9 הרגלים פשוטים שיעזרו לכם לחסוך כסף על חשבון החשמל שלכם

האמריקאים מבזבזים כ-2000$ על חשבון חשמל עבור משק בית בשנה. את סכום הכסף העצום הזה ניתן לצמצם בקלות ע״י כמה שינויים קטנים. לדוגמה, להשקיע בתרמוסטט ״חכם״, שיכול לחסוך לכם עד 100$. משהו פשוט אפילו יותר, כמו להחליף את כל נורות החשמל שלכם בנורות לד, יכול לחתוך 50$ נוספים מחשבון החשמל שלכם.

צוות האתר שלנו רוצה להציע לכם 9 כוונונים קטנים שיצמצמו את הוצאות החשמל שלכם ויתרמו רבות לסביבה.


השתמשו בכדורים למייבש כשאתם שמים את הבגדים שלכם במייבש


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בהשוואה לשאר מוצרי החשמל בבית, מייבש הכביסה גוזל אנרגיה רבה. זו הסיבה מדוע אנשים נוטים לייבש כביסה בחוץ. בכל מקרה, אם לא מתאפשר לכם מסיבה כלשהי, תוכלו פשוט להוסיף כדורי צמר או גומי לבגדים שלכם. לדברים הפשוטים הללו יש יכולת להפריד בין הבגדים שלכם ולהעניק להם את המרחב הדרוש להתייבש מהר יותר.


כדורי הצמר במיוחד יכולים לספוג את הלחות ולסיים את תהליך הייבוש מהר יותר. יתרון נוסף הוא שכדורי המייבש מקטינים את החשמל הסטטי, ופירוש הדבר שלא תזדקקו להחליף את משטחי הייבוש לעתים קרובות.

הגבירו את הטמפרטורה במקרר ובמקפיא שלכם


© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אנשים רבים מאמינים, שככל שהטמפרטורה נמוכה יותר, כך המזון משתמר בצורה טובה יותר. בכל מקרה, המקרר שלכם לא צריך להיות מכוון נמוך יותר מ-3 מעלות, והמקפיא שלכם עובד מצוין על -15. כבר נטען שאם תורידו את הטמפרטורה הזו ב-10 מעלות,

תחסכו עד 25% מהחשמל.

אם המוצרים הקפואים שלכם נראים כאילו הם נמסים כשאתם מעלים את הטמפרטורה, אולי מוטב לקרוא למקצוען. טיפ חשוב נוסף שיעזור למכשירים שלכם לעבוד במירב היעילות הוא להרחיקם כ-8 ס״מ מהקיר2. כך יהיה לאוויר יותר מרחב לזרום.

סגרו את התריסים שלכם כדי לחסוך בהוצאות המזגן


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כ-30% מהחום של הבית בורח דרך החלונות במהלך החורף. וכמעט 76% מאור השמש שמכה בחלון נכנס לבית וגורם לחום הבלתי נסבל. עכשיו, יכול להיות שתריסים לא יכולים לשלוט באובדן החום בחורף, אבל הם מסוגלים לשמור על החפצים שלנו מוגנים מקרניה החזקות של השמש.


ליתר דיוק, תריסים המשקפים את השמש בצורה מרבית יכולים להגן על הפריטים שלכם בתוך הבית מהחום הכבד. במיוחד תריסים אופקיים שיכולים לשקף את החום על תקרה בצבע בהיר, אשר תגרום לחום להתפוגג.

בשלו עם המכסה


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

הרגל נחמד שאתם יכולים לאמץ הוא לשים את המכסה על הסירים והמחבתות שלכם בזמן שאתם מבשלים. כך, תוכלו להוריד את הטמפרטורה ולצמצם את משך הבישול. זה קורה בגלל שאתם לא מאפשרים לאדים ולחום לברוח מהסיר ולכן המזון יהיה מוכן בפחות זמן.

מה שאתם מצמצמים בנוסף הוא את צריכת החשמל ב-66%. טיפ יעיל נוסף הוא להתאים את הכיריים לגודל המחבת או הסיר כדי שהחום לא יברח מהצדדים. אם תשתמשו בכיריים בגודל לא נכון תוכלו לאבד עד 40% מהאנרגיה.

נקו את מסנני המוך במייבש שלכם


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כשאתם מניחים למייבש שלכם לעבוד כשמסנני המוך מלאים בלכלוך, אתם רק גורמים למכשיר להיות פחות יעיל בביצוע המשימה שלו. הלכלוך מאלץ את המכשיר לעבוד חזק יותר, מה שצורך יותר אנרגיה וזמן לייבש את הבגדים. תלוי בכמה מלוכלך המסנן שלכם, המכשיר יכול לבזבז עד 75% יותר אנרגיה מהרגיל. זה בגלל שהלכלוך לא מאפשר לאוויר לזרום כהלכה, ומאלץ אותו לעבוד יותר קשה.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להסיר את המסנן ולנקותו. אם אתם עדיין נתקלים בבעיות עם הביצועים של המייבש שלכם, אתם צריכים לבדוק את המאוורר החיצוני. אם לא עולים ממנו אדים בזמן שהמייבש עובד, סביר להניח שגם הוא זקוק לניקוי.

חברו את כל מכשירי החשמל שלכם במפצל


© Depositphotos.com

לא כולם מבינים שמכשירי החשמל שלנו עדיין צורכים חשמל אפילו כשהם כבויים ובמצב שינה. זו הסיבה מדוע לחבר את הכל במפצל מעניק לכם שליטה על כולם כשאינכם משתמשים בהם. זכרו שעליכם ללחוץ על כפתור הכיבוי/הפעלה אם אתם רוצים לכבות אותם. אם לא תעשו זאת, המכשירים ימשיכו לצרוך אנרגיה.

השתמשו בקומקום חשמלי כדי להרתיח מים במקום במיקרוגל


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

השעה מוקדמת בבוקר ואתם זקוקים לכוס התה שלכם, ויש לכם מיקרוגל וקומקום בהישג יד. לדבריו של חוקר, עליכם ללכת על הקומקום מאחר וזה יעשה את העבודה הרבה יותר מהר ובפחות אנרגיה. כפי שהוא גילה, המיקרוגל מאבד 50% מהאנרגיה שלו כשהוא הופך חשמל לגלי מיקרו. מצד שני, הקומקום מבודד טוב יותר ומאבד רק 20% מהאנרגיה הכוללת בה משתמש.

שמרו על דלת התנור סגורה כשאתם צולים


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בעבר, לתנורים לא היו מערכות סירקולציה של אוויר וזו הסיבה מדוע הייתם משאירים את דלת התנור מעט פתוחה בזמן שבישלתם כדי למנוע משריפה להתפשט. בכל מקרה, בתנורים בני ימינו יש מערכת סירקולציה מעולה ומערכות שמונעות מהתנור להתחמם יתר על המידה. בנוסף, רוב התנורים לא מאפשרים לכם לפתוח את דלת התנור אלא אם אתם אוחזים בה. פרוש הדבר הוא כי הם אומרים לכם בדרכם שלהם שעליכם לשמור על הדלת סגורה.

החיסרון הגדול ביותר בשמירה על דלת פתוחה היא שאתם מאבדים 50% מהחום. פירוש הדבר הוא שתאלצו לבשל את המזון שלכם בזמן כפול וכך תבזבזו כפול אנרגיה.

החליפו לראש מקלחת בזרימה נמוכה


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

ראש מקלחת ממוצע משתמש ב-2.5 גלונים (9.5 ליטרים) של מים בדקה. בכל מקרה, אתם יכולים בקלות לעבור לראש מקלחת של 1.7 גלון בדקה (6.6 ליטרים) במקום. השינוי הזה יחסוך לכם יותר מ-11,000 גלונים (42,000 ליטרים) 1.180 kWh של אנרגיה לשנה. תשימו לב גם להבדל גדול בחשבון המים, אשר משתנה תלוי במקום מגוריכם.

האם אימצתם כמה מהטיפים בשגרת היומיום שלכם? אם כן, האם שמתם לב לירידה בחשבון החשמל שלכם?