9 סימנים לאינטליגנציה רגשית שעוזרת לרפא את הפצעים החבויים

ישנם כמה מבחנים שעוזרים לנו לבדוק את האינטליגנציה הרגשית שלנו. בכל מקרה, כדי להבין מה זה באמת אומר, ישנם כמה איכויות וסימנים בסיסיים שפסיכולוגים ומומחים מציעים שיהיו באמתחתכם אם באמת יש בכם רמה גבוהה של אינטליגנציה כזו.

צוות האתר שלנו ערך רשימה ובה סימנים לאינטליגנציה רגשית, כדי שתוכלו לבדוק בעצמכם ולהמשיך לגדול לא רק מבחינה אינטלקטואלית אלא גם מבחינה רגשית.


אתם יכולים להראות אמפתיה כלפי אחרים

ככל שאתם מחוברים יותר לרגשות שלכם, כך אתם יכולים להזדהות טוב יותר עם אחרים. אנשים בעלי אינטליגנציה רגשית יכולים להעריך כמה שונים וקשים סיטואציות יכולות להיות. הם יכולים לספק תמיכה מתאימה במקום להתעלם מרגשותיהם של אחרים. כסימן נוסף לאינטליגנציה רגשית, אכפת לכם כיצד המעשים שלכם משפיעים על אחרים ואתם עושים כל שביכולתכם כדי להימנע מלפגוע באחרים.


אתם שמים לב לשפה שלכם

© Depositphotos.com

זה לא אומר שהם משתמשים במילים רעות או קללות. אנשים בעלי אינטליגנציה רגשית לומדים להיות זהירים וחכמים בבחירת המילים והתגובות שלהם.

מומחים אומרים שסוג זה של אנשים לעולם לא אומר, ׳אני יודע איך את/ה מרגיש/ה׳. הם יודעים שהם לעולם לא יוכלו להבין ב-100% כיצד אדם מרגיש. במקום, הם ממשיכים לשפר את אוצר המילים ואת סגנון התקשורת שלהם כדי לוודא שהמסר שלהם עובר כדי שהתכוונו.

אתם פתוחים לשינויים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לא לפחד משינוי הוא גם כן סימן לאינטליגנציה רגשית. אנשים שכאלה הם בעלי מודעות עצמית שנשארת קבועה גם בנסיבות שונות. אתגרים נתפסים כחלק מהותי בחיים וכהזדמנות לצמיחה.

כמובן, זה נורמלי עבור בני אדם להתנגד באופן אינסטינקטיבי מאחר והמוח שלנו נוטה לשמר שגרה, אך אנשים בעלי אינטליגנציה רגשית יודעים להתגבר על האינסטינקטים הללו.


אתם יכולים לעצור

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

סקירה של העבר היא אחד ההרגלים הטובים ביותר בחייו של אדם בעל אינטליגנציה רגשית. במקום להיבהל, לדאוג האם הם טובים דיו לעבודה חדשה, או להתבלבל, הם עוצרים.

לתת לעצמכם זמן להירגע ולנתח את המצב טוב יותר היא בחירה נבונה שיכולה לאפשר לכם להימנע מעימות. לאחר שחלף הזמן, קל יותר לבטא החלטות ברורות ודעות.

אתם נוטים להצטיין בעבודה
מסתבר שאנשים בעלי אינטליגנציה רגשית הם מוצלחים יותר בעבודה. תכונה זו היא הכרחית גם עבור העובדים וגם המנהלים ומביאים דברים כמו ׳הנדסה אנושית׳ כשאפשר לתקשר בהצלחה, להתדיין ולהנהיג. אנשים פשוט מעדיפים לעשות עסקים עם אנשים שהם אוהבים ובוטחים בהם. אינטליגנציה רגשית עוזרת לבנות מערכות יחסים אמינות.

יש לכם דחף להתקדם אך לא להצטיין

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

איש לא מושלם, ואנשים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה באמת מבינים את זה. אתם פשוט מקבלים את עצמכם בזכות מי שאתם והטבע שלכם. כמובן, אין זה אומר שאתם לא מטפלים בעצמכם או צומחים – ההפך.

אתם אוהבים להתקדם, אבל ישנה הבנה ברורה שהמאבק לשלמות כל הזמן הוא לא בריא. במקום לענות את עצמכם, אתם בוחרים בצמיחה מתמדת.

אתם מבטאים את עצמכם בצורה אסרטיבית

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

להיות אסרטיביים ולהיות אגרסיביים הם שני דברים שונים. אם אתם צריכים לעמוד על שלכם, אתם עושים זאת בצורה מכבדת מבלי להראות כעס או גועל. סימן לבגרות רגשית היא להיות מסוגלים לשלוט ברגשות השליליים שלכם.

בכל מקרה, אין זה אומר שאתם חייבים להסתיר את הרגשות שלכם. אלא, אתם מראים אותם, אך בצורה הולמת ומנומסת כדי שאנשים סביבכם יכולים לשמוע אתכם טוב יותר.

אין לכם בעיה עם ביקורת
להיות מפותחים מבחינה רגשית אין זה אומר לתת פידבק מנומס לאחרים, אלא גם להיות מסוגלים לקבל ביקורת. הכוונה במתן ביקורת היא לשפר את המצב. בעזרת גישה אינטליגנטית מבחינה רגשית, אתם יכולים להגיב לאדם, כך שההשפעה של המילים שלכם תהיה חזקה יותר ואיש לא ייפגע.

בו בעת, אתם פתוחים בעצמכם לביקורת בונה. אתם מקבלים את העובדה שאתם עשויים להרוויח מזה ושזה יכול גם לסייע לכם.

יש לכם נישואין מוצלחים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מומחים אומרים שתקשורת רגשית וגורמים כלכליים משחקים תפקיד חשוב במערכת יחסים משביעת רצון. ככל שגורמים אלו טובים יותר, כך הנישואין יצליחו יותר.

ישנו קשר בין אינטליגנציה רגשית ושביעות רצון מהנישואין. לדוגמה, כשהפרטנר שלכם מתרגז, אתם יכולים להראות אמפתיה ושליטה עצמית, כדי שניתן יהיה לפתור את הריב במהירות. אנשים שלא מצליחים לאזן את הרגשות שלהם מתמודדים עם יותר קונפליקטים פנימיים.

באיזו תדירות אתם מצליחים להראות את הרגשות שלכם בצורה אסרטיבית? האם אתם שולטים בכעס שלכם?