9 הרגלים ממדינות שונות, שאת המשמעות שלהם קשה לנחש בפעם הראשונה

כולנו מגיעים ממקומות שונים, ובאופן טבעי כשאנחנו מגיעים למקום זר אנחנו מתחילים לנהוג כמנהג יושבי המקום. כמה מהם נראים משונים ובלתי ברורים עבורנו, למרות שיושבי המקום מחשיבים אותם כנורמה.

צוות האתר שלנו הכין עבורכם שאלון המתייחס ל-9 מנהגים משונים של אנשים מסביב לעולם, ופרסמנו את התשובות הנכונות בסוף הכתבה.


הספרדים והאיטלקים מניחים בקבוקי מים ליד הבתים


© Sirinx.Mallorca / Shutterstock

לפעמים האיטלקים והספרדים משאירים בקבוקי מים ליד הבתים שלהם. הם ניצבים בפינות הבניינים ולאורך הקירות. מטיילים תוהים מדוע דווקא במדינות הללו משאירים המקומיים בקבוקי מים מלאים ברחוב. צמא? לתקל שכן מעצבן? התשובות יפתיעו אתכם.


ספרדים וארוחות ערב מאוחרות


© Jeff Kramer / Flickr

תיירים מכל העולם הבחינו כי הספרדים אוכלים ארוחת ערב בשעה מאוחרת ביחס למדינות אחרות, וארוחת ערב בשעה 20:00 נחשבת די מוקדמת. מדוע זה קורה?

גרמנים שומרים סמארטפונים שאין בהם שימוש בבית


© Stanley Ng / Pexels

תושבי הרפובליקה הפדרלית של גרמניה שומרים כמעט 200 מיליון טלפונים סלולריים בבית וכמעט 85% מהגרמנים משאירים את הטלפונים שלהם בבית. מדוע?

הספרדים קופצים מעל אש כשהם רכובים על סוסים


© Free-Photos / Pixabay

בכל ינואר, תושבי העיר הספרדית סאן ברטולומה דה פינארס יוצאים לרחובות כשהם רכובים על סוס, ואז קופצים מעל האש. מדוע?


איטלקים משתמשים במחבת טיגון עם תחתית מחוררת


© unknown / Depositphotos

תיירים בסופרמרקט עשויים להיות מופתעים נוכח מחבת יוצאת דופן עם חורים בחלק התחתון – זה נראה כמו מסננת. מה האיטלקים מבשלים בכלים כאלה, מאחר ואי אפשר להכין בזה רוטב או פיצה?

פעילים סביבתיים באוסטרליה הקימו חומה נגד חתולים


© OiMax / Flickr

פעילים סביבתיים הקימו חומה מרושתת בגובה 3 מטרים ובאורך של למעלה מ-40 ק״מ, ולאחר מכן אפילו חשמלו אותה, כדי להגן מפני חתולים. מדוע?

מקדש בצ׳כיה עשוי עצמות בני אדם


© Henry Burrows / Flickr

בעיר סדלק הצ׳כית, ישנו מקדש שבנוי בסגנון גותי. ליתר דיוק, זהו אפילו לא מקדש, אלא יותר כמו כנסייה שהיא גם בית קברות. כל עיצוב הפנים של המקום עשוי שאריות אדם: עצמות וגולגולות. מדוע זה קרה?

היוונים מייצרים צלחות מפלסטר


© Shameer Pk / Pixabay

ביוון, תיירים נתקלים לעתים מצלחות עשויות פלסטר – גם למכירה וגם וגם במקומות שונים. מדוע היוונים זקוקים לצלחות כאלה ומדוע אינם משתמשים בצלחות רגילות?

באינדונזיה, המקומיים משחיזים את השיניים שלהם


© ReadyHardiyatmoko / Shutterstock

האינדונזים משחיזים את השיניים שלהם מזה שנים. זהו טקס מוזר שמתקיים במלאת 18 שנים, ואם השיניים לא הושחזו במהלך חייהם, משחיזים אותם עם מותם. מדוע הם עושים זאת?

תשובות

מדוע האיטלקים זקוקים למים ליד הבתים שלהם?

כדי להפחיד חיות. הבקבוקים מונעים מכלבים וחתולים לסמן טריטוריה. ככל הנראה, השיטה הזו הופכת נפוצה פחות ופחות, אולי בשל חוסר היעילות שלה.

מדוע הגרמנים שומרים את הטלפונים בבית?

זה פשוט. רובם רק רוצים טלפון נוסף, ולא רוצים להעסיק את עצמם במחזור, כך לפי מחקר.

מדוע הספרדים אוכלים כל כך מאוחר?

ראשית, ישנה סתירה בין המיקום הגאוגרפי לזמן הממשי. לפני מלחמת העולם ה-2, רוב הספרדים חיו לפי איזור זמן אחד, ולאחר מכן החליפו לכמה איזורי זמן. בשל כך, הספרדים שינו את קצב חייהם: הם מסיימים לעבוד מאוחר, לאחר מכן יוצאים למסיבות ולקולנוע, אוכלים מאוחר, בדרך כלל בין השעות 22:00 וחצות, וכתוצאה מכך, הולכים לישון מאוחר.

מדוע תושבי כפר ספרדי קטן קופצים מעל אש כשהם רכובים על סוסים?

המסורת הזו היא בת 300 שנים. האגדה מספרת, שזה מנקה ומגן על הסוסים שלהם מפני מחלות ופציעות לאורך השנה. האגודה להגנת החיות מתנגדת למסורת הזו במשך שנים רבות, בטענה שמדובר במנהג מסוכן וחסר תועלת.

מדוע האיטלקים משתמשים במחבת מחוררת?

מסתבר שמחבתות כאלה נמכרות בעיקר בסתיו. משתמשים בהן כדי לקלות ערמונים, שמבשילים באוקטובר.

מדוע אנשים באוסטרליה לא אוהבים חתולים?

בגלל הכמות. ישנם כל כך הרבה מהם באוסטרליה שזה מזיק לסביבה: בכל שנה, חתולי פרא הורגים אלפי ציפורים, ארנבות ושאר חיות קטנות ובינוניות. ע״י בניית החומה הזו, אקולוגים מנסים להציל ציפורים מזנים שעומדים בסכנת הכחדה ולצמצם את אוכלוסיית החתולים.

מדוע הצ׳כים זקוקים למבצר של עצמות?

ב-1278, ראש המנזר שביקר בירושלים, הביא את האדמה שאסף בגבעת הגולגולתא לבוהמיה ופיזר אותה בבית הקברות המקומי. התושבים האירופאיים הביעו את הרצון שלהם להיקבר בבית הקברות הספציפי הזה. היה מחסור במקום, וקתדרלה עם קבר נבנתה בטריטוריה הזו, ששימשה לאחסון עצמות. ב-1870ֿ החל תהליך השחזור של הקתדרלה. האנשים שהוזמנו לעשות זאת לא העזו לקחת את הגולגולות והעצמות מהמקום והחליטו להשתמש בהם לעיצוב הפנים.

מדוע היוונים זקוקים לצלחות מפלסטר?

כדי לא להיפצע. ביוון, כשמביעים שמחה והערצה, עוד משנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת, הופיע מנהג שבירת הצלחות. הוא הפך במהרה לנפוץ, אך בו בעת, הצלחות לא היו עשויות פורצלן אלא פלסטר, כדי להימנע מחתכים ופציעות. המסורת עדיין אופיינית ליוון, במיוחד במסעדות ובחיי הלילה.

מדוע האינדונזים משחיזים את השיניים שלהם?

האינדונזים מאמינים כי יש לעשות זאת כדי שלאחר המוות לא יבלבלו אותם עם בעלי החיים וירשו להם להיכנס לשערי שמיים. לפני כן, הטקס מתבצע כשהילד מגיע לגיל ההתבגרות, ומסמל את המעבר שלו לבגרות.