9 שאלות פסיכולוגיות שיכולות לעזור לכם לקרוא כל אחד

׳שיחות עומק׳ הפכו פופולריות מאוד לאחרונה. בעיקרון, מדובר במעין דיון פילוסופי בין חברים. אך בימינו, שיחות עומק הפכו לדרך תקשורת חדשה שעוזרת לאנשים להכיר אחד את השני טוב יותר.

צוות האתר שלנו מצא 9 שאלות מעניינות שיכולות לגרום לפרטנר שלכם להפוך מעורב בדיון אודות דברים שכנראה לא חשבתם עליהם בעבר. שאלות אלו מצריכות תשובות מפורטות, כך שתשובות כמו ׳כן׳ ו׳לא׳ לא עובדות. ועדיין, אין תשובות נכונות. אך כפי שכולנו יודעים, לפעמים שאלה טובה היא לכשעצמה כבר תשובה.


זכרו, אל לכם לשאול שאלות אלו אנשים שאתם מפחדים להתאכזב מהם.


* האם היית פותח מעטפה ובה תאריך המוות שלך? באמצעות שאלה כזו, תוכלו להבין את מידת הפטליזם (אמונה בכוח הגורל) של אדם ואת גישתו לחיים בכלל.
* האם היית נהיה חבר של עצמך? כאן תוכלו להבין את הערכתו העצמית של אדם, החוזקות והחולשות שלו, וכמה מעניין הוא.
* אם היית יכול למדוד משהו במוחו של אדם, מה היית מודד? הסטטוס החברתי שלהם, רמת האושר, העושר שלהם, וכדומה? באמצעות תשובה לשאלה זו, תוכלו להבין את ערכיו וסדר העדיפויות של אדם.
* מה אתה עושה אחרת משאר האנשים? כאן, תוכלו להבין את הערכתו העצמית של אדם, את חוש ההומור שלו, את רמת הטירוף שבו, וכמה ייחודית האישיות שלו.
* אם הפרטנר שלכם לא יגלה בטעות שבגדתם בו, האם תספרו לו בעצמכם? התשובה לשאלה הזו מעידה על הסטנדרטיים המוסריים של האדם וגישתו לאנשים אחרים.

* האם אתם מרגישים לפעמים שהיום שלכם חוזר על עצמו 100 פעמים? באמצעות תשובה לשאלה זו, אתם עשויים להבין כיצד אדם חי והאם חייו מלאי משמעות עבורו או לא.
* אם גברים ונשים חיו על 2 יקומים נפרדים, מה היה קורה בכל אחד מהיקומים הללו? כאן תוכלו להבין האם האדם נוטה לחשיבה סטריאוטיפית או כמה הגיוני הוא.
* אם אתה מבצע פשע כדי להאכיל את ילדך הרעב, האם אתה אדם רע או שביצעת פשע מתוך הכרח? שוב, זה יראה לכם את הסטנדרטים המוסריים של אדם וגישתו כלפי משפחתו.
* אם האושר היה כסף, איזו עבודה הייתה לך? כאן תוכלו להבין את שאיפותיו וחלומותיו של אדם, ומה הם מרגישים שחסר להם בחיים.

ישנן שאלות ודילמות אחרות רבות. אתם יכולים אפילו להשתמש בהן במסיבה או כדרך להכיר טוב יותר אדם אחר.

אילו שאלות הייתם שואלים אדם בו אתם מעוניינים?