היא אכלה 3 תמרים ביום במשך 12 ימים – אלו התוצאות שלה! מדהים!

האם אי פעם קראתם משהו על תמרים? כן, תמרים. אנחנו יכולים לטעון שלרוב האנשים אין בכלל מושג על איזה פרי אנחנו מדברים. אם אתם שייכים לקבוצת האנשים שלא ניסו תמרים, אנחנו מניחים שאתם לא מכירים את היתרונות שבתמרים וההשפעה על הבריאות הכללית שלכם.

אם תתחילו לאכול 3 תמרים ביום, זה מה שתתחילו לראות. התמר העשיר בערכים תזונתיים.


הדבר הראשון בו תבחינו הוא שלתמרים יש יתרונות תזונתיים מדהימים. הם מכילים נחושת, אשלגן, סיבים, מנגן, ויטמין B6 ומגנזיום.


הנה כמה מהיתרונות הבריאותיים שתמרים מציעים לכם:

תמרים משפרים את בריאות מערכת העיכול
תמרים הם מזון נפלא לבריאות מערכת העיכול. אם יש לכם בעיות כמו מעי רגיז, עצירות או בעיות רבות אחרות בעיכול או בקיבה ובמעיים, או אם אתם מכירים מישהו שסובל מהבעיות האלו, תמרים יכולים לעזור. חלק מזה קשור לסיבים שהם מכילים והוכח כי יש להם קשר להורדת הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס ועוד. תמרים מומלצים אפילו לטיפול בטחורים.

תמרים כמשככי כאבים ועוד
תמרים, המכילים כל כך הרבה מגנזיום – שידועים בתכונות האנטי דלקתיות שלהם – יכולים לעזור ולהקל על הכאב שלכם ולהוריד נפיחות.
מחקרים הראו שהמגנזיום בתמרים יכולים לעזוב ולהקל על דלקת בעורקים ולהוריד את הסיכון למחלות לב כמו גם לדלקות אחרות שגורמות לאלצהיימר, דלקות מפרקים ועוד.

תמרים להריון בריא
לאחרונה, מחקר שנערך באוניברסיטת סנטו תומסו בדק כיצד תמרים יכולים לסייע בהריון ובלידה. המחקר בדק 69 נשים והגיע למסקנה שנשים שאכלו תמרים במהלך 4 השבועות האחרונים להריון חוו לידה קלה יותר. תמרים עוזרים גם בהורדה במשקל לאחר ההריון.

תמרים ללחץ דם גבוה ושבץ
המגנזיום בתמרים יכול גם לסייע בהורדת לחץ דם. הרבה אנשים בארצות הברית הנוטלים תרופות ללחץ דם גבוה, בעוד הפרי הנפלא הזה הופך את השימוש בתרופות האלו לחסר צורך.

גם האשלגן בתמרים הוא יעיל מאוד, כיון שהוא עוזר ללב לעבוד חלק יותר ומוריד לחץ דם.

בנוסף, לאחרונה גם נעשה מחקר כדי לקבוע האם לתמרים יש השפעה על הסיכון לשבץ. למעשה, נערכו 7 מחקרים שהוכיחו כי מגנזיום מפחית את הסיכון לשבץ ב-10% על כל 100 מ"ג של מגנזיום שאתם צורכים על בסיס יומיומי.
המחקר פורסם בירחון האמריקני לתזונה קלינית ומראה בבירור כי תמרים מנמיכים את הסיכון לשבץ.

תמרים גורמים למוח לעבוד טוב יותר
מאז ומעולם נעשו מחקרים על הרכיבים שבתמרים והקשר שלהם לבריאות המוח והוכח כי אם יש לכם מספיק ויטמין B6 במערכת שלכם, המוח למעשה עובד טוב יותר.

פירוש הדבר הוא שאתם יותר מפוקסים, יש לכם יותר זכרונות מדוייקים ומצליחים לגשת למידע מהר יותר. תמרים עוזרים למוח שלכם לשמור על חדות ולהיות מוכן ללמידה.

צריכה של יותר פירות יכולה לעזור לכם לרזות, אבל חשוב גם לשים לב לכמות האוכל שאתם צורכים. ייתכן ותאכלו יותר מדי פירות ותשכחו שגם זה יכול לגרום לכם לעלות במשקל, לפי מה שאומרת דוקטור מלינה ג'אמפוליס, תוזנאית מתמחמה, ל-CNN.

ג'אמפוליס מציעה שתגבילו את צריכת הפירות שלכם ל-3 ביום. תשומת לב לכמויות חשובה במיוחד אם מדובר בפירות יבשים כמו תמרים, המגיעים בכמויות קטנות ודחוסים באנרגיה. ככלל מפתח, צריכת פירות טריים אמורה להיות בגודל של כוס אחת, ותמרים בגודל של כ-1/4 כוס.