9 טיפים מהמטבח הסיני שגם שפים מקצועיים יעריכו

יש אנשים שמתייחסים לבישול כמטלה משעממת ואחרים רואים בזה כתהליך כייפי. אך כל אדם שמבלה מעל הכיריים בבישול מזון מנסה לבשל מזון טעים יותר, בריא יותר וכזה שנראה טוב. שימוש בטריקים מסוימים לבישול יכול לעזור לכם להגיע ליעדים הללו. ויש טריקים שמגיעים מתרבויות שונות.

צוות האתר שלנו מצא כמה טריקים לבישול בהם משתמשים הסינים. ידיעת סודות אלו תעזור לכל הבשלנים להוציא תחת ידיהם מנות טובות יותר.


הם שוטפים פירות וירקות במי מלח

© Depositphotos.com

בסין, אנשים שוטפים בדרך כלל את הפירות והירקות שלהם ביסודיות – הם ראשית שוטפים אותם במי ברז, שמים אותם בתמיסת מלח ושוטפים אותם שוב. השיטה שלהם די נכונה! מדענים כבר מצאו עדויות משכנעות ששטיפת המוצר במי מלח עוזרת להסיר קוטלי חרקים בצורה יעילה יותר מפירות וירקות.


דרך קלה לעשות זאת היא לערבב כפית אחת של מלח ו-1/2 כובס מים בבקבוק תרסיס ולרסס את הפירות והירקות. שפשפו ושטפו אותם היטב תחת המים. לאחר מכן, יבשו הכל עם מגבות נייר.

הם מרתיחים אורז בצורה מושלמת מבלי להשתמש בכוסות ומדידות

הסינים לא צריכים לזכור את הכמויות המדויקות של המים והאורז כשהם מבשלים. הם פשוט שמים את כמות האורז הנחוצה בסיר ושמים את האצבע המורה שלהם על פני השטח של האורז בזווית נכונה. לאחר מכן הם צריכים להוסיף את די מים כדי לכסות את עצם האצבע.

הופכים את המנות שלהם לאטרקטיביות יותר בעזרת עמילן

© Depositphotos.com

רבים מאיתנו נדהמים נוכח היכולת של שפים בינים לגרום לבשר ודגים להבריק. הסוד הוא עמילן תירס בו הם משתמשים כמעט בכל מטבח במדינה. אין רוטב נטול עמילן תירס כשהם מבשלים בחום גבוה.

הם מרככים בשר בעזרת חלמון ביצה

© Depositphotos.com


אנשים בסין הופכים אפילו את הבשר הקשה ביותר לרך. כדי לעשות זאת, הם משרים את הבשר בחלמון ביצה במשך 15 דקות. זה נשמע בלתי משכנע מאחר ואנחנו משתמשים בדרך כלל במיץ לימון, חומץ, ושאר דברים חומציים. הטכניקה הזו קרויה בשם ״הקטפה״ (מלשון קטיפה, velveting)

שפים סינים מסבירים על האופן בו משפיע חלמון הביצה: הוא הופך את הבשר למבריק יותר ומגן עליו בעת הבישול. זה מונע מהנוזלים להתאדות מהבשר, ושומר עליו לח וטעים מאוד.

הם מרתיחים את הבשר לעתים קרובות טרם בישולו

© Chinese Cooking Demystified / YouTube

אנשים בסין שמים בשר נא במים, מרתיחים את המים ולאחר מכן מסירים את המים וממשיכים לבשל (טיגון), צלייה או הרתחת הבשר שוב במים חדשים. ישנן מספר סיבות לכך.

ראשית, ההרתחה עוזרת להסיר את כל הלכלוך והדם העודף מהבשר. שנית, זה מרכך כמה סוגים של בשר, חזיר לדוגמה, ולבסוף, ישנה טכניקה מיוחדת בו הבשר מתבשל במלואו במים ומאוחר יותר, מוסיפים את הטעם בעזרת טיגון עם ירקות ותבלינים.

הם מכינים כופתאות בריאות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מחבר הכתבה הזו למד כלל חשוב על הכנת כופתאות מאדם סיני. ״אם אתה שם רק בשר טחון בכופתאות, הן יוצאות שומניות מדי! אנחנו מכינים אותם 50% ירקות ו-50% בשר וזה טוב לך״

הם מאדים מזונות רבים

© Depositphotos.com© Kuharim / YouTube

המטבח הסיני מכיל מנות מאודות רבות. השיטה הזו משמשת גם במזונות שעשויים קמח. המקומיים משתמשים בסל במבוק אותו מניחים מעל מים רותחים.

כדי להכין ארוחות טובות באמצעות אידוי כפי שעושים הסינים, אתם לא צריכים לחפש סלסלות במבוק ברשת. אתם יכולים להשתמש במסננת מתכת רגילה ולהניח אותה מעל סיר של מים רותחים. אך אל תתרחקו מהסיר: אתם חייבים לוודא שיש מים בסיר.

הם מכינים קינוחים מרכיבים מן הצומח

© MyKitchen101en / YouTube

הסינים לא משתמשים בהרבה סוכר בקינוחים שלהם, וריבה ושוקולד אינם פופולריים שם. הם משתמשים במוצרים מן הצומח כמו שומשום, שעועית ובטטות כדי להמתיק את הקינוחים שלהם. זו הסיבה מדוע אירופאים חושבים שהקינוחים הסיניים עם תפלים לעתים קרובות. אולי זו הסיבה מדוע אנשים סינים הם כה רזים.

הם משתמשים ברכיבים ששומרים עליהם בריאים וצעירים

© Pexels / Pixabay© Angela_Yuriko_Smith / Pixabay

מזה מאות שנים, הסינים מתים על שומשום ומשתמשים בזה כמעט בכל הארוחות שלהם. הם גם מכינים מזה קינוח מסורתי – כדורי שומשום.

שומשום מכיל הרבה סידן, ברזל, מגנזיום ונחושת. לכן, מוטב לכם בהחלט לאכול יותר מזה.

באילו טריקים אתם חושבים שתתחילו להשתמש?