9 סודות מדהימים בדברים היומיומיים שכנראה לא ידעתם שקיימים

אנחנו רגילים לראות דברים יומיומיים מסוימים ולכן לא מקדישים תשומת לב לפרטים. אך לעתים קרובות מאוד הרעיונות המקוריים ביותר או הסיפורים הכי מרתקים מסתתרים מאחורי תכונות שגרתיות לחלוטין.

כשזה נאמר, צוות האתר שלנו אסף 9 סודות מהממים של דברים מוכרים שאיש לא הבחין בהם.


הזיגזג המסתורי של החשמלית


© depositphotos

אם תביטו על הכבלים העליונים של החשמלית, תראו שישנה תבנית דמוית זיג זג חוזרת ונשנית במקום קו ישר.


העניין הוא שלכל החשמליות יש פנטוגרף (מתקן על גג קטר של רכבת חשמלית להעברת חשמל מקו חשמל עילי. החלק העליון של הפנטוגרף נשחק בהדרגה ע״י הכבל העילי ולבסוף נזקק להחלפה. כדי לשחוק אותו בצורה שווה, הכבל לא מותקן לאורך נתיב החשמלית אלא בזיג זג. כשהחשמלית נעה הפנטוגרף מחליק לאורך הכבל ושוחק אותו בהדרגה.

מי הרג את המלך?


© wikimedia

בחבילת קלפים צרפתית סטנדרטית, מלך לב מוצג באופן משונה. הוא המלך היחיד ללא שפם, ויתרה מזאת, הוא המלך היחיד שמופיע כשהוא נועץ את חרבו בראשו. הנה מספר תיאוריות בעניין.

*ההיפותזה הראשונה מציעה כי במקור, מלך לב מחזיק גרזן בידו השמאלית. בכל מקרה, כתוצאה ממאות של העתקה שגויה של יצרני הקלפים, נעלם הגרזן של המלך, וכעת הוא נראה יותר כמו חרב.
* תיאוריה נוספת מציעה כי מלך לב מייצג את המלך צ׳ארלס השביעי (מלך צרפת). לפי האמונה הרווחת, המלך השתגע והחדיר את חרבו בראשו מתוך פחד שמא יורעל.
* כמה היסטוריונים טוענים שהמלך לב מייצג את איאס, בעוד מלכת הלבבות היא הלני מטרויה, האישה היפה ביותר בעולם. איאס היה אחד המחזרים של הלני. אך האישה דחתה אותו, והוא בחר להתאבד בחרבו שלו.

סמל הממלכה המאוחדת


© depositphotos

המטבעות הבריטים של פני אחד, שניים, חמישה, 10, עשרים וחמישים מראים יחידות של הממלכה המאוחדת שמרכיבים מגן שלם שאפשר לחבר יחדיו. בכל מקרה, מטבע הפאונד מציג את המגן כולו. רעיון מבריק, לא?


צנצנת פתוחה על אריזות מוצרי קוסמטיקה


© wikimedia

הצנצנת הפתוחה הקטנה היא PAO (זמן לאחר הפתיחה) ומודיע ללקוחות כי ישנו זמן מוגדר לשימוש במוצר החל מפתיחת המוצר מבלי לגרום לו נזק.

את הסמל, המציג מספר יחד עם האות M (חודשים), ניתן לראות כמעט על כל מוצרי הקוסמטיקה. המספר בתוך הצנצנת מספר לכם כמה זמן המוצר יישאר תקין לאחר שפתחתם את האריזה.

הכתר של פסל החירות


© pixabay

כולנו ראינו את פסל החירות, בין אם במציאות או בתמונות. ובכל מקרה, רק כמה אנשים יודעים ששבע היתדות על הכתר של הפסל הזה מייצגים את שבעת האוקיינוסים ושבע היבשות של העולם, ומצביעים על רעיון אוניברסלי של חירות. עובדה מעניינת נוספת: כל אחד מהיתדות הללו שוקל בדיוק 68 ק״ג.

דפים ריקים בספר


© wikipedia

בטח שמתם לב שבספרים רבים יש כמה דפים ריקים בתחילת הספר ו/או בסופו. מדוע הם שם?

עמודי ספרים מודפסים לעתים קרובות על משטחי נייר גדולים ולא על דפים קטנים בודדים. זו הסיבה מדוע אם אין מספיק תוכן למלא את הדפים הגדולים, יהיו דפים ריקים. מוציאים לאור מדפיסים לעתים קרובות את המילה ״פתקים״ או משאירים כתובית אחרת עליהם כדי שהקוראים יבינו כי לא מדובר בטעות של המו״ל.

משחת שיניים צבעונית


© bradleypjohnson

האם תהיתם פעם מדוע למשחות שיניים קלאסיות יש פסים בשלושה צבעים: לבן, כחול ואדום? מסתבר שכל פס כזה מייצג רכיב ומטרה אחרת.

* פלואוריד (רכיב לבן) הוא המרכיב יקר הערך ביותר במשחת השיניים, ומכיל חומר שמלבין את השן ומסיר פלאק.
* ג׳ל נוזלי בצבע כחול (או ירוק) הוא בעל מאפיינים אנטי מיקרוביאליים ומטהרי נשימה
* ג׳ל אדום הוסף מאוחר יותר. הוא מכיל כמה מרכיבים מכריעים לחניכיים בריאות.

למעשה, חלוקת משחת השיניים באופן הזה איננה הכרחית. מדובר באסטרטגיית שיווק מבריקה.

משחקים בטעם ״מריר״ לנינטנדו סוויץ׳


© cheatcc.com

אלו מכם ששיחקו בנינטנדו סוויץ בטח לא ידעו כי יצרן המשחקים עשה אותם בטעם מריר, ויש לזה סיבה. הסיבה לכך היא שהמשחקים קטנים מאוד, וילדים יכולים לבלוע אותם. טעמם מריר, וגורם לילדים לירוק את זה בגועל.

מספרים על גבי מוצרי ׳היינץ׳


© Kraft Heinz Company

על גבי שקיות הרטבים של ׳היינץ׳ ישנו מספר משונה המופיע בפינה הימנית העליונה. באופן מעניין, גם ע למוצרים זהים עשויים להופיע מספרים שונים. קהילת האינטרנט תהתה לגבי זה עד ש׳היינץ׳ הגיבה בדף הטוויטר הרשמי שלה: המספרים הללו מצביעים על מספר פס הייצור שמילא את השקית. פשוט!