9 חסרונות בהליכים קוסמטיים פופולריים שמוטב שנכיר

כמעט לכל ההליכים הקוסמטיים בני ימינו יש חסרונות משלהם, שאיש לא מספר לנו אודותם. אז אנחנו עשויים להבין את הסכנה בשירות שראינו בפרסומת רק דרך חוויה קשה. אם זהו המקרה, מוטב בהחלט ללמוד מטעויות של אחרים מאשר על בשרנו. ובימינו קל מאוד לעשות זאת: פשוט פתחו את הדפדפן שלכם וחפשו אחר ההליך הקוסמטי בו אתם מעוניינים.

צוות האתר שלנו החליט להתמקד לא רק בהבטחות האופטימיות של אנשי השיווק, אלא גם על חווות אמיתיות של גולשים מכל העולם. חיברנו עבורכם רשימה של הליכים אשר להם צד שלילי שמכוני היופי מעדיפים להשתיק.


פילינג כימי
מטרתו של כל הליך פילינג הוא לרענן את העור ולהשיב לו את נעוריו. את זה ניתן לעשות באמצעות כימיקלים או בעזרת כל מיני מברשות ותרחיצים.

* קילוף העור בצורה מוגזמת עשוי להוביל לאדמומיות, גירוי והידרדרות כללית במצב העור.
* בלוטות החלב בעור מפרישות חומר שומני או שעווני, הקרוי בשם ׳חלב׳, שהוא הכרחי לשמירה על הנוזלים והגנה. ללא שכבת המגן הזו, העור נחשף להשפעות סביבתיות אגרסיביות. כתוצאה מכך, הוא עלול להיסדק, להתקלף או לאבד מהאלסטיות שלו.
* כל סוג עור זקוק לשיטת קילוף אחרת. כל הפרה של ההמלצות הללו עשויה לגרום לדלקת ופריחה.
* לפני כמה שבועות קילפתי את העור שלי יתר על המידה וכל המוצרים שהיו ברשותי, המשמשים להרגעה, שרפו וצרבו. למעשה נאלצתי להימנע משימוש במוצרים הללו במשך 2-3 ימים. לאחר מכן, הצלחתי להשתמש בסרומים עדינים ותחליבים.
* השתמשתי בפילינג כימי על הפנים שלי. הרגשתי כאילו הפנים שלי עולות באש במשך שעתיים.


הסרת שיער בלייזר

טכניקות הסרת שיער בלייזר מבטיחות שתיפטרו לחלוטין מהשיער הבלתי רצוי ושהעור שלכם יהפוך רך וחלק. למעשה, ההשפעות הן די הפוכות לעתים קרובות. הנה מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם קובעים פגישה במכון.

* הלייזר מחסל את זקיקי השיער שנמצאים בהליך צמיחה פעיל. בתגובה, הגוף מנסה להחליפם ומאיץ את תהליך הצמיחה של הזקיקים החדשים שנמצאו בעבר במצב רדום. לכן זה בלתי אפשרי להיפטר מכל השיער בהליך אחד בלבד.
* אזור הביקיני והשפה העליונה מצריך הגדרות לייזר שונות. לדוגמה, ניתן להעלים שיער עבה לחלוטין תוך 4-5 פגישות, בעוד ששיער דק מצריך יותר זמן: באופן פרדוקסלי הוא קשה יותר להסרה באמצעות שימוש בלייזר. בכל מקרה, לפעמים העובדים במכון מתעלמים במכוון מהעובדה הזו כדי להעלות את מספר הביקורים.
* ברוב המקרים, העצה הטובה ביותר עבור אנשים שעומדים לעבור טיפול להסרת שיער בלייזר היא להימנע משיזוף לפני ואחרי הטיפול, ולהגביל את חשיפתם לשמש ככל האפשר. לא רק שזה ירחיק את השיער בצורה יעילה ככל האפשר, זה גם יגן עלכם מפני כוויות. לכן, מוטב להימנע מההליך הזה לפני חופשה.

© Depositphotos.com

* עברתי 3 סיבובים של הסרת שיער בלייזר ברגליים ובבתי השחי שלי. הרגליים העליונות ובתי השחי הרגישו בסדר, אך 4 שבועות לאחר הטיפול האחרון שלי, השוקיים וחלק שבין הברך והקרבול הרגישו מגורים רוב היום. היו לי חבורות ענקיות ממש לאחר הטיפול אך למזלי אלו נעלמו. אני לא יכולה ללבוש מכנסיים או חצאיות ארוכות יותר כי הן מרגישות כמו נייר זכוכית.

למינציה של הגבות והריסים


הליך הלמינציה של הגבות והריסים מתואר לעתים קרובות כמזין, משקם ומרפא. אך למעשה, זוהי רק פונקציה של סטיילינג לטווח. ארוך. והיא עשויה שלא להתאים לכל אחד.

* זה הגיוני לאדם ששערותיו צומחות בצורה בלתי שווה, שטוחה או כלפי מטה, לעבור את ההליך הזה מאחר והמצב הזה מצריך ממנו סטיילינג יומי. במקרים אחרים, ההליך הזה הוא כמעט חסר ערך.
* במהלך למינציה, מורחים תמיסות כימיות על הגבות. אם יש לכם עור רגיש שנוטה לתגובות אלרגיות, מוטב לבחון את זה קודם.
* בזמן הלמינציה, שערות מצויות בשלבי גדילה שונים. לאחר כמה ימים, כמה מהשערות הישנות שעברו למינציה יפלו וחדשות יצמחו בכיוון בו צמחו הקודמות. לפעמים זה לא כזה ברור, אך במקרים מסוימים רואים את זה ממש.


© Depositphotos.com

* למינציה בגבות היא קשקוש מוחלו. הכימיקלים התפוגגו והגבות שלי מסולסלות כעת. איך זה אפילו אפשרי? הן פשוט בולטות בזווית לכיוון המצח שלי.
* אוי, נשים ירקות, עשיתי למינציה בגבות, וכעת יש להן חיים משלהן: בכל פעם שאני נוגעת בהן, הן נדבקות בכיוונים שונים. רק ג׳ל מתקן מציל את המצב, אך לא יותר מדי. אני לא ממליצה על ההליך הזה.
* לפני שנתיים בערך, החלטתי לעשות למינציה לגבות כשזה עוד היה באופנה: הם מסרקים את הגבות שלך כלפי מעלה, מכסים אותן בכימיקלים, כך שהשיער נותר במצב הזה. יש לי גבות דקות. חשבתי שהם יסרקו אותן עבורי, יעניקו להם צורה וייפו אותן. לא. כשההליך נגמר הבטתי בעצמי במראה, ופשוט צחקתי. הן נראו כל כך מוזר ומצחיק. פשוט גבות מזדקרות כלפי מעלה. שמחתי שהיה חושך ושאיש לא יראה אותי עם גבות הזאב שלי.

הסרת קעקועים
קרן הלייזר חודרת לעור ושוברת את חלקיקי הפיגמנטים. זה לא קורה מיד. מספר הטיפולים הנחוצים תלוי בכמה גורמים, כמו צבע הדיו, סוג העור וכדומה. מאחר ומשך הזמן בין כל טיפול צריך להיות בין חודש וחצי וחודשיים, הסרת קעקוע בשלמותו בלייזר יכולה לקחת כמה שנים. אומרים שלייזר היא הדרך הבטוחה והכי פחות כואבת כדי להסיר כל קעקוע טורדני. אבל למעשה זה לא כזה פשוט.

* חומרים רעילים שנוצרים במהלך הפירוק של הפיגמנטים לא תמיד עוזבים את הגוף. הם יכולים להצטבר ולגרום לתגובות אלרגיות.
* אם הגדרות הלייזר לא תואמות את סוג העור ואת סוג הפיגמנטים שמסירים (ורק מעטים מאיתנו יודעים באיזה פיגמנטים השתמשו בקעקועים שלנו), ישנו סיכוי גבוה לצלקות ואפילו לזיהומים. בנוסף על כל זה, יש צבעים מסוימים שאי אפשר להסיר.
* לאחר טיפול כזה, עשויים להיוותר על העור אזורים בהירים יותר, מאחר והלייזר משפיע לא רק על הצבע אלא גם על הפיגמנטים של העור


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

* עשיתי קעקוע, והתחרטתי עליו כמעט מיד: הציור יצא שונה מכפי שדמיינתי אותו. כתוצאה מכך, החלטתי להסירו בלייזר, אבל זה התברר כחסר ערך. חרף העובדה שבקעקוע היו קווים דקים, הוא רק הפך בהיר ובהיר יותר לאחר כמה מפגשים. בזבזתי כסף על כלום.

טיפול פנים בזרם זעיר (Microcurrent facial)

אומרים שטיפול פנים בזרם זעיר יכול להחליק את הקמטים שלכם, להדק את עור הפנים, להיפטר מהנפיחות ולהעלים את השקיות מתחת לעיניים. זרם זעיר (Microcurrents) חודר עמוק לתוך העור, מחטב את שרירי הפנים, ומאיץ את ייצור הקולגן. אחרי ששמעתם את זה, כל שאתם רוצים לעשות הוא למסור את עצמכם בידיו המיומנות של אחר ולהירגע עם חיוך מאושר לצלילי האלקטרודות השקטות. אלו הן הציפיות. לא המציאות.

* ההליך הזה הוא די יקר ויש לחזור עליו ל 4 שבועות לתוצאה הטובה ביותר.
* אחרי השימוש בזרמים זעירים, עליכם לטפל היטב בעור שלכם: להשתמש רק במוצרים עדינים, ולהעניק לפנים לחות בלתי פוסקת בעזרת סרומים וקרמים.


© Depositphotos.com

* גללתי בפיד שלי ברשתות החברתיות ונתקלתי בקוסמטיקאית אחת. התמונות של עבודותיה בפרופיל נראו מדהים, והיו לה תעודות רבות והיא נראתה אמינה. הלכתי אליה לתקן את קו הלסת שלי. היא המליצה שאעשה סיבוב של טיפולי פנים בזרמים זעירים כדי לנקז את בלוטות הלימפה שלי, פירוש הדבר הוא שאסיר את הנוזלים העודפים מהפנים שלי, ואז נחשוב על המשך טיפול. ובכן, הסכמתי. ההליך הראשון גרם לי לפקפק ביכולות שלה. ראשית, היא גרמה לי לעשות פילינג כלשהו מבלי לשאול אותי אם אני זקוקה לאחד כזה. היא אמרה שההשפעה תהיה יותר נראית לעין. אז היא חיברה את מכשיר הזרמים הזעירים. זה היה בלתי נעים וכואב לפרקים. לאחר שכבר הגעתי הביתה, קראתי אודות ההליך והבנתי שזה לא אמור להיות כך. בערב, העור שלי החל לשרוף, התכסה בכתמים אדומים, והתנפח סביב העיניים שלי. עד הבוקר זה רק החמיר. הלכתי מיד לבית החולים כדי לראות רופא עור, שם אובחנתי בדרמטיטיס מסוג כלשהו. למעשה, הגברת הזו צרבה את העור שלי במקומות מסוימים.

החלקת קראטין

החלקת קראטין היא פופולרית מאוד מזה כמה שנים. ההליך מאפשר לכם ליישר את השיער בצורה מושלמת ולשכוח משימוש במיישר השיער למשך זמן מה. בכל מקרה, יש לזה גם חסרונות.

* חזרה מרובה על ההליך הזה יכולה לגרום לתגובות אלרגיות, גירויים, או ׳פתיתים׳ על הקרקפת.
* ההליך הזה מומלץ רק עבור נשים בעלות שיער עבה, מאחר והרכיבים בהם משתמשים בהחלקת קראטין הם אגרסיביים מאוד. זה יכול לגרום לשיער שביר וקצוות מפוצלים.

© Depositphotos.com

* עליך לעשות החלקת קראטין לפחות פעם בחיים ואז לא לעשות את זה שוב לעולם
* עליך לחפוף את השיער עם שמפו מיוחד לאחר מכן. ההשפעה נמשכת רק במשך כמה שבועות.

התעמלות פנים (Face gymnastics)

התעמלות פנים הם ׳תרגילי כושר׳ לשרירי הפנים, אשר מחטבות אותן, וכתוצאה מכך מצמצמות קמטים ומונעות ריפיון מכל סוג. זה נשמע הגוני, אך ישנן כמה התנגדויות בולטות.

* חשוב מאוד לעשות את התרגילים בצורה נכונה אחרת אתם נמצאים בסיכון שתרגילים אלו רק יוסיפו יותר קמטים לפנים שלכם
* שרירים זקוקים לזמן רב כדי להפוך לחטובים וכמובן, ההשפעה לא נראית מיד לעין


© Shutterstock.com

* לאחר המלצתה של הקוסמטיקאית שלי, התחלתי לעשות תרגילי כושר לפנים. וואו! לא ידעתי שיש שם שרירים ושהם עשויים לכאוב.

ריבוי מסכות (Multimasking)

ריבוי מסכות (Multimasking) הוא טרנד מזה מספר שנים. באופן כלשהו, זה מאוד נוח. כפי שאתם יודעים, העור בפנים הוא בעל אזורים בעייתיים, והשימוש במסכות שונות עבור אזורים שונים, ככלל, עוזר לשפר את מראה העור הכללי בפנים. אבל אל תשכחו מהדברים הבאים.

* לפני שאתם מנסים, חשוב לבחון את העור. בחירת מסכה שגויה יכולה לגרום ליובש, נקבוביות סתומות ואפילו כאב.
* עליכם לעקוב אחר משך הזמן שאתם מבלים עם כל מסכה על הפנים שלכם. זה נכון במיוחד עבור מסכות עם רכיבים יבשים, כמו חמר או חומצות. השארתם על הפנים במשך זמן רב מדי יכולה לגרום יותר נזק מתועלת עבור העור שלכם.


© Depositphotos.com

* ניסיתי את זה מספר פעמים עם אוסף מסכות החמר הגדול שלי, והתוצאות היו מורכבות. מצד אחי, כשעשיתי את זה נכון זה היה מדהים. אזור ה-T שלי (מעל הגבות והמצח התחתונה, בקו ישר דרך האף, הפה והסנטר) נהנה מהתכונות של מסכה המפחיתה שמנוניות, הסנטר שלי נהנה ממסכה אנטי דלקתית והלחיים נהנו ממסכת חמר ורדים. בכל מקרה, נתקלתי בבעיות עם השימוש – תלוי במסכה בה השתמשתי, עד שמרחתי את 3 המסכות (מה שלקח יותר זמן, מאחר ואתם חייבים להיות איטיים יותר כשאתם זהירים), כבר מגיע הזמן לשטוף אחת.

גואה-שה (Gua sha)

כל אדם שניסה פעם גואה שה אמיתי לעול לא יאמין יותר לתמונות היפות של מגרדי ירקן וורד קוורץ. ״גואה שה״ פירושו ״לגרד״ ו״חול״. זה מסביר את הופעתם של נקודות קטנות אדומות תחת העור לאחר הטיפול.

* ההליך הוא די נוקשה, מאחר והמגרד מזיק לעור כמעט תמיד, ומותיר עליו שריטות
* תופעות הלוואי השליליות של גואה שה כוללות דרמטיטיס, שריטות ושאר פציעות אחרות.


© Depositphotos.com

* הלכתי לטיפול גואה שה. הגב שלי היה מכוסה בחבורות לאחר מכן כאילו הצליפו בי בשוט. במהלך הטיפול, המעסה שלי אמרה בקול נמוך שאני מתנהגת יפה.
* החלטתי על ערב ספא: מסכות לשיער, קילוף העור, מסכות פנים, גואה שה. לאחר 30 דקות, ישבתי ובכיתי. הפנים שלי התנפחו, והוער שלי צרב מהמלח.
* זה אפילו כואב יותר לאחר מכן, בהשוואה לטיפול עצמו. זה משאיר שריטות אדומות ומכוערות במורד הגב שלכם במשך שבוע, מקלחות הן כואבות, אי אפשר למרוח מקדם הגנה או כל קרם שהוא על הגב שלכם. כל מגע של העור עם בגדים הוא מורט עצבים.

האם אי פעם עברתם חוויה שלילית בספא או במכון יופי? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!