9 הבדלים בין גברים ונשים אשר להם הסברים בלתי צפויים

היום, אנחנו רוצים לדבר על ההבדלים בין גברים ונשים. אתם עשויים לחשוב שהכרתם את ההבדלים הללו כל חייכם, אבל זה לא כזה פשוט. אנחנו בטוחים שנצליח להביא בפניכם כמה עובדות שעליהן לא שמעתם קודם לכן. ובחלק הבונוס, תגלו מניין הגיעה אופנת נעלי העקב.

אורך האצבעות


בואו נערוך ניסוי קצר. שימו את הידיים שלכם על משטח שטוח והשווה בין האורך של האצבע המורה והקמיצה שלכם. באופן כללי, אצל נשים, האצבע המורה ארוכה יותר. אצל גברים, הקמיצה ארוכה יותר. איך אפשר להסביר זאת?

לדברי מדענים, אורך האצבעות הללו תלוי ברמת ההורמונים אצל גברים ונשים המשפיעים על העובר ברחם. לכן, הסיבה לכך שהקמיצה ארוכה יותר מהאצבע המורה אצל גברים היא טסטוסטרון.


העור בעקב

© 16704029 / Pixabay

מדענים גילו מדוע העור של נשים לח יותר באזור הצוואר ובידיים. רק העור על העקבים שלהן יבש יותר מזה של גברים. לכן, במצבים שווים, העקבים של גברים לחים יותר.

חזה

© ebrahim / Pixabay

אתם בטח חושבים, ׳למה גברים צריכים פטמות?׳ זה עשוי להישמע מוזר אבל כל אדם היה בראשיתו נקבה. כשהעובר מתחיל להתפתח ברחם, הכרומוזום Y הגברי לא מתחיל לעבוד מיד.

במהלך 5-6 השבועות הראשונים, התפתחות מתרחשת רק תחת השפעת הכרומוזום X, כך שלפטמות יש די זמן להתפתח. אם העובר זכרי, כרומוזום Y ׳נדלק׳ לאחר תקופת זמן זו, וילד מתהווה.

גברים יכולים אפילו לייצר חלב. הפרשת חלב מופעלת תחת תנאים מיוחדים, לדוגמה, היא עשויה להופיע במהלך טיפול בהורמון פרולקטין (prolactin).


ראייה

נשים טובות יותר בראיית צבעים, אבל גברים טובים יותר באיתור חפצים הנעים במהירות. זה ככל הנראה קשור לעבר שלנו כציידים-לקטים כאשר גברים היו ציידים ונשים מלקטות.

לדוגמה, תפוז עשוי להיראות אדום יותר לגברים מאשר נשים. הדשא כמעט תמיד ירוק יותר אצל נשים מאחר וחפצים ירוקים מופיעים כצהובים יותר עבור גברים.

מסת שריר

© pavel-jurca / Pixabay

נשים רבות חייבות ללכת לחדר הכושר על בסיס קבוע כדי להשיג גוף חטוב, בעוד שגברים יכולים רק להרים משקולת כמה פעמים כדי לפתח קוביות. לכן, איזה ״רכיב״ אחראי על התפתחות השרירים? אם ניחשתם שמדובר בטסטוסטרון, ניחשתם נכון.

גם נשים מייצרות טסטוסטרון, אך בכמויות הרבה יותר קטנות. לכן, זה קל ומהיר יותר עבור גברים לפתח מסת שריר.

אובדן שיער

© jcosens / Unsplash

הקרחה לאחר גיל 50 היא אופיינית עבור מחצית מן הגברים (וגם עבור רבע מהנשים). הסיבה לכך היא מחלה תורשתית נפוצה,
התקרחות אנדרוגנטית (androgenetic alopecia), שקרויה גם בשם ׳התקרחות גברית תבניתית׳. בשל עניין זה, זקיקי השיער מתכווצים, והשיער הופך דליל וקצר יותר, עד שלבסוף נעלם.

התכווצות זקיקים עשויה להיות תוצר של רגישות לדיהידרוטסטוסטרון, תוצר לוואי של טסטוסטרון. פירוש הדבר הוא שככל שהורמון לבניית שריר נוכח יותר אצל הגבר, כך סביר יותר שיקריח.

גרוגרת

© pisauikan / Pixabay

לגברים ולנשים יש גרוגרת, אך היא גדולה יותר אצל גברים. מדוע? הגרוגרת היא סחוס שמגן על מיתרי הקול. היא מופיעה במהלך הבגרות המינית. מאחר ולגברים יש מיתרי קול ארוכים יותר, הגרוגרת שלהם בולטת יותר.

אגב, ככל שהגרוגרת גדולה יותר, כך עמוק יותר הקול. ישנה תיאוריה לפיה אבותינו הקדומים נזקקו לקול עמוק יותר כדי להפחיד טורפים.

גודל המוח

© averey / Unsplash

מוחו של הגבר גדול יותר מזה של אישה, אבל זה לא אומר שגברים הם עליונים מבחינה אינטלקטואלית על נשים. בנוסף, חלקים מסוימים במוח בקרב שני המינים הם בגדלים שונים ועובדים בצורה שונה. לדוגמה, ההיפוקמפוס, שמעורב בלמידה ויצירת זיכרונות, הוא גדול יותר אצל נשים. והאמיגדלה, שקשורה בעיבוד רגשות ובזכירתם, גדול יותר אצל גברים.

מדענים ערכו ניסוי: הם הראו למושא המחקר סרטון כדי שיוכלו להיזכר בחוויה אישית. מסתבר שבקרב גברים, נצפתה פעילות רק באמיגדלה הימנית, ובקרב נשים, רק בשמאלית.

זקן

© StockSnap / Pixabay

במבט ראשון, זה עשוי להיראות כאילו זקן לא מספק לנו יתרונות כלשהם. ובכן, מדוע הוא צומח? ישנה תיאוריה לפיה קו הלסת נראה גדול יותר בזכות הזקן, כך שהאדם העוטה אותו נראה חזק וגברי יותר. ייתכן, ונשים קדומות נהגו לבחור גברים עם זקן סמיך יותר כפרטנר מאחר והם חשבו שעימם יוכלו להפיק צאצאים בריאים.

בונוס: עקבים

© Hyacinthe Rigaud / Portrait of Louis XIV / Louvre Museum / Wikimedia Commons

בימינו, עקבים גבוהים הם אחד מסמלי הנשיות המוכרים ביותר, לא כן? בכל מקרה, במאה ה-17, רוכבים פרסיים נהגו לנעול נעלי עקב באורך 2.5 ס״מ. ומאחר ובעלות על סוס נחשבת לסמל סטטוס, גם נעלי עקב סימלו מעמד וכסף. הפרסים הביאו את האופנה הזו לאירופה.

המלך הצרפתי לואי ה-14 הפך מעריץ גדול של נעלי העקב. הוא אפילו הוציא צו לפיו רק האצילים מורשים לנעול נעליים שכאלה. ככל שהעקב גבוה ואדום יותר, כך בעליו היה איש בעל עוצמה רבה יותר.

המלך הרשה רק לאנשים שחיבב לנעול נעלי עקב אדומות. אך מאז המאה ה-18, נעלי עקב הפכו לפריט נשי מובהק, למרות שזה לא מנע מכוכבי רוק כמו דייוויד בואי והביטלס לנעול אותן.

אילו עובדות שהוזכרו במאמר חדשות לכם ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!