יש לכם איי.קיו גבוה? בואו והוכיחו זאת, ע"י מענה נכון לחידה הזו!

מתמטיקה…או שאתם אוהבים את זה, או שאתם שונאים את זה. אבל בעולם של ימינו, בו נדרשת יכולת מתמטית גבוהה, אתם חייבים ללמוד לאהוב את זה. מבחנים וחידונים למיניהם מעוצבים כך שתוכלו ללמוד ולהעריך מתמטיקה, ואפילו להתמכר לזה. מבחן אחד כזה הפך לויראלי והותיר צעירים ומבוגרים מבולבלים מאוד.

החידה הזו כוללת 3 ספרות הממוקמות יחד במשוואה…


יש לכם איי.קיו גבוה


הבעיה, אשר לה יש 4 פתרונות אפשריים, מבקשת מכם להזיז את אחד המקלות כדי לפתור את המשוואה. התצוגה הצבעונית והמספרים הפשוטים גורמים לחידה להיראות פשוטה, אבל זה מטריף אלפי אנשים ברשתות החברתיות.

אחת מ-4 הדרכים האפשריות לפתור את הבעיה הזו, היא להפוך את ה-6 ל-0 בספרה הראשונה. ע"י הזזה קלה של הקו הירוק לימין בצורה אנכית, מתקבלת אל מול עיניכם משוואה חדשה…
0+4=4

לא נשמע קשה, נכון?

הנה פתרונות אפשריים נוספים…

דרך משעשעת אפשרית נוספת לפתרון המשוואה הזו היא ע"י הזזה של המוט האנכי הצהוב מסימן החיבור (+), מה שהופך אותו לסימן חיסור (-). לאחר מכן, מקמו את המוט בצידו הימני העליון של ה-6, וכך תהפכו אותו ל-8. אז תתקבל משוואה נכונה:

8-4=4

הדרך הבאה לחולל פלאים במשוואה הזו היא ע"י הזזה של הקו הכחול האנכי מהספרה 6, ומיקומה בחלקה העליון של התשובה, בקיצון הימני. הפכו את הקווים הצדדיים לאופקיים ותיצרו את הספרה 9. התוצאה הסופית שלכם תהיה:

5 + 4=9

הפתרון הבא הוא המאתגר מכולם, וזה מה שהוא דורש מכם:

הזיזו את המוט הצהוב האנכי מסימן החיבור ומקמו אותו בצורה אופקית בחלק התחתון של הספרה 4 (הראשונה). זה יהפוך את המשוואה למשוואה כפולה: 6-1-1-=4.
כמה אנשים רואים בפתרון הזה לבעיה כרמאות, אבל כל מה שזה דורש הוא הזזה של הקווים, כך שטכנית – לא מדובר ברמאות.

בעוד כמה רואים בחידה הזו כמאתגרת, אחרים מודים שהיא קלה בדיוק כפי שחשבו.

"קלי קלות…העצה הכי טובה היא לבנות אסטרטגיה, אחרת יש קווים רבים שיש למקם מחדש. האסטרטגיה היא כזו: אם אתם מזיזים קו, המקלות שנשארו חייבים ליצור ספרה תקינה. הקפידו ליישם את החוק הזה על כל ספרה בתורה. מהר מאוד תגלו קו בספרה השמאלית ביותר שאפשר להזיז, והחליטו לאן להזיז אתו. העובדה היא, שעבור ספרות מסוימות, לא משנה איזה מוט תזיזו, לעולם לא תקבלו ספרה תקינה".

"ממש מדע טילים, נכון?"

"אם זה אמור להיות קשה אני גאון אמיתי".

"נו באמת, זה לקח לי עשירית השנייה".

בכל מקרה, החידה הזו היא משעשעת וכיפית לפתרון ומדרישה קצת חשיבה ואסטרטגיה.