9 דרכים פשוטות להלבין את הנעליים שלכם עם מוצרים שיש בבית

לכל אחד מאיתנו יש זוג נעליים לבנות. למרבה הצער, מאחר והן מוכתמות בקלות, אפילו אם אתם מטפלים בהן נפלא, רובנו מסיימים כשאנחנו משאירים אותם בארון. זו הסיבה מדוע עלינו להשתמש במגוון שיטות יעילות וקלות כדי להלבינן. לא רק שה יגרום לבד להיראות לבן וצח בשנית, ממש כמו הפעם הראשונה שקניתם אותן, אלא שתוכלו גם להימנע מגרימת נזק לנעליים באמצעות שטיפה תכופה או שימוש בחומרים גסים מדי.

היום צוות האתר שלנו רוצה להראות לכם 9 שיטות שונות כדי להלבין את הנעליים שלכם כך שלא תחששו ללבוש אותן מתי שרק מתחשק לכם


סודה לשתייה וחומץ לבן

© geo-grafika / Depositphotos© pathastings / Depositphotos

כדי לגרום לסניקרס האהובות שלכם להיראות לבנות כשלג פעם נוספת, לא תצטרכו לקנות מוצרים יקרים אשר לעתים קרובות קשה למצוא. פשוט השתמשו בסודה לשתייה, חומץ לבן ומים חמים, וכך תוכלו להיפטר מרוב הכתמים הכהים שמופיעים כעל הבד לאחר כמה חודשים של שימוש.


התחילו בתערובת הכוללת כף חומץ לבן, עם כף של סודה לשתייה, וכף של מים חמים בקערה. צרו מעין משחה שתוכלו למרוח על הסניקרס באמצעות מברשת או מברשת שיניים ישנה. שפשפו קלות את הסוליות וגם את הבד. הניחו למשחה לשבת לפחות 3 או 4 שעות בשמש ואז הסירו את המשחה העודפת באמצעות חבטת הנעליים האחת בשנייה.

לא רק שזה ילבין את הנעליים שלכם בצורה יעילה, זהו גם פתרון מעולה להיפטר מניחוחות רעים שנגרמים ע״י בקטריה המצויה בתוך הנעליים.

מלח גס וחלב

© logoff / Depositphotos© AlexLipa /Depositphotos

כשנעליים לבנות מקבלות גוון צהוב, הגיע הזמן לנקותן היטב כדי לראות האם נוכל להשיב להן את צבען המקורי. יהיה עליכם לערבב חצי כוס מלח גס עם ליטר חלב בקערה גדולה.

יהיה עליכם לטבול את הנעליים בתערובת הלבנה למשך 3 שעות לפחות לקבלת האפקט לו אתם מצפים. לאחר פרק הזמן הזה, תוכלו לשפשף את הנעליים עם מברשת כדי להסיר את הכתמים שעדיי נוכחים. לאחר מכן, שטפו את הנעליים עם כמות נדיבה של מי סבון והניחו לזה להתייבש באוויר הצח. היזהרו שלא להשאיר שובל של החלב!

משחת שיניים

© oilslo / Depositphotos© nikkolia / Depositphotos


סוגים מסוימים של נעליים, בשל הבד העדין שלהן, מצריכות ניקוי אגרסיבי פחות ושיטות הלבנה שונות מאחרות. שיטה זו היא שימושית גם אם אתם ממהרים.

טריק טוב להשבת הצבע הלבן לסניקרס שכזו היא להשתמש במשחת שיניים מלבינה. באמצעות שימוש במברשת שיניים ישנה, שפשפו את פני השטח המוכתמים של הסניקרס עד שהן מלבינות בשנית. אל תשכחו לנקות את הלכלוך שמצוי בגבול שבין הסוליות. הניחו למשחה לשבת במשך 15 דקות.

לאחר מכן הסירו את משחת השיניים. תזדקקו למטלית לחה או ספוג נקי (וגם קצת סבלנות) כדי לנגב את המשחה ולקבל תוצאות מדהימות.

מלח גס ומי סבון

© duskbabe / Depositphotos© 008Melisa / Depositphotos

אם אין לכם זמן להלבין את הסניקרס שלכם במשך שעות והן יושבות על המדף במשך זמן מה, אל דאגה: באמצעות כל סבון שיש לכם בבית ומעט מלח כס, תוכלו להיפטר מאותם כתמים כהים טורדניים המוצאים דרכם בקלות רבה על הסניקרס שלנו.

התחילו באמצעות שפשוף הנעליים במברשת ישנה, מהפנים אל החוץ, כדי להסיר לכלוך עודף שיכול להיתקע על הבד. לאחר מכן התחילו לשפשף אותן עם כ-150 גרם של מלח גס והניחו למלח לשבת על הנעליים למשך שעה לפחות.

לאחר חלוף הזמן הזה, שטפו את הנעליים במים קרים ומי סבון כדי להיפטר מהלכלוך והמלח בו השתמשתם כדי להלבין אותן. כעת תוכלו לנקות את הסוליה הפנימית בנעל כדי להסיר את הבקטריה שהצטברה שם בשימוש יומיומי. מלח הוא אף רכיב מופלא להיפטר מניחוחות רעים בנעל.

אמוניה

© galitskaya / Depositphotos

אם ניסיתם שיטות שונות כדי להלבין בשנית את הנעליים שלכם, אך הכתמים גדולים מדי או כמעט בלתי אפשריים לניקוי, ייתכן והגיע הזמן להשתמש בשיטה יעילה יותר: אמוניה.

התהליך עשוי להיות היעיל ביותר בכל הנוגע להלבנת סניקרס. בכל מקרה, חשוב מאוד לנקוט משנב זהירות בשימוש ברכיב כימי כמו אמוניה. לבשו תמיד כפפות והימנעו ממגע עם העיניים שלכם.

תוכלו להשתמש באמוניה בחצי החוזק, תמיסה שמכילה 50% אמוניה ו-50% מים. אם אין לכם אמוניה מסוג זה בבית, תוכלו להכינה בעצמכם. טבלו את הסמרטוט בתמיסה ושפשפו את הנעליים שלכם במקום בו הן מוכתמות. לאחר ששטפתם את זה עם הרבה מים, הניחו להן להתייבש באוויר במשך 24 שעות לפחות כדי להיפטר מהניחוח החזק.

סודה לשתייה וסבון כביסה

© liudmilachernetska@gmail.com / Depositphotos© PantherMediaSeller / Depositphotos

כדי לנקות היטב את הנעליים שלכם העשויות בד לבן, הסירו ראשית את השרוכים וטבלו את הנעליים במים לפני שאתם מורחים עליהן את התמיסה בה תשתמשו כדי להלבין את הבד.

התחילו בכמות מים מספקת כדי לטבול את שתי הנעליים והשרוכים עד שהם מכוסים לחלוטין במים פושרים. החל האחרון הוא חשוב ביותר. מים חמים עשויים להקשות על תהליך הרסת הכתמים מהבד.

כשהבד רטוב, ערבבו ביחס של 1:1 סודה לשתייה וחומר ניקוי בקערה, כדי שתקבלו תמיסה שהיא 50% מכל רכיב. השתמשו במברשת או במשחת שיניים ישנה, שפשפו את התערובת על הנעליים. הקדישו יותר זמן לכתמים הכהים.

כדי להסיר את תערובת הסבון בה השתמשתם על הנעליים, תוכלו פשוט לשטוף אותן, לטבול אותן שוב במים, או אפילו להשתמש בספוג ואז לייבש אותן עם מטלית מבד מייקרופייבר.

לימון ו/או ליים

© Wirestock / Depositphotos© deagreez1 / Depositphotos

מיץ לימון ידוע ביכולת שלו להסיר כתמים וניחוחות בלתי רצויים בבית. זוהי גם אופציה מעולה לשימוש על נעליים לבנות שהפכו חומות בשל כתמים ולכלוך.

כדי לעשות זאת, יהיה עליכם לחתוך לימון או ליים לחצי. ערבבו ביחס של 1:3 מים (3) ומיץ ליים או לימון. פשוט שפשפו את התערובת להסרת הכתמים הכהים. ייתכן ויהיה עליכם לשפשף היטב בחלקים בהם הכתמים כבר התמזגו עם הבד.

שטפו את הנעליים במים כדי להסיר את הלכלוך העודף והלימון. הניחו לזה להתייבש לקבלת תוצאות מרביות

מחקי לכלוך ומחקי עפרון

© norgallery / Depositphotos

עבור נעלי העור, הזמש או הבד הסינטטי אשר עליהם יש כתמים שהם תוצאה של חיכוך או אזורים שהפכו כהים משימוש עודף, תוכלו תמיד להשתמש במחקים ללכלוך שמוכרים בדרך כלל בבתי מרקחת להסרת הכתמים באופן מיידי.

היו סבלניים, אל תשפשפו חזק מדי אבל תנסו למחוק את כל הכתמים הכהים בנעליים עד שהן שוב לבנות. תוכלו גם לנקות את גבולות הסולייה שלכם, מקום שצובר לעתיםק רובות הרבה לכלוך, באמצעותצ שימוש באותה הטכניקה. באופן משעשע, תוכלו גם להשתמש במחקים של עפרונות לקבלת תוצאות זהות.

סבון מרסיי קלאסי להלבנת נעליים

© NeydtStock / Depositphotos

סבון מרסיי כולל רכיבים של שמן צמחי, אשר פרט לניחוח נעים, הם בעלי תכונות היפו-אלרגניות שלא גורמים גירוי לעור רגיש. זוהי גם אופציה מעולה להסרת לכלוכים בולטים וכתמים קשים מבדים והלבנת סניקרס בצורה יעילה ופשוטה גם כן.

התחילו באמצעות הרטבת הנעליים והשתמשו בסבון ישירות, בעודכם משפשפים בנחישות על הכתם או האזור הכהה. לאחר שנתתם לסבון לעבוד במשך חצי שעה, תוכלו לשטוף את הסניקרס שלכם במים פושרים כדי לראות את הכתמים נעלמים לחלוטין ואת הנעליים שלכם מקבלות את הבוהק הלבן שלהן בחזרה.

האם יש לכם סניקרס שזקוקות להלבנה מיידית? האם אתם מכירים שיטות יעילות אחרות בהן אפשר להשתמש כדי להלבין נעליים לבנות? שתפו אותנון בתיבת התגובות בהמשך ופרסמו תמונות ׳לפני/אחרי׳ של הנעליים שלכם!