9 טריקים פסיכולוגיים בהם אתם יכולים להתחיל ולהשתמש כבר עכשיו

ישנן בעיות קשות בחיים שגורמות לנו לייחל לכך שהלוואי והיה כפתור פלא שהיה עוזר לנו לפתור אותן. למרבה הצער, אין דבר כזה. אבל ישנם טריקים פסיכולוגיים שיכולים לעזור לכם להתמודד עם קשיים, לתקן את מערכות היחסים שלכם עם אחרים ולמצוא שלוות נפש.

צוות האתר שלנו מצא כמה סודות בהם אתם יכולים להתחיל ולהשתמש בחיי היומיום שלכם מיד אחרי קריאת הכתבה הזו. הטריקים האלה ללא ספק יהפכו את החיים שלכם לפשוטים יותר.


כדי לקבל את תמיכתו ש אדם בעתיד, בקשו ממנו טובה קטנה היום

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

פעם, החליט בנג׳מין פרנקלין לזכות באמונו של אדם שלא חיבב אותו. לאדם הזה יכולה הייתה להיות השפעה על הקריירה הפוליטית שלו והייתה לו ספרייה ענקית. פרנקלין כתב מכתב מנומס מאוד בו הוא מבקש מהאדם הזה טובה – להלוות לו ספר נדיר למשך מספר ימים. הספר נשלח מיד. זמן קצר לאחר מכן, הפוליטיקאי המפורסם החזיר את הספר עם מכתב המוקיר תודה. ובפעם הבאה שנפגשו, חובב הספרים ניגש לפרנקלין והם הפכו לחברים.


כפי שכתב הפוליטיקאי בספרו האוטוביוגרפי מאוחר יותר, ״הוא שעשה לכם טובה אדיבה יהיה מוכן לעשות טובה נוספת, מהאדם לו אתם עצמכם התחייבתם״. זוהי הנקודה של האפקט. כיצד תוכלו להשתמש בזה בחיים האמיתיים?

אתם יכולים לבקש טובה קטנה מאדם שאתם בקושי מכירים. לדוגמה, בקשו ממנו ללוות עט או עיפרון. לאחר מכן, הסיכויים הם שהאדם הזה יעשה עבורכם משהו גדול יותר הם גבוהים יותר. ואם העמית הזה לעבודה לא מחבב אתכם, אתם יכולים לשאול לדעתו לגבי עניין חשוב. זה ישמש בסיס טוב למערכת היחסים העתידית שלכם.

השתמשו במילה אחת בלבד כדי לגלות אם מישהו מחבב אתכם או לא

אתם לא צריכים לשאול בישירות האם אדם מחבב אתכם או לא. כל שאתם צריכים לעשות הוא לבחור מילה ספציפית ובכל פעם שהאדם אומר אותה או מילה נרדפת לה, הנידו בראשכם וחייכו. אם האדם מחבב אתכם, הוא יתחיל להשתמש במילה הזו לעתים קרובו יותר.

לעסו מסטיק כדי להירגע

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לפי מחקר מדעי התהליך הזה מקטין את רמת הקורטיזול (הורמון הסטרס) באופן דרמטי. ישנם מספר הסברים לכך. אחד מהם הוא שהדם עולה לראש וכך אתם הופכים רגועים יותר. הסבר אחר הוא שבגלל שהעונג שלנו קשור באוכל ובלעיסה זה הופך אותנו מאושרים ורגועים יותר.


חוץ מזה, לעיסת מסטיק יכולה להסיח את דעתנו ולעזור לנו להיפטר מהרגלים רעים כמו אכילה רגשית או כסיסת ציפורניים.

ספרו למישהו סוד כדי לשפר את מערכת היחסים שלכם

דרך טובה לזכות באמונו של מישהו היא לשתף אותו בסוד. כמובן, אל לכם לספר לו משהו חשוב במיוחד, בעיקר אם המטרה שלכם היא לבנות מערכת יחסים טובה. חשוב להראות לאדם הזה שאתם בוטחים בו ושאתם חושבים שזה חשוב שהוא ידע משהו. כך הוא ירגיש מחובר אליכם באמצעות משהו חשוב.

הציעו למישהו 2 אפשרויות כדי לקבל את מה שאתם רוצים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אם אתם צריכים שאדם יבחר או יעשה משהו שהוא לא באמת רוצה לעשות, פשוט שאלו את השאלה הנכונה. אל תשאלו אותם אם הם מוכנים לעשות את זה או לא. במקום זאת, הציעו להם 2 אפשרויות.

לדוגמהֿ אתם זקוקים לדו״ח מעמית לעבודה. אל תשאלו אותו אם יביא את זה או לא. שאלו אותו מתי הוא יספק לכם את זה: מחר או בעוד כמה ימים.

כך אנשים מרגישים שהם חשובים ונמצאים תחת האשליה שהם בשליטה.

עשו טעות כדי להיתפס כמושכים יותר
אנחנו תמיד מנסים להימנע מלעשות טעויות, לרוב בגלל שאנחנו חוששים שיצחקו עלינו. בכל מקרה, טעויות קטנות יכולות לגרום לנו להיתפס כמושכים יותר בעיני אחרים. טעות יכולה לגרום לכם להיראות כבני תמותה, במקום אנשים אידיאליים. אנשים חוששים בדרך כלל מאנשים אידיאליים ולא מחבבים אותם.

אנשים אחרים לא יחששו לטעות בנוכחותכם, מה שיגרום להם להרגיש נינוחים ורגועים יותר. ואם הם יכולים גם להצביע על טעות שאתם עשיתם, הם עשויים לחוש טוב יותר ואתם לא תיפגעו. ראשית, אתם עשיתם טעות בעצמכם, ושנית, זכיתם באמונו של אדם.

אבל אל תגזימו עם זה. אחרת, הם עשויים להתחיל ולהטיל ספק האם אתם טובים במה שאתם עושים.

אם ישנו דמיון ביניכם ובין אנשים אחרים, הם יחבבו אתכם יותר

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אנשים רבים יודעים אודות מחוות מראה. בכל מקרה, ניתן להשיג אפקט מעולה אם תסמנו בצורה מילולית את הדמיון ביניכם ובין אחרים.

פשוט חשבו על תיירים זרים כשהם פוגשים יליד מקומי בחו״ל. או כמה זה נחמד לגלות שלמדתם באותו בית הספר כמו אדם אחר. יש לנו נטייה לחבב אנשים דומים לנו יותר.

תנו מחמאות בכל יום

תנו מחמאות ואמרו דברים נחמדים לאנשים בכל יום. אפילו אם הם במצב רוח נוראי. אפילו אם היום שעובר עליהם הוא גרוע ממש.

ראשית, זה יהיה קשה ואז אתם תתרגלו לכך ולא תצטרכו להכריח את עצמכם לומר דברים נחמדים. וזה יעזור לאחרים לחבב אתכם קצת יותר.

יתרה מזאת, בעודכם מתאמנים על זה, תוכלו לומר דברים נחמדים לא רק לחברים ועמיתים לעבודה, אלא גם לאנשים אקראיים, מוכרים, קופאים ונהגים. מילים אלה יגרמו לאחרים לחוש טוב יותר וייצרו אחלה וייב.

אל תגזימו עם תשומת הלב לעצמכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אנחנו רגילים להתרכז בעצמנו כך שכשאיננו נראים טוב בבוקר, אנחנו חושבים שכולם שמים לב. אבל למעשה, זה לא נכון.

זה מה שנקרא ׳אפקט הזרקור׳. אנחנו מעריכים יתר על המידה את החשיבות של המראה והמעשים שלנו בעיני אחרים.

אבל חשבו על הזמנים בהם יצאתם מחוץ לעיר. אתם נוטים ללבוש את הבגדים שלכם ולהרגיש בהם נוח, אתם לא מבזבזים שעה מול המראה, ואתם אוכלים מה שבא לכם. אנשים אחרים רואים אתכם, חושבים שזה נורמלי עבורכם, ולא חושבים פעמיים על המעשים או הבגדים שלכם. לכן, נסו לשמר את החוויה הזו ואת התחושות הרגועות והנינוחות בראשכם בחיי היומיום.

באילו טריקים פסיכולוגיים אתם משתמשים בחיי היומיום שלכם?