9 מזונות שמונעים חסימת עורקים ומחלות לב

בריאות הלב שלכם בידיכם. תפקוד העורקים מגיע באופן ישיר מטיפול בבעיות הקשורות ללב. מסיבה זו, חשוב לאכול בהתאם לתזונה שתסייע ותמנע גודש בעורקים שיכול ליצור מחלות לבביות.

ישנן פרוצדורות ניתוחיות שניתן להשתמש בהן בכדי לשחרר עורקים סתומים, אך דיאטה נכונה היא תהליך פולשני ומסוכן הרבה פחות.


1. שום

מחקר בנושא מאשר ששום יכול להפוך את פעולת הגודש בעורקים. שום טוב מאוד עבורכם. נערך מחקר של 55 מטופלים שאובחנו עם תסמונת מטבולית ונתנו להם תרופת פלצבו או לחלופין כדורי שום. המטופלים שלקחו את תחליפי השום למשך שנה הראו שיפור של 80% בתפקוד העורקים.


2. שמן זית

שמן זית הוא מוצר מזון שעליכם לאמץ להרגלי התזונה שלכם, כי הוא מונע הצטברות גודש בעורקים. שימוש בשמן זית בסלטים או לצד לחם הן שתי דוגמאות כיצד תוכלו להוסיף את שמן הזית לדיאטה שלכם. חשוב לזכור לא כל שמני הזית מיוצרים באופן אחיד, כך שתחקרו טוב לפני.

3. ענבים

ענבים נחשבים מאז ומתמיד בעלי סגולות רפואיות במחלקת הלב, בזכות רמות גבוהות של הורמונים חיוביים המסייעים לפעילות הלב. צריכה באופן עקבי של ענבים מפחיתה את הסיכוי שיצטברו חיידקים בלב ובעורקים.

4. עגבניות

בעזרת רמות גבוהות של ליצופין, עגבניות זוכות בקרדיט של מניעת הצטברות חיידקים. תפקיד הליצופין הוא במניעת התפתחות מחלת טרשת העורקים, בעזרת הורדת רמות הכולסטרול הרע.

5. תרד

תרד תמיד נחשב כמוצר מזון שהוא בריא. התרד מסייע בשמירת העורקים ובהורדת לחץ הדם. תרד הוא בעל רמות גבוהות של אשלגן, חומצה פולית וסיבים.

6. שיבולת שועל

עשיר בסיבים תזונתיים, שיבולת שועל מונעת הצטברות כולסטרול רע בגופנו. מנה יומית קבועה של שתי כוסות שיבולת יכולה להוריד את רמות הכולסטרול עד כ20%. שיבולת שועל מומלצת כמזון שטוב ללב האדם.

7. חמוציות

מיץ חמוציות עוזר במיוחד בהנמכת רמות הכולסטרול בעורקים ובטיפול בדלקות במערכת השתן. חמוציות סופגות את הצטברויות השומן במקום שיצטברו בכלי הדם שלנו.

8. קיווי ומלון

ריכוז גבוה של נוגדי חמצון בקיווי ובמלון מוריד את רמות הכולסטרול בגופנו. מנה יומית קטנה במיוחד עשויה להועיל.

9. רימונים

מיץ רימונים יכול לנקות עורקים סתומים, ויכול לתפקד כטיפול מניעה וכן כתרופה לכל דבר. בזמן שמיצים אחרים מראים תועלות במלחמה כנגד התקשחות העורקים, מיץ רימונים הוא בחירה נעלה כי מתפקד גם כמונע וגם כמטפל.

התאמת התזונה לתזונה שתסייע בפעילות לבבית יכולה לשפר דרמטית את תפקוד הלב והעורקים. בהכנסת מוצרי המזון ברשימה מעלה תוכלו לקחת אחריות על בריאותכם ולהגדיל את הסיכויים לבריאות טובה בעתיד. המזונות ה"נכונים" יכולים להיות התרופה הטובה ביותר.