אם תרתיחו בננה לפני השינה ותשתו את הנוזל, זה מה שיקרה בזמן שאתם ישנים

כולנו חווינו את אותם לילות חסרי מנוחה בהם התהפכנו והסתובבנו במיטה, בוהים בתקרה, לא מצליחים להשיג יותר מכמה שעות של עצימת עיניים. דפוסי שינה יוצאי דופן ואפילו נדודי שינה יכולים להיות תוצר של דברים שונים כמו דיכאון, מתח וחרדה. תרופות מסויימות עשויות אף לגרום לנדודי שינה.
משככי כאבים, תרופות אנטי אלרגיות, ותרופות ללב וללחץ הדם הן בין התרופות שגורמות לחסך בשינה. כמה תרופות למעשה עושות אתכם ישנוניים בהתחלה, אבל הן יכולות לעורר טיולים תכופים לשירותים או חרדה שיכולה להפריע את מנוחתכם בהמשך.

תה בננה לשינה עמוקה


חליטת הבננה האורגנית הזו עושה פלאים – והיא גם טעימה מאוד. איך זה עובד? בננות, במיוחד הקליפות, עשירות באשלגן ומגנזיום. בעוד המגנזיום מסייע למנוע הפרעות שינה, גם המגנזיום וגם האשלגן עובדים יחד כדי לעזור ולהרפות את השרירים. למעשה, מגנזיום הוא אחד המינרלים המרגיעים העוצמתיים ביותר המוכרים לאדם.


נא שימו לב שבננות אשר אינן אורגניות, עמוסות בחומרי הדבר מזיקים, ומאחר ואיננו ממליצים לאכול את הקליפה לאחר הרתחה, זה חייב להיות נקי מכימיקלים. התה הזה אורך כ-10 דקות להכנה וניתן להנות ממנו בכל ערב לפני השינה.

רכיבים:

1 בננה אורגנית
1 סיר קטן של מים
קורטוב של קינמון (אופציונלי)

כל שתצטרכו לעשות הוא לחתוך את שתי הקצוות של הבננה, ולשים את זה, יחד עם הקליפה והכל, במים הרותחים. הרתיחו את זה כ-10 דקות. בעזרת מסננת, שפכו את המים לספל. אם אתם מרגישים הרפתקניים, שימו את הקינמון בתה. שתו את זה כשעה לאחר שנכנסתם למיטה.

אם אתם דואגים לגבי בזבוז, כנראה שמעולם לא הרתחתם בננה בעבר! לאחר שהבנה הורתחה, פזרו עליה קצת קינמון. אכילת הפרי החם והדביק והקליפה שלו ביחד עם התה מגבירה את האפקט המשכך, והופכת לקינוח טעים!

למה אתם צריכים להמנע מכדורי שינה

מתוך שינה, רבים מאיתנו פונים לכדורי שינה ובעוד שכמעט חצי מהאוכלוסיה האמריקנית סובלת מנדודי שינה או משינה רעועה, אין פלא. אבל זה העניין: כדורי שינה לא יכולים לעזור לכם בטווח הארוך. הן מספקות פיתרון רק בטווח הקצר.

רוב כדורי השינה הם סוג מיוחד של סם אשר מגביר ומייצב את שינה. הן מסווגים כמשהו שנקרא סמי הרגעה היפנוטיים. יחד עם סמי הרגעה היפנוטיים אחרים נמנים בנזודיאזפינים ותרופות הרגעה. בנזודיאזפינים, כמו סנקס וואליום, יכולים להיות ממכרים ונעשה בהם שימוש כדי לטפל בהפרעות חרדה ע" הגברת תחושת העייפות. תרופות הרגעה מדכאות את מערכת העצבים המרכזית ונעשה בהם שימוש כחומרים מאלחשים וסמי הרגעה.

כמו עם כל הסמים, ישנה רשימה של תופעות לוואי המתלווה לכדורי השינה. מעבר לעובדה שהם ממכרים, הם יכולים לגרום לתופעות הבאות:

* עצירות
* סחרחורות
* קשיים בריכוז ובזיכרון
* כאבי בטן
* חולשה
* רעידות בלתי נשלטות
* הפרעות שינה (לעשות דברים מבלי להיות מודעים לכך…מפחיד!)

כדורי שינה גורמים לקצב הנשימה שלכם להאט ולהיות שטוח באופן משמעותי. פירוש הדבר הוא שאם אתם כבר סובלים מבעיות בריאה כמו אסטמה, התרופות הללו יכולות להיות מסוכנות ואף קטלניות.

כך כדורי שינה משפיעים על הגוף שלכם

כשהגוף שלכם לא מקבל מספיק מנוחה, הוא סובל. תפקוד קוגנטיבי בטווח הארוך או הזיכרון לטווח הקצר נפגע באופן רציני. אפילו עיבוד של הדברים הפשוטים נראה מאתגר והתגובות הרגשיות שלכם לדברים הופכים קהים. החלק המפחיד בחסך בשינה כבר הוכח כקשור בעיות בריאות שונות כמו השמנת יתר, סוכרת וסרטן.

צפו בפרק מדוקטור אוז על תרופות טבעיות לנדודי שינה, בו מוזכרת קליפת הבננה…