9 דברים פשוטים שרוב האנשים פשוט לא יכולים לעשות

כל האנשים מיוחדים ויוצאי דופן בדרכם שלהם. למעשה, לכמה אנשים יש יכולות שעשויות להדהים אתכם. זה כולל דברים שמעולם לא חשבתם עליהם או אפילו דמיינתם כאפשריים. כמה אנשים לא יכולים לעשות דברים פשוטים כמו להוזיז את האוזניים שלהם או להקפיץ את הגבות שלהם, לדוגמה. אבל תאמינו לא, רק מעטים מסוגלים לכך.

צוות האתר שלנו מצא כמה תפקודים גופניים מפתיעים שרוב האנשים לא יכולים לעשות. שימו לב, אמרנו ״רוב״ מסיבה מסוימת.


הזזת הקמיצה שלכם בנפרד

רוב האנשים נוטים לכופף מעט את הקמיצה שלהם כשהם מזיזים את האמה או את הזרת. כשזה נאמר, יש אנשים שיכולים להזיז את הקמיצה, וזה די נדיר.


לגעת עם הלשון באף או בסנטר

אצל רוב האנשים, הלשון אינה ארוכה, אבל כמה אנשים יכולים לגעת עם הלשון שלהם באף או בסנטר, דבר המוכר בשם ״סימן גורלין״. רק 10% מהאוכלוסייה מסוגלת לתמרון הזה.

הזזת הגפיים בכיוון ההפוך


© Depositphotos.com

הנה לכם ניסוי. הרימו את כף הרגל הימנית מהרצפה והזיזו אותה עם כיוון השעון. כעת, נסו לכתוב את הספרה ״6״ בעזרת הבוהן. אינכם זקוקים לעטים או ניירות; פשוט כתבו את הספרה 6 באוויר עם הבוהן.

רוב האנשים יבחינו כי אפילו מבלי לחשוב, הם הזיזו את כף הרגל שלהם בכיוון ההפוך. הסיבה, חלקית, נובעת מהעובדה שהספרה כוללת עיגול שנכתב כנגד כיוון השעון. כמה אנשים הם יוצאים מן הכלל, בגלל האופן בו המוח שלהם מחווט או בגלל שהתאמנו.

הזזת האף


אם אי פעם רציתם להזיז את האף שלכם כמו סמנת׳ה סטיבנס, ייתכן ולא הצלחתם. אפילו אליזבת׳ מונטגומרי מהסדרה הקלאסית, ״מכושפות״ (Bewitched) הזיזה רק את השפה שלה כדי לתת את האשליה כי היא מזיזה את האף שלה. בכל מקרה, ישנם שאנשים שיכולים להזיז את האף אפילו מבלי להיות מכושפים. אתם יכולים להתאמן על הזזת האף. התחילו עם להזיז את הנחיריים שלכם.

יריקה למתקדמים

כשהלשון שלכם נעה קדימה, כמה אנשים יורים בטעות רוק מהפה שלהם. זה קרוי בשם ״Gleeking״, ומדובר בסוג של יריקה למתקדמים. ייתכן וזה נגרם בשם תעלות רוק חזקות או אפילו מזונות מסוימים כמו לימונים. Gleeking נמצא בסביבה כבר כמה שנים – וישנם אפילו מחזות רבים של שייקספיר הכוללים את המונח.

להתעטש בעיניים פקוחות


© Senior Airman Kristin High / U.S. Air Force

עצבי הגולגולת קשורים לאף ולעיניים. בשל כך, כשאנחנו מתעטשים, אנחנו סוגרים את העיניים באופן אוטומטי – ובכן, רוב האנשים עושים כך. בכל מקרה, אפשר להתעטש עם עיניים פקוחות למרות האמונה הרווחת, זה לא יגרום לעיניים שלכם לצאת מחוריהם.

קיפול הלשון לחצי

קיפול הלשון לחצי הוא דבר מוכר אבל לא כל האנשים על פני הכדור מסוגלים לכך. כמה אנשים יכולים אפילו לבצע טריקים מוזרים יותר. זה כולל קיפול הלשון לשלושה חלקים.

לדגדג עצמכם

עבור רוב האנשים, זה כמעט בלתי אפשרי לדגדג את עצמם. זה בגלל שכל העניין בדגדוג הוא אפקט ההפתעה; המוח שלכם מאתר את התחושה שגורמת לדגדוג ושולט בה לפני שזה משפיע עליכם. עדיין, זה לא בלתי אפשרי; אנשים בעלי תכונות המזכירות סכיזופרניה מסוגלים לדגדג את עצמם כיוון שהמוח שלהם לא מבין שהתחושה היא רצונית.

קיפול האגודל לאחור

יש אנשים אשר להם מפרק כפול בבוהן, הידוע גם בשם ״בוהן טרמפיסט״, המאפשרת להם לכופף אותו לאחור. לא מדובר בתנועה כואבת או כזו המזיקה לתפקוד האגודל. המצב נגרם בשל מפרקים דיסטליים (שנמצא בנקודה הרחוקה ביותר מהמרכז) באגודל. במקרים מסוימים, שני האגודלים עשויים להיות בעלי מפרקים כאלה; במקרים אחרים, רק אגודל אחד יכול לנוע אחורה.

האם אתם יודעים על יכולות נדירות אחרות? האם יש לכם יכולות כאלה בעצמכם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!