9 עובדות מגניבות אודות דברים יומיומיים שלא מלמדים אתכם בבית הספר

בבית הספר הוא ללא ספק אחד המקומות שמסמל את הקיום שלנו. בבית הספר, אנחנו מקבלים את מרב המידע שמנחה אותנו בחיינו. בכל מקרה, אם אנחנו רוצים ללמוד הכל אודות הקיים בעולם, אנחנו נצטרך לבלות חיים שלמים בכיתה. העולם הוא כה רחב ואניגמטי שאפילו כשאנחנו חושבים שאנחנו יודעים הכל, יש 10 דברים לפחות שאין לנו מושג לגביהם.

צוות האתר שלנו הצליח לאסוף עובדות מסקרנות ומעניינות שככל הנראה לא הייתם מודעים לקיומם. לכן אנחנו רוצים שתעמידו את האינטלקט שלכם למבחן בעזרת הרשימה הזו ותספרו לנו בסוף כמה מהעובדות הללו העיפו לכם את המוח.


שערי הדרקון (Dragon gates) בגורדי השחקים של הונג קונג

© icosha/Shutterstock.com© Locomotive74/Shutterstock.com

מוכרים בשמם ׳שערי הדרקון׳, החורים יוצאי הדופן הללו במרכז גורדי השחקים הם בעלי משמעות. מיוחדת. ולא, הם אינם קשורים למוטיב ארכיטקטוני. התשובה טמונה במסורת הפנג שווי. החורים הללו במרכז הבניינים משמעם כי אנרגיה חיובית יכולה לזרום בעד גורדי השחקים.


ולפי הפנג שווי, דרקונים, שמייצגים תבונה, יכולים לעוף מההרים אל האוקיינוס, לעבור דרך בניינים ולייצר זרימה טובה של אנרגיה סביבם.

האמת אודות צ׳יפס

© Depositphotos.com

רובנו מכירים את המאכל הזה כ׳טוגנים צרפתיים׳, (French fries), אך האמת היא שאנחנו יכולים להתחיל לקרוא לזה בשם ׳טוגנים בלגיים׳. ההיסטוריה טוענת שמקורם של הטוגנים הצרפתיים הם בנהר המז (Meuse River), שם הכפריים נהגו לאכול טוגנים באופן מסורתי. וכשהגיע החורף והנהר קפא, החליפו המקומיים את את הדג המטוגן בעבור תפוחי אדמה.

הכינוי הזה הגיע לאחר שאמריקאים גילו אודות המנה. מאחר והשפה השלטת בדרום בלגיה היא הצרפתית, הם כינו את המנה הטעימה הזו מיד בשם ׳טוגנים צרפתיים׳ מבלי שיהיו למעשה צרפתיים. אך עד כמה שהיינו רוצים לשנות את השם, אנחנו ננצור את השם ׳טוגנים צרפתיים׳ בליבנו.

מעברי חצייה מחוממים במדינות סקנדינביה

© Depositphotos.com© Daniel Morrison/Wikimedia Commons© CC BY 2.0

לפעמים, במיוחד במדינות קרות, לא קל להיפטר מהשלג. וזה הכרחי מאוד כשאנחנו מדברים על תחבורה ונסיעה לעבודה. אבל נורבגיה ופינלנד הראו לנו שהשלג אינו בעיה עבורם. הם התקינו אלמנטים חשמליים על המדרכות שלהם כדי למנוע הצטברות שלג.


מערכות החימום של המדרכות שלהם הוכחו כאופציה חסכונית יותר וצמצמו את מספק התאונות שנגרמות עקב החלקה ברחובות הקפואים.

למעשה, יורד שלג במדבר סהרה

© tonynetone/flickr© CC BY 2.0

כשאנחנו חושבים על מדבר סהרה, סביר להניח שהדבר הראשון שקופץ לראש הוא מדבר חם ושטוף שמש. וקשה לדמיין אותו מכוסה בשלג. ובכן, מוזר עד כמה שזה יישמע, ב-2018 ירד שלג במדבר סהרה, וכיסה אותו בשכבת שלג רכה.

למרות שזה החזיק מעמד רק יום אחד, זו הייתה הפעם השנייה שאירוע בזה מתרחש שם. ב-1979, תועד שלג נוסף. זהו בהחלט אירוע של פעם בחיים שהיינו רוצים לחזות בו.

בניו זילנד יש את הרחוב התלול ביותר בעולם

© User Oyvind1979//Wikimedia Commons© Tristan Schmurr/Wikimedia Commons© CC BY 2.0

אם היה ספק כלשהו שבניו זילנד ישנו הרחוב התלול בעולם, ספר השיאים של גינס כבר העניק לו את התואר הזה. רחוב בולדווין הוא שמו של רחוב המגורים המפורסם הזה. לכן אם נסיעה במעלה גבעות תלולות זה לא הקטע שלכם, הסיכויים הם שתמצאו חלופות שימנעו מכם לעבור שם.

בעל החיים הרשמי של סקוטלנד הוא חד הקרן

© MariuszMatuszewski/Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0© Dg-505/Wikimedia Commons© CC BY 3.0

לא, לא מדובר בחלק מסיפור מעשיות. חד הקרן הוא בעל החיים הרשמי של סקוטלנד והסיפור מאחורי ההחלטה הזו די מרתק. חד קרן מייצג חלק חשוב בתרבות המיתולוגית הקדומה שלהם, החל מהבבלים ועד לתרבות עמק האינדוס.

היצורים המיתיים הללו מייצגים טהרה, ובו בעת, עוצמה. הסקוטים הרגישו קשר עמוק למה שהיצורים הדמיוניים הללו מייצגים עד שהם החליטו להפוך אותם לסמל שלהם.

ישנו מק׳סקי אחד ויחיד בשוודיה

© Per-Olof Forsberg/Flickr© CC BY 2.0

אם אי פעם תמצאו את עצמכם עושים סקי בהרים של שוודיה, אתם חייב לעבור ב-דרייב ת'רו של מק׳סקי. הוא נפתח ב-1996, ומסעדת המזון המהיר המעניינת הזו היא היחידה שמציעה מזון לגולשים.

נעלי עקב עוצבו במקור עבור גברים

© Two men and a woman in 1600s clothes / Unknown artist / ‎Nordic Museum / Wikimedia Commons

אז, באזור המאה ה-10, אנשים הבינו שכפות הרגליים יעמדו בצורה יציבה יותר כשהן מונחות על הארכוף (בעת רכיבה על סוסים) אם לנעל יש עקב מוגבהת. אז עקבים הפכו במהירות לפופולריות בקרב גברים שרכבו על סוסים. במהלך המאה ה-17, נעלי עקב הפכו לטרנד באירופה, במיוחד עבור בני המעמד הגבוה, גברים ונשים כאחד. השנים חלפו עד שזה הפך יותר לטרנד של נשים.

ספרו לנו בתיבת התגובות בהמשך אילו עובדות הפתיעו אתכם יותר מכל ושתפו את הקהילה בעובדות אחרות שאתם מכירים, אותן נוכל להוסיף לרשימה!