9 מוצרים שנאסרו לשימוש בגלל הרכיבים שלהם

האם חשבתם פעם על המוצרים שאתם רוכשים בחנות המכולת? לעתים קרובות אנחנו סומכים על הפרסומים של היצרן, על כמה פופולרי המוצר, ועל האריזה היפה מבלי לחשוב על הזוועות שעשויות להסתתר בפנם.

צוות האתר שלנו אסף עבורכם רשימה של דברים שנמצאים על מדפי החנויות במדינות מסויימות, ובאחרות נאסרו לשימוש. כמובן, שנספק לכם גם הסברים לכך.


ביצת הפתעה של קינדר

© Depositphotos


הממתק הכה אהוב הזה נאסר לשימוש בארצות הברית בשנת 1938. בכירים בממשלה אסרו על מכירת מוצרים שמכילים רכיבים בלתי אכילים. ומאחר והחתיכות הקטנות הללו עשויות לגרום לחנק, הופעלו על יבואן חטיף השוקולד הזה סנקציות רבות. בכל מקרה, לפני חמש שנים, יצרנים יצירתיים הצליחו לעקוף את החוק ולהחזיר את החטיף הזה לשוק האמריקני.

צבעים מלאכותיים

© Depositphotos

ב-50 השנים האחרונות, עלה השימוש בצבעים כימיים ב-500%, מה שגורם נזק רב לבריאות של כולנו. התוספים הללו גורמים להיפר אקטיביות, ויכולים לגרום לאלרגיות ולהעלות את הסיכוי לחלות בסרטן. זו הסיבה מדוע צבעים מלאכותייםמסויימים במוצרים שמיובאים לאירופה הוסרו לחלוטין או הוחלפו באחרים טבעיים.

עוף המכיל אנטיביוטיקה
ייבוא מוצרי עוף מהיצרן האמריקני הגדול ביותר, ״טייסון״ נאסר באירופה, רוסיה, נורווגיה ואוסטרליה. זה קרה לאחר שהעולם גילה כי בחברה מזריקים אנטיביוטיקה, סטרואידים, סמים נוגדי דלקת וגם קטמין לבשר שלהם. לאחר פרסום המידע הזה, הבטיחה החברה להפסיק את השימוש במוצרים הללו, וזה מה שהם עשו בספטמבר האחרון.

מזונות מהונדסים גנטית

יותר ממחצית המדינות באירופה אסרו על שימוש במוצרים מהונדסים גנטית בשנת 2015 בגלל הימצאותם של אלרגנים, רעלנים ובאופן כללי פחות ערכים תזונתיים במוצרים הללו. חשוב לדעת שלא רק פירות וירקות עשויים להיות מהונדסים גנטית, אלא גם מוצרים שמקורם בחי.

לחם בתוספת אבקת אפייה

© Depositphotos

האם שמעתם פעם על אשלגן ברומאט? הוא משמש גם כאבקת אפייה. בעזרתו, הלחם נשאר רק ויפה לאורך זמן כאילו זה עתה יצא מהתנור. אבל אשלגן ברומאט עשוי לגרום לכאבי ראש, פריחה בעור, ובעיות בעיכול. למרבה הצער, החומר מצוי ברוב הלחמים התעשייתיים. הוא נאסר לשימוש בקנדה, סין וארצות הברית.

סלמון בגידול מלאכותי

© Depositphotos

סלמון שגדל בחוות נאסר לשימוש באוסטרליה ובניו זילנד. הבעיה עם הדגים שגדלים באופן הזה, הוא שלעתים קרובות הם נמצאים תחת משטר דיאטה קפדני שכולל אנטיביוטיקה וחומרים אחרים שמעלים את הערך הקלורי שלהם. דבר זה גורם לחוסר מוחלט באלמנטים בריאותיים בסלמון שגדל כך.

מזון עם תחליפי שומן

olestra הוא תחליף שומן סינטטי, ומספר הקלוריות שהוא מכיל שואף לאפס. נעשה בו שימוש לעתים קרובות בחטיפי צ׳יפס ללא שומן, כאלה המכילים את המילה ״לייט״. הוא נחשב לכימיקל שיכול לגרום לתופעות שליליות מאוד על הגוף, כולל ספיגה רעה של ויטמינים חיוניים. מזונות שמכילים Olestra נאסרו לשימוש מוחלט בקנדה ובאירופה.

משקאות ספורט

© Depositphotos

משקאות ספורט אינם בהכרח רעים או נאסרו לשימוש, ולמעשה הם מכילים וויטמינים, מינרלים ואלמנטים בריאותיים אחרים. אבל כמה יצרנים חסרי מצפון חוסמים את הניחוח הרע שעולה מהמשקאות הללו ומבליטים את הצבע בעזרת שמן צמחי המכיל ברום, BVO (E-443).
E-443 נאסר לשימוש ביפן ובאירופה בגלל מידת הרעילות שב, וישנו גם סיכון לפתח סרטן בשד ובערמונית בעקבותיו.

חלב

© Depositphotos   © Depositphotos   © Depositphotos

יצרנים משתמשים בטריקים שונים כדי להאיץ את המכירות שלהם. כדי למכור יותר חלב, פרות מסויימות בארצות הברית מקבלות הורמון גדילה. השימוש בחלב מפרות כאלו קשור בסיכון לסרטן, ומעלה את הסיכון למחלות לב וריאה, או לעלייה ברמות הורמוני בלוטת התריס. זו הסיבה שחלב כזה נאסר לשימוש בנורווגיה, שווייץ, ניו זילנד, יפן, אוסטרליה ו-29 מדינות אחרות באירופה.

האם אתם הולכים להיות זהירים יותר עם המוצרים שאתם צורכים? אילו מהנ״ל הדהימו אתכם יותר מכל? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!