9 דברים חינמיים שאתם יכולים לעשות בטיסה ומעולם לא ידעתם עליהם

אם אתם מטיילים מנוסים, אתם בטח יודעים כמה מוגבל השירות במטוס עשוי להיות. אבל אם אתם יודעים מה לבקש, מהר מאוד תגלו שמה שאתם מבקשים הוא לא מוגבל כפי שהוא נראה. למעשה, ישנם דברים שימושיים רבים אותם תוכלו לקבל ללא תשלום בטיסה.
עכשיו כשאתם יודעים את זה, צוות האתר שלנו החליט לחבר עבורכם רשימה של 9 דברים אותם כדאי לבקש בפעם הבאה שתעלו על מטוס.

סיורים בתא הטייס
זה אולי נראה מוזר, אבל טייסים רבים מרשים לילדים (ולא רק להם) לבקר בתא הטייס לאחר הנחיתה.


מנה שנייה
אם חברת התעופה איתה אתם מטיילים מגישה ארוחות בזמן הטיסה, תוכלו לבקש תוספת. אם יש מזון שלא נאכל לאחר שכל הנוסעים קיבלו את הארוחה שלהם, ישנו סיכוי טוב שתקבלו חטיף נוסף. למעשה, הרבה תלוי בזמן הטיסה שלכם. לדוגמא, בטיסות הלילה המאוחרות, נוסעים מוותרים לעיתים קרובות על הארוחות או החטיפים שלהם.
והנה בונוס אחד נוסף: אם אתם לא אוהבים לשתות תה או קפה, זכרו שרוב חברות התעופה מציעות שוקו חם, סודה או מיץ.


תרופות בסיסיות ותחבושות
ערכות עזרה ראשונה מכילות את רוב התרופות והאביזרים הרפואיים (לדוגמא, משככי כאבי, נוגדי חומצה, תחבושות לחתכים קלים ועוד) זמינים בכל הטיסות. הדיילים מאומנים גם להכין חבישות קרח נגד פציעות.

עזרו במציאת רופא
אם נוסע חווה בעיה רפואית רצינית בטיסה, הדיילים ינסו למצוא רופא במטוס. לעתים קרובות, פירוש הדבר הוא שהדיילים יכריזו על כך ברמקול. אבל כמה חברות תעופה נותנות לרופאים או לעוסקים ברפואה מיילים (נקודות למימוש ברכישת טיסות בכרטיס הנוסע המתמיד) אם הם מזהים את עצמם לפני הטיסה.

עזרו להחליף מושבים
דיילים עוזרים לעתים קרובות לנוסעים לנהל משא ומתן על חילוף מקומות. אז אם אתם רוצים לשבת ליד החבר שלכם בטיסה, תוכלו לבקש את עזרתם המיידית מיד לאחר ההמראה. הם עשויים לבקש מכם להמתין עד שכל הנוסעים יתפסו את מקומם או עד שהמטוס מגיע למהירות שיוט.

מגבונים לחיטוי
משענות היד במטוסים, המגשים וכפתורים שונים הם האיזורים המלוכלכים ביותר במטוס, ונושאים חיידקים רבים. אם אתם רוצים לנקות את המשטח לפני שאתם נוגעים בו, בקשו מהדייל מגבונים לחיטוי. בדרך כלל הם נושאים עליהם כאלו.

משקאות אלכוהוליים
חברות תעופה רבות מגישות משקאות אלכוהוליים בטיסות בינלאומיות – שאלו אותם.

דברים שימושיים
חברות תעופה רבות מציעות ערכות נוחות בחינם לנסיעות ארוכות. תוכלו לבקש כיסוי עיניים, סט אטמי אוזניים, קלפי משחק, ערכות כתיבה, מברשת שיניים, משחת שיניים ואפילו גרביים. לא משנה באיזו מחלקה אתם נוסעים, לעתים קרובות הדיילים ישמחו לספק לנוסעים אם אותם דברים שימושיים. חוץ מזה, כמה חברות תעופה מציעות ערכות הפעלה לילדים. הערכות הללו מכילות בדרך כלל פריטים כמו צבעים, חוברות צביעה, מדבקות, פאזלים וכיוצא באלו.

ילדים מתחת לגיל שנתיים יכולים לטייל ללא מושב. אם אתם מטיילים עם תינוק, תוכלו לבקש מהדייל עריסה.

מילוי מחדש לבקבוקי המים
כל הנוסעים אשר נושאים איתם בקבוקי מים חייבים לרוקן אותם לפני שהם עוברים את הבידוק הביטחוני במטוס. אבל אל תזרקו את הבקבוקים הריקים. אם אתם רוצים להישאר צוננים במהלך הטיסה שלכם, אתם לא צריכים לחשוש ולבקש מילוי של הבקבוק. למעשה, צוות המטוס ישמח למלא עבורכם את בקבוק המים.

מקור התמונה הראשית: pexels.com