רוב האנשים נכשלים במבחן הצבעים הזה. מה אתכם?

אנשים רואים דברים אחרת. זוהי עובדה ובעולם מלא צבעים, אנחנו נוטים לראות אותם אחרת האחד מהשני. האופן בו אנו תופסים גוון מסוים של כחול או ירוק תלוי לא רק בראייה שלנו, אלא גם בניסיון החיים שלנו.

שני צבעים ספציפיים שאנשים מפרשים באופן שונה הם כחול ושחור. בעוד גוונים בהירים יותר של כחול, כמו ציאן (צבע כחול ירקרק), טורקיז, וירוק-כחול, מזוהים בקלות כשייכים למשפחה הכחולה, גוונים כהים יותר אינם כחולים באופן מובהק. ככל שהכחול עמוק וכהה יותר, כך נוטים לבלבל אותו עם שחור. אם אתם יודעים כיצד נראים כחול טווס או אוקספורד, אז אתם יודעים כמה שחורים הם יכולים להיות!


לבסוף, ישנו שיעור חיים אחד שכולנו יכולים ללמוד מזה. האופן בו אנו מפרשים את העולם שסביבנו מבחינה ויזואלית יכול להשתנות באופן דרסטי בין אנשים. לא רק את גוון הצבע הספציפי אנו תופסים אחרת, זוהי רק דוגמא בסיסית אחת, כל דבר אחר אנו מפרשים באופן שונה!


מדהים לגלות כיצד מעט צבע יכול להמחיש את השוני בינינו. כעת שימו את יכולות ראיית הצבעים והזיהוי שלכם במבחן, עם החידון הכיפי הזה. הוא יחשוף כמה אתם מצליחים להבחין בין גוונים של שחור וכחול. ובעוד אתם חושבים שזה קל, זה לא. במקום זה, תזדקקו להרבה מזל כדי לעבור אותו!