9 הרגלים פשוטים שיחסכו לכם כסף בחשבון החשמל

אמריקאים מבזבזים כ-2000$ על חשבונות חשמל למשק בית על בסיס שנתי. את הסכום האסטרונומי ניתן לצמצם בקלות ע״י כמה שינויים קטנים. לדוגמה, אפשר להשקיע בתרמוסטט ״חכם״, כך תוכלו לחסוך 100$. דברים פשוטים אף יותר, כמו להחליף את הנורות בנורות LED, יכולים להוריד 50$ מחשבון החשמל שלכעם.

צוות האתר שלנו רוצה להציע לכם 9 שינויים קטנים שיקטינו את חשבון החשמל שלכם ויעזרו לכם להציל את הסביבה.


השתמשו בכדורים למייבש כשאתם שמים את הבגדים במייבש

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בהשוואה לשאר מכשירי החשמל בבית, המייבש הוא גוזל האנרגיה הגדול ביותר. זו הסיבה מדוע אנשים נוטים לייבש את הבגדים באוויר הפתוח. בכל מקרה, אם זה לא אפשרי עבורכם, תוכלו להוסיף כדור כותנה או גומי לייבוש הבגדים שלכם. לדברים הקטנים האלה יש יכולת להפריד בין הבגדים שלכם ולאפשר ייבוש מהיר יותר.


כדורי הצמר במיוחד יכולים לספוג את הלחות ולעזור לכל תהליך הייבוש להסתיים מהר יותר. יתרון נוסף הוא שכדור הייבוש מצמצם את הסטטיות, ופירושה כי לא תצטרכו להחליף את משטחי הייבוש לעתים קרובות.

הגבירו את הטפרטורה במקרר ובמקפיא שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אנשים רבים מאמינים שהטמפרטורה הנמוכה ביותר היא הדרך הטובה ביותר לשימור המזון שלכם. בכל מקרה, אין צורך להוריד את הטמפרטורה במקרר למטה מ-3 מעלות והמקפיא שלכם עובד מעולה על -15 מעלות. אומרים שאם תכוונו את זה לפחות 10 מעלות נמוך יותר, תחסכו עד 25% באנרגיה.

אם נראה כאילו המוצרים הקפואים שלכם מפשירים אחרי שהעלתם את הטמפרטורה, יתכן ותיאלצו לקרוא למומחה. טיפ נוסף שיעזור למכשיר שלכם לעבוד ביתר יעילות הוא להרחיק את המוצרים כ-8 ס״מ מהדפנות. כך לאוויר יש די מקום לזרום.

סגרו את התריסים כדי לחסוך בעלויות המיזוג

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כ-30% מהחום של הבית בורח דרך החלונות במהלך החורף. וכמעט 76% מאור השמש שפוגע בחלונות שלנו נכנס לבית והופך לחום בלתי נסבל. תריסים לא יכולים לשלוט באובדן החום בחורף, אבל הם יכולים להן על פנים הבית מלספוג את קרני האולטרה-סגול העוצמתיות.


ליתר דיוק, תריסים בעלי יכולת השתקפות גבוהה יכולים להגן על פנים הבית מן החום הכבד. במיוחד תריסים אופקיים שיכולים להחזיק את החום לתקרה בצבע בהיר, אשר מפוגגת את החום.

בשלו עם מכסה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

הרגל נחמד שאתם יכולים לאמץ לעצמכם הוא להשתמש במכסה על הסירים והמחבתות שלכם. כך, תוכלו להנמיך את הטמפרטורה ולצמצם את משך הבישול. זה מתרחש בגלל שאינכם מאפשרים לאדים ולחום לעזוב את הסיר וכך המזון מוכן בפחות זמן.

כך גם תצמצמו את צריכת האנרגיה ב-66%. טיפ יעיל נוסף הוא לדאוג שגודל הסיר תואם לגודל לכיריים כך שחום לא יברח מהצדדים. במידה ואין התאמה ישנו אובדן אנרגיה של כ-40%.

נקו את מסנני המוך שלכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אם תניחו למייבש שלכם לפעול כשמסנן המוך מלא בלכלוך, רק תגרמו לו להיות פחות יעיל בביצוע עבודתו. הלכלוך מאלץ את המכשיר לעבוד קשה יותר, וצורך יותר אנרגיה וזמן לייבוש הבגדים. תלוי כמה מלוכלך המסנן, המייבש יכול לבזבז עד 76% יותר אנרגיה מבדרך כלל. זה קורה כיוון שלכלוך לא מאפשר לאוויר לזרום בחופשיות, והופך את העבודה לקשה יותר.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להסיר את המסנן ולנקותו. אם אתם עדיין מבחינים בבעיות בביצועים של המייבש, ייתכן ותיאלצו לבדוק את המאוורר החיצוני. אם לא יוצאים אדים בזמן שהמסנן עובד, סביר להניח שיהיה עליכם גם לנקות.

חברו את כל התקעים שלכם בשקע מפוצל אחד

© Depositphotos.com

לא כולם מבינים שמכשירי החשמל שלנו צורכים חשמל גם כשאינם מופעלים. זו הסיבה מדוע חיבור כל התקעים בשקע מפוצל אחד בעל מפסק מנטרל אותם לחלוטין כשאינכם משתמשים בהם. זכרו תמיד ללחוץ על המתג אם אתם רוצים לכבות/להפעיל. אם אינכם מכבים, מכשירי החשמל שלכם ימשיכו לצרוך אנרגיה.

השתמשו בקומקום חשמלי כדי להרתיח מים במקום המיקרוגל

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מוקדם בבוקר ואתם זקוקים רק לכוס תה, והקומקום והמיקרוגל נמצאים בסמוך לכם. לפי דבריו שלחוקר, עליכם להשתמש בקומקום החשמלי מאחר והוא יעשה את העבודה במהירות רבה יותר ויצרוך פחות אנרגיה. כפי שהוא גילה, מיקרוגל מאבד 50% מהאנרגיה שלו בזמן שהוא ממיר חשמל לגלי מיקרו. מצד שני, הקומקום מבודד מאוד ומאבד רק 20% מכלל האנרגיה בה הוא משתמש.

שמרו על דלת התנור סגורה בעת הצלייה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בימים ההם, לתנורים לא היו מערכות לפיזור וזרימת האוויר וזו הסיבה בגינה בשלנים וטבחים נהגו להשאיר את הדלת פתוחה מעט כדי למנוע משריפה להתרחש. בכל מקרה, תנורים בני ימינו הם בעלי מערכת זרימת אוויר מצויינת ומערכות למניעת התחממות יתר. בנוסף, רוב התנורים לא מאפשרים תפעול בדלת פתוחה אלא אם כן אתם מחזיקים את הידית. פירוש הדבר הוא כי הם אומרים לכם בדרכם שלהם, שעליכם לוודא כי הדלת סגורה.

החיסרון הגדול ביותר בעת השארת הדלת פתוחה היא אובדן של 50% מהחום. פירוש הדבר הוא שתיאלצו לבשל את המזון שלכם זמן ארוך פי שתיים ולפיכך, לבזבז כפול אנרגיה.

החליפו לראש מקלחת המאפשר זרימה מים איטית

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

ראש מקלחת ממוצע משתמש בכ-2.5 גלונים של מים (9.5 ליטים) לדקה. בכל מקרה, תוכלו להחליף בקלות לראש מקלחת של 1.7 גלונים (6.6 ליטרים). השינוי יחסוך לכם יותר מ-11,000 גלונים (42,000 ליטרים) של מים ו-1.180 קילוואט של אנרגיה בשנה. אתם גם תשימו לב להבדל בחשבון המים שלכם, שעשוי להשתנות, תלוי במקום מגוריכם.

האם אימצתם אי אלו מהרעיונות בחיי היומיום שלכם? אם כן, האם הבחנתם בהוזלה בחשבון החשמל שלכם?