה מדינות באסיה, המים הם כמעט חמים, בלי קשר למזג האוויר. העניין הוא, שלרבים מההרגלים הללו יש גיבוי מדעי יציב.

צוות האתר שלנו חפר בכמה מהמנהגים התרבותיים המעניינים ביותר מדינות אחרות סביב העולם שמוטב לכולנו לאמץ, מסיבות הקשורות בבריאות ובאושר.


היפנים מאמינים ב׳אונסן׳ עבור הבריאות

אנשים ביפן נוטים לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר, והחוקרים מרגישים שאחד הדברים שתורמים לאריכות הימים שלהם הוא הרגל המרחצאות החמים. יפן היא בית למעיינות טבעיים חמים, וישנם מלונות רבים וספא שהם בתים ל׳אונסן׳, מרחצאות טבעים חמים.


עבור אלו שאינם חיים באזורים אלה, מרחצאות חמי בבתים הם דבר רגיל ומומחים מרגישים שזה משפר את זרימת הדם ואת הבריאות הכללית.

באסיה, לא נועלים נעליים מבחוץ בתוך הבית

ברוב המדינות באסיה כמו הודו, יפן וכמה מדינות אירופאיות כמו הולנד, נעליים מבחוץ נשארות מחוץ לדלת. הרעיון הוא לא להביא חיידקים ולכלוך מבחוץ לתוך הבית, בו הילדים הקטנים וחיות המחמד יכולים לתפוס זיהומים.

אנחנו עשויים להתעלם מההרגל העתיק הזה, אבל ישנו גיבוי מדעי מאחורי זה. יש בתים בהם יש ארון מיוחד בחדר חיצוני בו שומרים את הנעליים מבחוץ.

בהודו, אוכלים יוגורט כפי שהוא או מלוח

רוב העולם אוהב יוגורט מתוק, עם מבחר פירות וטעמים עמוסי סוכר. בעוד שיוגורט הוא בריא, יותר מדי סוכר הוא הרגל בלתי בריא בבסיסו וזה בסדר לבחור ביוגורט ׳נקי׳ או יווני, וזה גם רעיון טוב לאכול אותו בלי תוספות ואפילו מלוח.


לדוגמה בהודו, ובמדינות אחרות בדרום אסיה, יוגורט הופך לתוספת מלוחה בשם ׳ראיטה׳. מקציפים אותו עד שהוא הופך חלק, מדללים במעט מים, ומתבלים במלח ותבלינים אחרים. אתם יכולים לבחור ולהוסיף מלפפון קצוץ דק, עגבניה ובצל, או אפילו להרתיח דלעת. תוכלו גם לאכול אותו פריך עם כדורי קמח מטוגנים בשם ׳בונדי׳.

לאיטלקים יש מפגשים משפחתיים מרובי דורות

במדינות רבות ברחבי העולם נערכים מפגשים משפחתיים בהם הגיל או המגדר הוא הקובע. בדרך כלל ישנם שולחנות לילדים באירועים רשמיים, אך האיטלקים נוטים לעשות דברים אחרת. בתרבות האיטלקית, איחודים וחגיגות הם מרובי דורות וכולם חופשיים להתערבב האחד עם השני.

האסייתיים מאמינים בניקוי בית שנתי

כולנו מנקים שולחן כתיבה עמוס, או ארון שעולה על גדותיו כשדברים הופכים מבולגנים. אך ביפן, ישנו מנהג בשם ׳אוסואג׳י׳ (Osouji), ניקיון שנתי של הבית והכנתו לשנה החדשה. הבית מנוקה, מהמסד ועד הטפחות, ומטוהר לשם קבלת השנה החדשה בניקיון.

הרגל דומה מתרחש בהודו, במהלך פסטיבל הדיוואלי, בו מנקים את הבתים, ותורמים דברים שאין בהם צורך.

פתחי ניקוז ברצפות חדרי הרחצה מציעים יותר נוחות

לרוב האמריקאים אין ניקוז רצפתי, פרט לפתח הניקוז באמבט. זה שומר על חדר רחצה נקי, כמובן, אבל מלווה גם בחוסר נוחות אם כל שאתם רוצים הוא לנקות את חדר האמבט היטב. זה בדרך כלל רעיון טוב אם יש לכם פתח ניקוז בפינה אחת, כדי להתמודד עם התזים ולסייע לכם בניקוי הרצפה.

דנים ונורבגים מתרגלים היוגה (Hygge): בית חמים

הדנים והנורבגים יודעים איך להפוך את הבית לחמים, והקונספט הזה נקרא Hygge (יש לבטא: היוגה). הרעיון הוא להפוך את הבית לחמים ומזמין ככל האפשר, וליצור פינות קטנות בהן אפשר לשקוע, וליהנות מהחלל הקרוי בית.

אסייתיים מעדיפים בידה ידני

המלחמה בין הנייר והמים היא בלתי נגמרת כשמדובר בשירותים אך מומחים טוענים שבידה, הידוע גם בשם ברז בריאות, הוא בעל יתרונות בריאותיים. תוכלו לאתר אותם ברוב חדרי השירותים באסיה ובדרום אירופה.

השימוש במים כדי לנקות אחרים יכול לסייע בהיגיינה טובה יותר מאשר בשימוש בנייר, למרות שתמיד אפשר להשתמש בנייר כדי לספוג את הלחות. בנוסף, פחות שימוש בנייר טוב יותר לסביבה.

אילו הרגלים מתרבויות אחרות אתם אימצתם? האם יש לכם משהו דומה ברקע המשפחתי שלכם? שתפו את הטיפים והטריקים הבריאים ומחממי הלב שלכם איתנו.