9 סוגים של תיקי יד שעשויים להזיק לגב שלכן, וכיצד יש לשאת אותם בבטחה

שוק תיקי היד מגלגל כ-47 מיליארד דולר בשנה. תיקי בד, תיק נשיאה קטן, וילקוטים הם כמה מהסוגים הפופולריים ביותר, ולכל אחת מאיתנו יש את התיקים החביבים עליה. אך עצם זה שמדובר בתיק אופנתי, לא אומר שהוא לא יכול להזיק לבריאות שלכן. 54.5% מהבוגרים אומרים שהם סובלים מכאבי גב או בעיות אחרות הקשורות בכך, והאופן בו אנחנו נושאות את התיקים שלנו עשוי להחריף בצורה משמעותית את הבעיה הזו.

צוות האתר שלנו מעריך את הבריאות של קוראיו, לכן היום אספנו עבורכם כמה טיפים שיסבירו לכן כיצד עליכן לשאת את התיקים שלכן כך שלא יגרמו נזק לגב ולברכיים שלכן.


תיק בעל ידית עילית

תיקים בעלי ידית עילית עשויים בדרך כלל מחומרים קשיחים ומיועדים לנשיאה על אמת היד. פירוש הדבר הוא, שכאשר נושאים דבר כזה, התיק נותר לרוב רחוק מן הגוף, ומפעיל לחץ על הצוואר והכתפיים.


כיצד לשאת את זה: כדי להקל על כאב בגב ובכתפיים, אפשר לשאת לפרקים את התיק הזה תחת בית השחי, כמו תיק יד קטן.

תיק לנשיאה מוצלבת

למרות שהתיק הזה מעוצב לנשיאה מוצלבת על הגוף, רוב הנשים נושאות אותו על כתף אחת. זה בגלל שלתיקים בנשיאה מוצלבת יש בדרך כלל רצועה ארוכה יותר, וזה יושב נמוך מדי. מצב זה יכול לגרום לכאב בגב העליון ובצוואר.

כיצד לשאת את זה: שימי את התיק גבוה ככל האפשר בהצלב על גופף. החליפי בין הכתפיים מעת לעת כדי להקל על הלחץ.

תיק ספורט (או קיטבג, בסגנון הישן)

תיקי ספורט מיועדים בדרך כלל לנשיאת בגדי ספורט וציוד או לכבודה המיועדת לנסיעה למשך סוף השבוע. זה הופך את סוג התיק הזה לכבד ומסוכן במיוחד עבור עמוד השדרה שלך. למרבה המזל, רוב התיקים הללו מגיעים עם רצועה, והשימוש בה הוא חיוני – אך חשוב גם שלא לשאת את זה תחת כתף אחת. כשאתן עושות זאת, זה יכול להוציא את עמוד השדרה שלכן מאיזון, מאחר וזה יטה את כל המשקל רק לצד אחד של הגוף.


כיצד לשאת את זה: באופן אידיאלי, מוטב לבחור בתיקי ספורט על גלגלים. אך אם כבר יש לכם תיק שכזה ללא גלגלים, שימו אותו בהצלב על הגוף גבוה ככל האפשר, והחליפו כתפיים לעתים קרובות.

תרמיל גב

תרמיל גב הוא אחד מסוגי התיקים הטובים יותר למניעת כאבי גב, אך ישנה גם דרך אופטימלית להשתמש בו. בחירת תיק גב עם רצועות דקות מדי, נשיאתו על כתף אחת בלבד, או תלייתו נמוך מדי יכולים לגרום לפציעות ולבעיות גב בטווח הארוך.

כיצד לשאת את זה: תרמילי גב עם רצועות רחבות הן הטובות ביותר לחלוקה טובה יותר של המשקל על הגב. בנוסף, זכרו תמיד לשאת את זה תחת 2 הכתפיים ולשים את זה גבוה וקרוב לגב ככל האפשר.

תיקי נשיאה

תיקי נשיאה שכאלה הפכו לדרך פופולרית לשאת את הלפטופ שלכם ואת מסמכי העבודה שלכם בצורה אופנתית. אך כל הדברים הללו יכולים להפוך את התיק הזה לכבד מאי פעם. בשל כך, נשיאתו מהידית יכולה להפעיל לחץ על הזרוע שלכם, הצוואר והגב.

כיצד לשאת את זה: בחרו בתיקי נשיאה שכאלה המגיעים עם רצועה. בעזרתה, תוכלו לשאת את היק שלכם בהצלב ולחלק את משקל הגוף בצורה שווה. בנוסף, כשאתם נוסעים לעבודה, הניחו אותו כדי לתת מנוחה לכתפיים.

תיק קטן לנשים (ארנק)

מתוקף היותו קטן ומסוגל לשאת רק כמה פריטים קטנים, סוג זה של תיק מושלם עבור אנשים שסובלים מכאבי גב. בכל מקרה, נשיאתו בידיים שלכם יכולה להפעיל לחץ על הכתף ובצד אחד בלבד.

כיצד לשאת את זה: שחררו את ידיכן והחזיקו את הארנק תחת בית השחי. כדי להימנע מהצטברות לחץ בכתף אחד, החליפו צדדים מעת לעת.

תיק נשיאה מבד

ככל שתיק הבד גדול יותר, כך זה גרוע יותר לבריאות שלכם. הכובד שלו והעובדה שאפשר לשאת אותו רק על צד אחד יכול לגרום לחוסר איזון ולמשהו שקרוי בשם ׳סינדרום הכתפיים השמוטות׳. זה קורה לאחר חשיפה למשקל על הכתף שלכם לאורך זמן וגרימת נזק לעצב-

כיצד לשאת את זה: מוטב להילחם בדחף למלא את תיק הבד שלכם במלואו. תיק קל והחלפת צדדים תעזור לכם להימנע מהפעלת לחץ על העצבים והשרירים.

תיק זעיר לנשיאה ביד

התיק הזעיר לנשיאה ביד הוא טרנד משנות ה-90 שעשה לאחרונה קאמבק. מאחר ואפשר לשאת אותו רק באמצעות נשיאתו ביד, הוא יכול להפעיל לחץ על המרפק, פרק היד והיד. הוא גם יכול להשפיע על אופן הליכתכן.

כיצד לשאת זאת: אם אתם מחפשים אחר תיק קטן, נסו להחליף את תיק הנשיאה הזעיר הזה בפאוץ׳. תוכלו לשאת תיק דומה קרוב לגוף ובידיים משוחררות, ולשחרר את הזרועות, הכתפיים והידיים שלכם מכל לחץ.

תיק עם רצועת שרשרת

למרות שתיקים עם רצועת שרשרת מוסיפים טוויסט אופנתי למראה שלכם, הוא לא עושה חסד עם הגוף. החומר המתכתי עשוי להכאיב לכתפיים, מאחר והוא ׳חופר׳ בהן עם הזמן.

כיצד לשאת את זה: כדי להקל על הכאב בכתפיים, נסו לשאת אותו בהצלב על הגוף ולהחליף צדדים מעת לעת.

מהו סוג התיק האהוב עליכן? כיצד אתן אוהבות לשאת אותו?