אתם מטעינים את הסמארטפון שלכם בדרך הלא נכונה, וזה עשוי לעלות לכם ביוקר

בעבר הלא רחוק, היינו יכולים לבלות את ימינו מבלי להיות מחוברים 24 שעות ביממה לפייסבוק, פוקימון גו, או וויקיפדיה. ועדיין, בימינו, רובנו מכירים את החרדה שמכה בנו כשאנו רואים את מד הסוללה באייפון שלנו הופך לאדום.
והחלק הגרוע ביותר? נוכל להימנע מהחרדה הזו במשך היום אם ננקוט בכמה אמצעי זהירות פשוטים.

בעזרת העצות הפשוטות האלו, הסוללה של הסמארטפון שלכם תאריך ימים ולא תצטרכו לדאוג. כי לפעמים, ידע הוא כוח.


מסתבר, על פי האתר Battery University, אתר אינטרנט המופעל ע"י היצרן Cadex, סוללות הלית'יום שלנו נוטות ל"מתח" (ממש כמונו כשהסמארטפון שלנו גוסס). אז הם ממליצים על כמה טיפים כדי לשמור על האנרגיה של הטלפון שלכם חיה ובועטת!


אתם מטעינים את הסמארטפון שלכם בדרך הלא נכונה, וזה עשוי לעלות לכם ביוקר.

לדוגמא, אל תשאירו את הטלפון שלכם מחובר למטען כשהוא טעון במלואו.

אתם מטעינים את הסמארטפון שלכם בדרך הלא נכונה, וזה עשוי לעלות לכם ביוקר.

זה יכול להיות מפתה להשאיר את הטלפון במשך הלילה, אבל זה יוצר "טעינות דולפות". פירוש הדבר הוא שהבטריה נשארת במצב של מתח גבוה. במקום, נתקו את הסוללה, דבר שדומה ל"הרגעת השרירים לאחר אימון אינטנסיבי".

למעשה, אפילו אל תטרחו להטעין את הסמארטפון שלכם עד 100%.

כך טוען האתר Battery University: "סוללות לית'יום לא זקוקות לטעינה מלאה, למרות שאנו חושקים בכך. האמת היא, שעדיף להשאיר את הסוללה כשהיא אינה טעונה במלואה, מאחר ומתח גבוה מעייף את הסוללה".

עדיף להטעין את הסמאטרפון לתקופות קצובות במשך היום, מעט בכל פעם.

השימוש ב"טעינות קצובות" מאפשר לסוללה להישאר רעננה ללא המתח הכרוך בטעינה מ-0% עד 100%. זה לא בהכרח אומר שצריך להטעין את הסוללה בכל 5 דקות, אלא להטעין את הסוללה לזמנים קצובים לאורך היום.

וודאו שזה נשמר קריר.

אתם מטעינים את הסמארטפון שלכם בדרך הלא נכונה, וזה עשוי לעלות לכם ביוקר.

"אפל" ויצרניות הסוללות ממליצות לשמור על הסוללות הרחק מחום, כיוון שהחום מזיק לסוללה. זה כולל גם להוציא את הסלולרי שלכם מהקייס אם אתם מבחינים שהמכשיר מתחמם כשאתם טוענים אותו.

אופס, אני תמיד משאיר את הטלפון שלי מחובר למטען במשך הלילה! אני מצטער, אייפון יקר! אני מבטיח שמעכשיו אתייחס אליך טוב יותר.