הם קראו לה "מכוערת" ופרסמו את התמונות שלה ברשת, הם בחיים לא ציפו לתגובה הזאת

למרבה הצער בריונות בימינו אינה מוגבלת אך ורק לשטח הכיתה.
בריונות ברשת צפה ועולה והיא הרבה יותר הרסנית מהבריונות המוסרתית בעודה תופסת את מקומה בעידן הטכנולוגי.
זה יוצר תקריות אינסופיות. במקום עימות בחדר האוכל שיכול להימשך 10 שניות וקהל צופיו יסתכם בכתריסר אנשים, בריונות ברשת יכולה, וכך קורה, לזכות לצפיות חוזרות ונשנות ע"י קהל אינסופי של אנשים. זה עובר באופן דיגיטלי לכל בית הספר ומעבר לו.

זהו סיפורה של ילדה אחת המתאר כיצד התבגרה על ההשלכות ההרסניות של בריונות ברשת, ע"י כך שהייתה איתנה בדעתה.


שמה הוא לינל קאנטוול. בת 17 וקורבן לבריונות ברשת בבית הספר "השילוש הקדוש". היא החליטה להשתמש ברשת החברתית ולשתף את דעותיה על חבריה לכיתה שעשו לה את זה, ועל בריונות ברשת באופן כללי.


הם קראו לה

זה אינו דבר פשוט לעשותו. הרפלקס הראשוני והטבעי הוא לרצות לשכוח מזה ולהמשיך הלאה. למרות זאת, לינל לא מיהרה לשום מקום. היא עמדה על דעתה וזה השתלם. זה מה שהיה לה לומר:

"לאדם שעשה את 'הבחורה הכי מכוערת בכיתה י"ב' בבית הספר 'השילוש הקדוש, בכך שערך סקר בנושא. אני מצטערת שחייך כה עלובים עד כדי כך שעלייך לרדת על אנשים. ל-12 האנשים שהצביעו עבורי והביאו אותי למקום ה-4. אני מצטערת גם עבורכם. אני מצטערת שלא זכיתם להכיר אותי כאדם. אני יודעת שאינני הדבר היפה ביותר להביט בו. אני יודעת שיש לי סנטר כפול ומידת הבגדים שלי היא XL. אני יודעת שאין לי את החיוך המושלם או הפנים המושלמות. אבל אני מצטערת בשבילכם. לא בשבילי.

אני מצטערת שאתם מפיקים שעשוע מלגרום לאנשים אחרים להרגיש כמו [ח#א]. אני מצטערת שלעולם לא תהיה לכם ההזדמנות לדעת מי אני באמת. אולי אינני נראית טוב מבחוץ. אך אני מצחיקה, נחמדה, אדיבה, ריאלית, לא שיפוטית, מקבלת, אוהבת לעזור וכיף לשוחח איתי. זה תקף גם לגבי שאר הבנות ברשימה שעשיתם. רק בגלל שאיננו נראות מושלם מבחוץ לא אומר שאנחנו מכוערות. אם כך אתם תופסים את המונח 'כיעור' אז אני מצטערת בשבילכם. כאילו באמת? תשיגו לעצמכם חיים".

הם קראו לה

עד כה שותף הפוסט הזה 7000 פעמים והוא ממשיך לזכות בצפיות נוספות. לינל זוכה להערצה על כך שהחליטה לנקוט עמדה ולשים את בריוני הרשת במקומם. היא כתבה פוסט נוסף ובו נאמר כך:

"אני רוצה שכולם ידעו כי אני מעריכה את כל המתנות ותשומת הלב אותם אני מקבלת. בכל אופן, אנו נאבקים על מתן קול לכולם כשמדובר בבריונות ולקחת את הכוח בחזרה מהבריון. כולי תקווה שתשומת הלב שקיבלתי בכל העולם תעזור לנו להשיג את המטרה הזו. אינני רוצה שאיש ירגיש כי הוא נשאר בחוץ או שכוחו אובד לו. יחד אנו נאבקים עבור אותה מטרה. בואו נשים סוף לבריונות כאן ועכשיו".

היא כתבה פוסט נוסף ה-Today.com ובו ציינה את הדברים הבאים:

"בריונות ברשת מתרחשת בכל בית ספר. אותי לימדו כי יש לפעול בנחישות. אני חושבת כי אנו, בני הנוער, צריכים לעודד ולהחמיא האחד לשני במקום להיות אכזריים איש לרעהו. זה גם חשוב מאוד עבור מתבגרים שנוהגים בבריונות. ללא ספק הם אינם מאושרים עם משהו בחייהם וחייבים להוציא את זה על אחרים".

המטרה היא להראות שבעוד בריונות מתרחשת לעתים כה קרובות, בבתי ספר רבים, כל שצריך הוא רק אדם אחד הנחוש בעדתו, והשינוי יקרה – בכל העולם.