9 פיצ׳רים מגניבים בבית שלכם שאולי לא הבחנתם בהם בעבר

בעבר, כלים עוצבו כדי שיהיו פשוטים לשימוש, ישר ולעניין, אבל היום זה כבר לא כך. בימינו, נראה שלכל דבר יש מספר תכונות, שזה נפלא, פרט לעובדה שקשה לעמוד בקצב. החל משאריות של משקאות קלים ועד לידות דלת, אנחנו רוצים לשתף אתכם בכמה סודות ופיצ׳רים שבקושי מדברים עליהם, באותם פריטים בסיסיים שיש לנו.

צוות אתר שלנו הציץ במגוון דברים סביב הבית וצלל עמוק יותר כדי לראות כיצד דברים אלה יכולים לשפר את חיינו.


ידית לדלת מפליז עוזרת להרחיק את החיידקים

© Nomadsoul1/Depositphotos.com© P.Kanchana/Depositphotos.com

ידיות לדלת מפליז אולי עולות יותר מידיות אחרות, כמו פלדת אל חלד, אבל אל תוותרו על זה עדיין. פליז, שהיא סגסוגת נחושת, יהא חומר אנטי מיקרוביאלי שעוזר לשמור על הידיים שלכם נקיות מחיידקים. מחקרים הראו שמשטחים שעשויים מנחושת יהרגו בקטריות ווירוסים בעת המגע. למעשה, בארצות הברית, הסוכנות להגנת הסביבה הכריזה על נחושת כחומר האנטי מיקרוביאלי הראשון.mik


השתמשו בכפפות גומי כדי לפתוח צנצנות בבטחה

© SpeedKingz/Shutterstock.com© Vershinin89/Shutterstock.com

הנה דרך בטוחה ויעילה יותר לפתוח צנצנת הדוקה בעצמכם: השתמשו בכפפת גומי. לגומי יש אחיזה יציבה וזה מקל ואף הופך את זה לנוח יותר עבור הידיים שלכם בעת לחיצה כנגד מכסה המתחת. וודאו שהכפפות נקיות ויבשות.

השתמשו בשאריות משקאות קלים לקומפוסט שלכם

© Ray Undap/Shutterstock.com© Electric Egg/ Shutterstock.com

האמינו או לא, משקה קל יכול לעזור בקומפוסט. הסוכר בסודה מושך מיקרו אורגניזמים שמתחילים את התהליך, בעוד שהחומציות עוזרת בפירוק החומר האורגני מהר יותר.

השחיזו מספריים קהות בעזרת רדיד אלומיניום

© Dmitriev Mikhail/Shutterstock.com

תוכלו להימנע מהשלכת מספריים קהות בעזרת נייר אלומיניום. קחו פיסת רדיד בגודל של כ-30 ס״מ, וקפלו ל-6 שכבות. השתמשו במספרים כדי לחתוך את הרדיד כמה פעמים ולהשחיזם. שימו לב שהטכניקה הזו תעבוד רק על מספריים קהות במקצת, לא על להבים שניזוקו.


הרצועות הצבעוניות על משחת השיניים שלכם הם סימן חיתוך

© rose4/Depositphotos.com

ישנם הרבה ספקולציות לגבי משמעותו של הרצועה בתחתית שפופרת משחת השיניים, ואנחנו פה כדי לתת לכם תשובה. אבל זה לא מרגש כפי שאתם עשויים לחשוב. לדברי חברת משחת שיניים, הסימן הוא אינדיקטור למכונת החיתוך, שתדע היכן לחתוך כל שפופרת.

מפתחות רכבים מודרניים יכולים לפתוח ולסגור את החלונות ברכב

© Bangkoker/Shutterstock.com

במפתחות של רכבים חדשים ומודרניים יש את הפיצ׳ר הזה. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור הפתיחה למשך כמה שניות והחלונות שלכם ירדו למטה. בכמה רכבים, זה גם פותח את הסאנרוף. כדי לסגור את ה בחזרה, לחצ על כפתור הסגירה, פחות או יותר במשך 5 שניות. גלו עוד תכונות שכאלה במדריך למשתמש.

הסיבים הכחולים על המברשת שלכם מבשרים לכם מתי הגיע הזמן לקנות חדשה

© beso_q/Depositphotos.com

כך תדעו מתי יש להחליף את המברשת שלכם. העיפו מבט בסיבים הכחולים על מברשת השיניים שלכם – כשהצבע מתנדף בשל שימוש, הגיע הזמן לקנות אחת חדשה.

הפונפון שעל כובע הצמר שלכם מונע מכם להיפגע

© kellyrenee77/Reddit© OneSlickPanda/Reddit

הם לא שם בשביל הסטייל או כדי לתת הצהרה אופנתית. לפונפונים יש היסטוריה עשירה בקרב תרבויות במונחים של מטרת השימוש בהם. כמרים רומאיים נהגו לחבוש כומתות כמורה שלהן היו פונפונים צבעוניים המסמלים את הקבוצה אליה השתייכו, בעוד שמלחים השתמשו בהם כדי להגן על ראשם מפני מכות בעת כניסה או שהייה בחללים קטנים או במהלך מסעות סוערים.

קולבים מעץ ארז מרחיקים חרקים

© kazyavka/Depositphotos.com

נכון, קולבים מעץ ארז יכולים להיראות חמודים בארון שלכם, אבל הם משרתים מטרה טובה אפילו יותר מאסתטיקה. ארז ידוע ביכולתו להפיק ניחוח שמרחיק עש מהבגדים ומונע מהם להטיל את הביצים שלהם בצמר או בבדים אחרים.

האם ניסיתם להשתמש בפיצ׳רים האלה בבית שלכם? אילו טריקים אחרים אתם מכירים? הרגישו חופשי לשתף אותנו בתיבת התגובות בהמשך!