9 מיתוסים הקשורים בהישרדות שיכולים למעשה להזיק לכם

ישנם חוקים רבים שם בחוץ שמסבירים לנו כיצד לנהוג במצבי חירום. אבל האם כולם כאלה יעילים?

צוות האתר שלנו גילה שכמה מעצות ההישרדות הללו הם למעשה מיתוסים שאינם רק חסרי תועלת אלא גם מסוכנים.


עזרה ראשונה הקשורה בהכשת נחש

ארס הנחש חודר למחזור הדם במהירות רבה, ואינו מצטבר באזור הנגוע. לכן אין טעם לנסות למצוץ את זה. יתרה מזאת, אם תשימו את הפה שלכם על אזור ההכשה הארס עשוי להגיע לאזור הפה והושט. הדרך הטובה ביותר עבור קורבן הכשת נחש להימנע מתזוזת הארס במהירות דרך מחזור הדם היא להישאר רגוע, לשמור על האזור הנגוע מתחת לשלב הלב, לשתות המון נוזלים, וכמובן, לנסות להגיע לבית החולים במהירות האפשרית.


מה לעשות אם אתם הולכים לאיבוד ביער

בטח שמעתם שהדבר הראשון שיש לעשות אם אתם הולכים לאיבוד בטבע הוא למצוא מזון. זה לא נכון לחלוטין. אדם בריא יכול לחיות בלי מים במשך זמן רב: עד 6 שבועות. אבל מציאות מקור מים ובניית מחסה בו אתם יכולים להסתתר מפני מזג האוויר הקיצוני הוא העדיפות הראשונה שלכם.

כיצד לבנות מחסה מעולה

לפני שאתם מתחילים לבנות מחסה מתאים, עליכם להעריך את סביבתכם ואת תנאי מזג האוור. אתם זקוקים למחסה שיגן עלכם מפני הרוח, הגשם, והשמש הקופחת. אבל בניית מחסה מסוג lean to בלבד אינה מספקת. הקרקע הצוננת תשאב מכם את החום בלילה אלא אם כן תבנות שכבת בידוד בין הגוף והקרקע שלכם.

כיצד למצוא מים במדבר

יש רק קקטוס אחד מסוג חבית שמכיל מי שתיה. אתם יכולים לקבל לחות גם מ-Opuntia (סוג של קקטוס), אבל רוב הזמן, קקטוסים הם רעילים. שתיית הנוזל שבתוכם יכולה להפוך אתכם חולים, לגרום לכם להקיא את הנוזלים היקרים ולהותיר אתכם מיובשים אפילו יותר.


איך לשרוד מתקפת דוב

דובים לא רוצים לתקוף אתכם, ובטח שלא לאכול אתכם. אז ברוב המקרים עליכם פשוט לנוע לאחור באיטיות, ולהשגיח היטב על מעשיו של הדוב. שמרו מרחק. זה יראה לדוב שאין לכם השגות לגבי השטח שלו.

כיצד לדעת אילו צמחים בטוחים למאכל ואילו רעילים

למעשה, כמה פירות יער ופטריות שנחשבות קטלניות לבני אדם אינן קטלניות עבור בעלי חיים רבים וציפורים. אז הדרך היחידה להבדיל בין צמח אכיל ורעיל היא לזהות בוודאות את סוג הפטרייה או פרי היער.

כיצד למצוא את הכיוון בעזרת הטחב שעל העצים

טחב יכול לגדול על כל צדדיו שעל העץ, תלוי בתנאים הסביבתיים. אל תסמכו על המיתוס הפופולרי הזה בעודכם מנסים למצוא את דרככם ביער, אחרת תלכו לאיבוד. הנה כמה דרכים שיעזרו לכם למצוא את הכיוון בלי מצפן.

איך לטפל בהיפותרמיה

לעולם אל תעסו את האיזורים שספגו כוויות קור כי זה עלול לגרום נזק רקמות מתקדם. עליכם גם לא להשתמש במים חמים או במנורות חום כדי לחמם את הפצוע. טיפולים כאלה רק יגרמו הלם לגוף הנפגע. במקום, עליכם לחמם את ליבת האדם בהדרגה, עדיף עם שמיכות ובקבוקי מים חמים תחת בית השחי.

כיצד לשרוד מתקפת כריש

בטח שמעתם שעליכם להכות כריש באף אם אתם רוצים לשרוד מתקפה שכזו. אפילו אם זה נכון, לרוב האנשים אין די כוח לעשות זאת, במיוחד מתחת למים. במקרים נדירים במיוחד של מאבק מתמשך, נסו לחצוץ ביניכם ובין הכריש בעזרת חפץ נוקשה (לדוגמה, מסכת צלילה או בוגי). אם אין שום דבר בהישג יד, הדרך הטובה ביותר להפחיד כריש היא לשרוט את עיניו את הזימים שלו.